کد خبر: ٧٨٣١٦/ ١٨:٣١ - سه شنبه ١٩ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 578
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان امام خمینی
برگزاری جلسات آموزشی ارتقاي آگاهی‌‌های بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنان در زمینه سلامت روان و سلامت معنوی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)
جلسات آموزش به داوطلبان، با حضور دکتر سپیده امیدواری، روان‌پزشک و دانشیار پژوهش مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه، براي آگاهی‌بخشی به بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنان در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، جلسه آموزشی به‌منظور ارتقاء آگاهی‌های‌ بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنان در زمینۀ سلامت روان و سلامت معنوی توسط دکتر سپیده امیدواری روان‌پزشک و دانشیار پژوهش مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی تهران، سه‌شنبه 12 تیر 97 برگزار شد.
در این جلسات که به صورت هفتگی و با هدف زمینه‌سازی جهت شناسایی بیشتر اختلالات و مشکلات بیماران مبتلا به سرطان در حیطه سلامت روان و سلامت معنوی در دوران بستری و ارتقاء کیفیت زندگی بیماران و خانواده‌های ایشان، در انستیتو کانسر مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و با مشارکت خیریه شمس و مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه تشکیل می‌شود، داوطلبان پس از دریافت آموزش‌های تئوریک و عملی، مطابق آیین‌نامه و دستورالعمل اجرایی تدوین‌شده، به آگاهی‌بخشی و آموزش جمعیت هدف می‌پردازند.
برخی نیازهای آموزشی بیماران مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنان که در این طرح به آن‌ها پرداخته می‌شود، عبارتند از: «چه هنگام لازم است برای بیماران، مشاوره روان‌پزشکی انجام شود؟»، «مراحلی که بیماران مبتلا به سرطان، پس از شنیدن خبر تشخیص، از نظر روانی می‌گذرانند»، «چالش‌ها و مشکلات معنوی بیماران»، «پیامدهای مخفی کردن تشخیص سرطان از بیمار به درخواست خانواده او»، «نزدیکان بیمار، چگونه باید با او درباره نگرانی‌هایش صحبت کنند؟»، «خانواده‌های بیماران باید چه‌کارهایی انجام دهند تا مشکلات بیمار بیشتر نشود؟»، «آنچه خانواده‌های بیماران باید بدانند تا خود دچار مشکلات بیشتری نشوند».
توضیح اینکه داوطلبان شرکت در این طرح، می‌توانند از بهبودیافتگان سرطان و نیز افراد فاقد تجربه ابتلا به سرطان باشند. روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، از کلیه بهبودیافتگان سرطان و علاقه‌مندان به فعالیت داوطلبانه در این حیطه دعوت می‌کند تا با مراجعه به پایگاه اطلاعاتی خیریه شمس (موسسه مردم‌نهاد شناخت و مهار سرطان)، وابسته به انستیتو کانسر مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و تماس با این مجموعه، اطلاعات لازم را براي مشارکت در این طرح دریافت کنند. 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد