کد خبر: ٧٨٣٧٤/ ١٠:٤٥ - پنج شنبه ٢١ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 665
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان سینا
رئیس بیمارستان سینا با گروه ارولوژی این مرکز تشکیل جلسه داد
گروه ارولوژی بيمارستان در جلسه با رئيس اين بيمارستان به بیان مشکلات و ایده های خود پرداختند.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، نشست دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا با مجموعه گروه های این مرکز، روز سه شنبه 19 تیرماه سال 97 به گروه ارولوژی اختصاص یافت.
دکتر طالب پور، هدف از این جلسه را آشنایی با مشکلات بخش ارولوژی در راستای اصلاح و رفع محدودیت ها اعلام کرد و خواستار شد هر یک از حاضران جلسه به بیان نظرات و ایده های خود بپردازند تا با بررسی مسائل مطرح شده، بتوان در حد معقول آنها را به مرحله اجرا گذاشت.
دکتر محسنی، رئیس بخش ارولوژی 1، ضمن تشکر از برگزاری جلسه و با اشاره به تاریخچه این رشته در بیمارستان سینا گفت: دکتر سعید مالک، بنیانگذار ارولوژی در این مرکز، اولین کسی بود که مجله ارولوژی را راه اندازی کرد.
وی در ادامه با بیان این مطلب که این رشته در بیمارستان، سعی کرده همپای علم روز گام بردارد. تصریح کرد: بیمارستان سینا دارای 2 بخش اورلوژی و 1 بخش پیوند می باشد. اولین پیوند کلیه در سطح دانشگاه در این مرکز انجام گرفته و در حال حاضر این رشته پذیرای فلوشیپ است. اندویورولوژی نیز از دیگر رشته هایی است که برای اولین بار در این بیمارستان پایه گذاری شد و از فلوشیپ برخوردار می باشد همچنین راه اندازی و پایه ریزی، ارولوژی زنان از دیگر برنامه های این گروه می باشد.
دکتر محسنی با ذکر این مسئله که تکنولوژی سهم عمده ای در رشته ارولوژی پیدا کرده است به بیان برخی از کمبودهای تجهیزاتی اتاق عمل پرداخت و همچنین خواستار بهینه سازی و استانداردسازی برخی از شاخه ها مانند: تست یورودینامیک UDS) ( و بیوبپسی پروستات در بیمارستان شد.
دکتر نیکوبخت، مدیر گروه ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این موضوع که این بیمارستان یک مرکز آموزشی نیز می باشد بر فراهم کردن شرایط آموزشی مطلوب تر تاکید کرد.
دکتر گیتی نورد، متخصص ارولوژی این مرکز به ارائه لیستی از کمبودهای تجهیزاتی این گروه پرداخت.
دکتر پورمند، رئیس بخش اورلوژی 2 ،  از شیوه گفتگوی مستقیم با گروه های مختلف بیمارستان برای رفع موانع و مشکلات قدردانی کرد و خواستار شد، دفتر ریاست این مرکز نیز به بیان محدودیت های خود برای استادان بپردازد و بر مشارکت جمعی همه گروه ها در راستای ارتقاء بیمارستان تاکید کرد.
دکتر آقامیر، متخصص ارولوژی بیمارستان، با تاکید به تعریف استانداردهای جهانی رشته ارولوژی گفت: این استانداردها باید مبنا قرار گیرند و بر اساس آن توان سیستم برای رسیدن به سطحی جهانی سنجیده شود و همچنین باید با یک نگاه واقع گرایانه به بررسی مشکلات نشست تا با گفتگو به نتیجه موثر برسیم.
نحوه بهینه سازی و افزایش کارایی دستگاه سنگ شکن از دیگر مباحثی بود که در این نشست به آن پرداخته شد و مورد بحث و بررسی استادان  قرار گرفت. 
خبر و عکس: رضا آسیابی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد