کد خبر: ٧٨٣٤٣/ ١٠:٢٨ - چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1094
چاپ
ارسال به دوست
معاونت فرهنگی, گروه خبری RSS
برگزاری اردوی آموزشی زیارتی توسط معاونت اجتماعی فرهنگی
اردوی سه روزه آموزشی زیارتی به همت معاونت اجتماعی فرهنگی باحضور فعالان فرهنگی دانشگاه در مشهد مقدس برگزار شد.

گالری عکس 1

گالری عکس 2
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، اردوی سه روزه آموزشی زیارتی معاونت اجتماعی فرهنگی با حضور اعضای ستادهای فرهنگی دانشگاه، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، مسئولان و معاونان دانشجوئی فرهنگی، رابطان فرهنگی، امور زنان دانشگاه ،  امور ایثارگران و نمایندگان مرکز بسیج جامعه پزشکی واساتید دانشگاه از تاریخ 15 تا 18 تیرماه در مشهد مقدس برگزار شد.
در روز دوم این اردو، کارگاهی با عنوان مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی با حضور دکتر معماریان برگزار شد. در ابتدای جلسه دکتر باقرزاده مدیر امور فرهنگی دانشگاه ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور شرکت کنندگان در این اردو، اهداف برگزاری این اردوی سه روزه را آموزش مباحث مربوط به مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی عنوان کرد که بخشی از وظایف شرکت کنندگان است.
در ادامه دکتر معماریان نکاتی پیرامون مؤلفه های برنامه ریزی فرهنگی و راهبردهای آن ارائه و به سمع و نظر حضار رساند.
وی گفت: مولفه های برنامه ریزی فرهنگی جهت ارتباط موثر با کارمندان و دانشجویان و اینکه شناخت شرایط محیط و روحیات مخاطب چگونه میتواند در برنامه ریزی صحیح  ما نقش ایفا کند.
همزمان با برگزاری این کارگاه، جلسه آموزش مداحی با عنوان آشنایی با تاریخ عاشورا و مقتل (بررسی منابع ، رویکردها، تحریفات و ...) باحضور استاد فاطمیان برگزار شد، که طی آن متون و منابع مختلف تاریخی در این رابطه  بررسی شد. 
در پایان روز دوم اردو ، پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مرکز آموزش ضمن خدمت کارکنان دانشگاه (هتل اسپادانا) مراسم دعای توسل برگزار شد.
در سومین روز برگزاری اردو، کارگاه جنگ نرم با حضور استاد آجیل چی، متخصص فضای مجازی و رسانه برگزار شد.
آجیل چی با اشاره به اثر سوء، مصرف محصولات رسانه ای بدون توجه به محتوای آن گفت: رسانه به سمتی می رود که باعث تغییر در سبک زندگی و مؤلفه های آن شده است. ایشان توضیحاتی در خصوص فرآیند ادراک و مهندسی فهم رسانه و سواد رسانه ای ارائه داد و در ادامه به نقش پدافند غیر عامل در حوزه سلامت پرداخت در پایان در خصوص موضوع کارگاه بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.
در ساعت دوم کارگاه، حجت الاسلام فیض آبادی در ارتباط با نشاط و شادی از دیدگاه اسلام و نقش آن در خانواده ، اجتماع و تاثیر آن در محیط کار مباحثی ارائه کرد. همزمان در کارگاه آموزش مداحی، استاد فاطمیان مباحث اصول و فنون مداحی را ارائه کرد.
در شب شهادت امام صادق (علیه السلام) در محیطی معنوی، در جوار مرقد مطهر حضرت علی بی موسی الرضا (علیه السلام)  مراسم عزاداری برگزار شد.
در روز پایانی، با حضور شرکت کنندگان در این اردو، در صحن مسجد گوهر شاد و قرائت زیارت وداع مراسم با شکوهی برگزار شد.
خبرنگار: کاظم زاده

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد