کد خبر: ٩٢٨٠٤/ ١٨:١٨ - چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 293
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان, گروه خبری RSS
برگزاری جلسه کمیته بیمارستانی بررسی عوامل موثر در مرگ مادر باردار در بیمارستان دکتر شریعتی
با حضور رئیس بیمارستان شریعتی و نمایندگان معاونت درمان، جلسه کمیته بیمارستانی مورتالیتی مادر باردار پرخطر در این مرکز برگزار شد.

گالری عکس
این جلسه چهارشنبه 10 مهر 98 با حضور دکتر سعیدرضا مهرپور رئیس بیمارستان، دکتر اشرف آل یاسین مدیر گروه تخصصی زنان دانشگاه، دکتر علیرضا سلیمی نیا دبیر کمیته و متخصص بیهوشی، مسعود رفعتی مدیر، مهین سعیدی مترون، الهه نظری مسئول مامایی و مژگان اکبری کارشناس مادران معاونت درمان و سایر اعضای کمیته در سالن شهید باستان حق بیمارستان دکتر شریعتی برگزار شد.
ابتدا اکبری گزارشی از پرونده درمان مادر باردار متوفی در بدو ورود به بیمارستان های امیراعلم، امیرالمونین و صدیقه زهرا، علائم  و اقدامات درمانی انجام شده در آن مراکز و چگونگی انتقال بیمار از طریق ستاد هدایت دانشگاه به بیمارستان دکتر شریعتی را ارائه کرد.
در ادامه فرشته باقری کارشناس مامایی بیمارستان شریعتی در خصوص اقدامات درمانی انجام شده هنگام ورود مادر باردار به بخش اورژانس بیمارستان شریعتی، انتقال فوری وی به بخش خون و فرآیند ادامه درمان بیمار در این مرکز توضیحاتی داد.
دکتر آل یاسین با اشاره به این که بیمار در حالی به بیمارستان شریعتی انتقال یافت که حتی تشخیص بیماری هم معلوم نبوده گفت: باید پروسه پذیرش مادر باردار پرخطر در اورژانس بازنگری و اصلاح شود. به نظر می رسد این بیمار در بدو ورود نیاز به مشاوره عفونی داشته است.
دکتر سلیمی نیا این ذهنیت که تمامی درمان ها در پروسه بارداری باید متوقف شود را خطرناک خواند.
دکتر کامران زاده متخصص خون بیمارستان شریعتی گفت: در درمان مادر باردار پرخطر اولویت نجات جان مادر است و سرنوشت کودک در مراحل بعدی اهمیت قرار دارد. 
خبرنگار و عکاس: نجمه باهو  
 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#