کد خبر: ٩٢٨٣٩/ ١١:١٠ - شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 60
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو
به همت معاونت غذا و دارو
برنامه آموزشی ویژه سالمندان در دبستان راه کرامت به مناسبت روز جهانی سالمند برگزار شد
کارگاه آموزشی ملاحظات دارویی و نشانگر رنگی تغذیه ای، ویژه سالمندان (پدربزرگ و مادربزرگ ها) به مناسبت روز جهانی سالمند در دبستان راه کرامت توسط معاونت غذا و دارو برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو تهران؛ برنامه آموزشی ملاحظات دارویی در سالمندان و نشانگر رنگی تغذیه ای ویژه پدربزرگ و مادربزرگ ها در روز جهانی سالمند روز سه شنبه 9 مهر 98 در دبستان راه کرامت با حضور دکتر پریا عطایی و مهندس بیتا نافعی کارشناسان اداره تحقیق و توسعه دانشگاه تهران برگزار شد.
در این جلسه آموزشی دکتر عطایی در خصوص تفاوت عملکرد داروها در سالمندان در مقایسه با گروه‌های سنی دیگر، اقدامات در خصوص جلوگیری از بروز عارضه دارویی، توصیه‌های دارویی و چند اصل کلی درزمینه نگهداری داروها اشاره کرد.
وی همچنین به شرکت‌کنندگان حاضر در برنامه گفت: برای دریافت اطلاعات در مورد داروهای مصرفی خود می‌توانند با شماره 82101 تماس بگیرید.
در ادامه مهندس نافعی گفت: تغذیه سالم، علاوه بر اینکه سلامت افراد را تضمین می کند، باعث می شود تا هزینه های درمان ناشی از تغذیه مواد غذایی ناسالم و بعضاً آلوده نیز کاهش چشمگیری یابد.
وی افزود: نشانگرهای رنگی تغذیه ای بر روی محصولات غذایی و آشامیدنی مشاهده می شود و در واقع یک راهنمای سریع است که با هدف افزایش آگاهی مصرف کنندگان، اصلاح الگوی مصرف و در جهت ارتقاء سلامت جامعه برروی برچسب محصولات غذایی و آشامیدنی درج شود.
کارشناس واحد تحقیق و توسعه تصریح کرد: با توجه به خطرات مصرف بی رویه نمک، چربی و قند در سلامت انسان، نشانگر رنگی بر اساس میزان چربی کل، اسیدهای چرب ترانس، میزان قند و نمک (کلرید سدیم) در هر سهم ماده غذایی یا 100 گرم یا میلی لیتر ماده غذایی، طراحی شده است. همچنین بر روی این برچسب اطلاعاتی از قبیل میزان انرژی یا کالری موجود در صد گرم از محصول نشان داده می شود. در این برچسب از سه رنگ قرمز (زیاد)، نارنجی (متوسط)و سبز (اندک) استفاده شده است.

 خبرنگار: سمیه رنجبر
عکاس: مرتضی ابراهیمی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#