کد خبر: ٩٢٩٠٠/ ١١:٠٤ - يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 103
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو, گروه خبری RSS
جلسه کارگروه بیمه قرارگاه دارو و تجهیزات دانشگاههای علوم پزشکی استان تهران با بیمه های تأمین اجتماعی و سلامت
نشست مشترک معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تهران و نمایندگان دانشگاههای علوم پزشکی ایران و شهیدبهشتی با بیمه تأمین اجتماعی و سلامت باهدف یکسان‌سازی و رفع مشکلات بیمه‌ای در بیمارستان‌های دولتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو: نشست مشترک معاون غذا و داروی دانشگاه و نمایندگان دانشگاههای علوم پزشکی ایران و شهیدبهشتی با بیمه تأمین اجتماعی و سلامت با هدف یکسان‌سازی و رفع مشکلات بیمه‌ای در بیمارستان‌های دولتی روز شنبه 13 مهر 98 در محل سالن شورای معاونت برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر حاجی محمودی معاون غذا و دارو هدف از برگزاری جلسه را تعامل سازنده با بیمه ها و حل چالش‌های موجود در حوزه دارو و تجهیزات در بیمارستان‌های تحت پوشش سه دانشگاه با سازمان های بیمه گر عنوان کرد. در این جلسه در مورد تجهیزاتی که برای تعداد یا فواصل درخواست آنها سقف تعدادی مکتوبی ابلاغ نشده ولی محدودیت هایی از جانب بیمه ها در مورد آنها اعمال می شود بحث و گفتگو شد و مقرر گردید استعلام لیست اقلام و ارسال دستورالعمل از بیمه ها در این خصوص صورت پذیرد. همچنین در خصوص محدودیت‌های پرداخت هزینه ویال‌های غیرقابل نگهداری یا میزان مصرف برخی داروها خصوصاً در اطفال موارد از طرف بیمارستانها اشاره شد.
دکتر حاجی محمودی اشاره کرد با توجه به در اولویت بودن سلامت بیماران، امکان آلوده شدن بعضی از ویال های فوق بعد از باز شدن و ایجاد خطر برای بیماران لازم است در مورد برخی از آنها بازنگری صورت پذیرد.
همچنین موارد ابهامات اقلام هتلینگ در بیمارستان‌ها، نامشخص بودن تعداد مورد تائید بیمه در مورد برخی اقلام مورداستفاده در اتاق عمل، الزامات بیمه در مورد نصب برچسب یا قسمتی از جعبه تجهیزات مصرفی در پرونده بیمار، عدم پوشش بیمه در مورد برخی داروها و ... نیز در این جلسه مطرح شد و حاضرین به تبادل‌نظر پرداختند.
توضیح اینکه این جلسه با حضور دکتر منان حاجی محمودی معاون غذا و دارو تهران، دکتر کارگر مدیر نظارت و پایش کالاهای سلامت معاونت غذا و دارو، کارشناسان سه دانشگاه تهران، ایران و شهید بهشتی، برخی مدیران داروخانه‌های بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و نمایندگان بیمه‌های تأمین اجتماعی و سلامت در محل سالن شورای معاونت غذا و دارو برگزار شد.
خبرنگار:خدیجه آب پر
عکاس:مرتضی ابراهیمی

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#