کد خبر: ٧٣٧٣٠/ ١٢:١٠ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 393
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری جلسه آموزشی نوجوان سالم در شهرستان اسلامشهر
مرکز خدمات جامع سلامت شهری احمدآباد مستوفی به‌منظور کاهش و پیشگیری از آسیب‌های ابتلا به مصرف مواد اعتیادآور جلسه آموزشی نوجوان سالم برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، یکی از مشکلات عمده‌ای که نسل جوان جامعه با آن روبه‌روست، خطر اعتیاد و گرایش به مصرف مواد مخدر است ازآنجا که مصرف این‌گونه مواد انواع سیگارها، قرص‌ها، مخدرها و در بین جوانان و نوجوانان رو به افزایش است.  وظیفه والدین، مربیان و سایر نهادهای اجتماعی برای آگاه ساختن قشر جوان از عواقب مصرف مواد مخدر به‌مراتب سنگین‌تر از قبل می‌شود.
آمار نشان می‌دهد بالاترین رقم سنی معتادان در ایران را افراد 21 تا 27 ساله تشکیل می‌دهند. با توجه به این موضوع، والدین و مربیان باید سعی کنند با استفاده از روش‌ها و آموزش‌های لازم، بچه‌ها را از همان دوران کودکی و پیش نوجوانی با آثار زیان‌بار مصرف این‌گونه مواد و اثرات و پیامدهای ناشی از آن بر جسم و روانشان مطلع سازند.
هراندازه که تأثیر دوستان و همسالان جوان بر او زیاد شود، نقش والدین و راهنمایانش برای هدایت او کم‌رنگ خواهد شد. هراندازه والدین، جوان را به حال خود واگذارند، او را در برابر محیط و اجتماع آسیب‌پذیرتر ساخته‌اند و بعدها برای این تسلیم باید بهای سنگین‌تری بپردازند. والدین باید با درک تأثیر همسالان بر فرزندشان آنان را برای مقابله با فشارها و تحریکات موجود آماده کنند.
فاطمه شعبانی، کارشناس سلامت روان و رفتار مرکز خدمات جامع سلامت شهری احمدآباد مستوفی در همین راستا شنبه 23 دی 96  جلسه آموزشی نوجوان سالم با حضور والدین و دانش آموزان مدرسه متوسطه اول دخترانه شاداب شهر احمدآباد مستوفی برگزار و در خصوص اهداف این دوره، مفاهیم آموزشی و قوانین شرکت در جلسات صحبت کرد و به تعریف فرزند پروری، انواع سبک‌های فرزند پروری، خصوصیات نوجوانان پرورش‌یافته در هر سبک پرداخت.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد