کد خبر: ٧٨٢١٦/ ٠٩:٣٢ - شنبه ١٦ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 762
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری جلسه آموزشی ویژه داوطلبین سلامت مرکز خدمات جامع سلامت گلها و پایگاه های غیر ضمیمه تحت پوشش
واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر با همکاری واحد آموزش بهداشت شبکه جلسه آموزشی با عنوان اهمیت مراقبت پیش از بارداری برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، این جلسه آموزشی با حضور سفیران سلامت مرکز خدمات جامع سلامت گلها و پایگاه های غیر ضمیمه تحت پوشش چهارشنبه 13 تیر 97 در این مرکز برگزار شد.
حمیده شفاعی، کارشناس سلامت خانواده گفت: براي افزايش اطلاعات و تغييرات رفتاري خانم ها و آقايان در سنين باروري مشاوره قبل از بارداري ضروري است و موجب مي شود كه فرد حاملگي خود را با شرايط بهتري آغاز کند و خطراتي را كه موجب عوارض بد حاملگي مي شود در دوران قبل از بارداري اصلاح کند در نتيجه مشكلات آينده را براي سلامتي خود و فرزندش كاهش دهد.
وی در ادامه افزود: به علت آنكه ممكن است يك بيماري در طول حاملگي شدت یافته و یا از شدتش کاسته شود. فرد می‌تواند برای باردارشدن و یا اجتناب از آن تصمیم بگیرد و برای حذف و یا کاهش تأثیرات عوامل خطر و اجتناب از عوارض سوء حاملگی توصیه‌ها و مداخلات لازم انجام شود.
این کارشناس در پایان  با اشاره به افزایش چشمگیر بیماری‌های متابولیک در سنین میان‌سالی در خصوص چگونگی و اصلاح الگوهای تغذیه‌ای که یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری و کنترل بیماری‌های زمینه‌ای مثل مشکلات قلبی، دیابت و پرفشاری خون و... است، صحبت کرد.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد