کد خبر: ٦٩١٠٩/ ٠٧:٥٣ - يکشنبه ٤ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1263
چاپ
ارسال به دوست
مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم و آلرژی
افتخارآفرینی پژوهشگران مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی
سخنرانی پژوهشگران مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی در چهارمین کارگاه تشخیص نقص های ایمنی اولیه فرایبورگ آلمان
شقایق تاجیک و مرضیه مزینانی در چهارمین کارگاه تشخیص نقص‌های ایمنی اولیه سال 2017 فرایبورگ آلمان سخنرانی کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، مرکز بیماریهای مزمن نقص ایمنی (Center of Chronic Immunodeficiency) دانشگاه فرایبورگ آلمان با حمایت جامعه اروپایی نقص ایمنی (ESID) چهارمین کارگاه تشخیص نقص های ایمنی (4th Workshop on Diagnostics of Immunodeficiencies 2017) را از 19 تا 21 ژوئن (29 تا 31 خرداد) سال جاری در شهر فرایبورگ آلمان برگزارکرد.
 فراخوان شرکت در این کارگاه از ژانویه سال 2017 آغاز و از محققان و پزشکان سراسر دنیا که در زمینه تشخیص بیمارهای نقص ایمنی  فعالیت می کنند، دعوت شد تا تاریخچه کاری، تحصیلی و مقالات خود را ارسال کنند که  در نهایت مرکز بیماریهای مزمن  نقص ایمنی دانشگاه فرایبورگ از میان آنها  32 نفر را برای شرکت در این کارگاه انتخاب کرد.
نام دو نفر از پژوهشگران مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی به اسامی شقایق تاجیک (کارشناس ارشد ایمونولوژی) و مرضیه مزینانی (کارشناس ارشد زیست) از برگزیدگان شرکت و ارائه سخنرانی با موضوع  «یک نمونه بیمار مبتلا به نقص ایمنی اولیه» در این کارگاه اعلام شد که هر دو در این کارگاه شرکت و سخنرانی خود ر ا ارئه کردند.
توضیح اینکه عنوان سخنرانی شقایق تاجیک، یک موتاسیون جدید در ژن CYBB در بیمار مبتلا به C (A Novel mutation of CYBB gene in a case of Chronic Granulomatous Disease) CGDو عنوان سخنرانی مرضیه مزینانی، معرفی یک بیمار مبتلا به نقص ایمنی اولیه با موتاسیون در ژن داک 2 (A case with DOCK2 deficiency) بود.
مرکز تحقیقات ایمونولوژی،آسم و آلرژی برای این همکاران پرتلاش، آرزوی موفقیت روزافزون دارد.

خبر: واحدی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد