کد خبر: ٦٩٣٣٠/ ١٢:٢٥ - پنج شنبه ١٥ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1159
چاپ
ارسال به دوست
اهدای جایزه حلقه طلایی دیابت 2017 مؤسسه ایبدو ایتالیا به پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم
در دهمین نشست جهانی مؤسسه ایبدو (بنیاد پایش تغییرات دیابت) ایتالیا، از پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه، به دلیل انجام فعالیت های وسیع جهت مبارزه با بیماری دیابت و همچنین تعهد به مدیریت، درمان و پیشگیری مطلوب از دیابت تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، در مراسم افتتاحیه دهمین نشست جهانی مؤسسه ایبدو ایتالیا که تیر ماه سال جاری در رم برگزار شد، جایزه حلقه طلایی دیابت 2017 به دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران اهدا شد.
در این نشست، دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه و نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت نظام سلامت کشور و پیشرفت هایی که طی دهه های اخیر حاصل شده، از وضعیت کشور در زمینه بیماری های غیرواگیر و همچنین بیماری دیابت سخن گفت و با اشاره به تدوین سند ملی کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، به اقداماتی که در راستای اجرای این سند صورت گرفته اشاره کرد.
در ادامه، پروفسور لائورو رئیس مؤسسه ایبدو ایتالیا از اقدامات دکتر لاریجانی در زمینه مدیریت، پیشگیری و درمان بیماری دیابت تقدیر کرد و جایزه حلقه طلایی دیابت 2017 را به وی اهدا کرد.
گفتنی است بنیاد ایبدو به عنوان متولی پایش بیماری دیابت در ایتالیا شناخته شده است که به عنوان یک اتاق فکر مدرن در زمینه بیماری دیابت به ترویج این باور در اذهان می پردازد که این بیماری امروزه باید از طریق یک گفتگوی مداوم در مورد مسائل بالینی و اقتصاد سلامت کنترل شود. جایزه حلقه طلایی دیابت مؤسسه ایبدو ایتالیا نیز به مراکز فعال در زمینه توسعه طرح های جلوگیری و درمان بیماری دیابت اهدا می شود.
بنیاد ایبدو بر آن است تا با مقایسه ساختاری، تجزیه و تحلیل و همچنین پایش مستمر داده ها در زمینه دیابت، امکان ارزیابی انواع شاخص ها را جهت تدوین استراتژی های کوتاه، میان و بلند مدت فراهم کند که از طریق آن تحولات جهانی واقعی در مدیریت بیماری دیابت محقق می شود.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • حلقه طلایی دیابت ، پایش بیماری دیابت در ایتالیا ، دیابت، آکادمی
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد