کد خبر: ٦٩٣٣٧/ ٠٧:٣١ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 213
چاپ
ارسال به دوست
همکاری ایران و ایتالیا در زمینه پیشگیری و درمان دیابت
در حاشیه دهمین نشست جهانی بنیاد پایش بیماری دیابت در ایتالیا (ایبدو)، تفاهم نامه ای در زمینه توسعه طرح های جلوگیری و درمان بیماری دیابت میان پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه با این موسسه منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، در پی سفر دکتر باقر لاریجانی رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه و هیات همراه وی به کشور ایتالیا، تفاهم نامه مشترکی میان این پژوهشگاه و بنیاد پایش بیماری دیابت در ایتالیا منعقد شد.
طبق این تفاهم نامه، طرفین در راستای ایجاد یک شبکه گسترده برای توسعه طرح های جلوگیری و درمان بیماری دیابت همکاری می کنند. 
همچنین، بر اساس این تفاهم نامه، پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران  با دانشگاه تورورگاتا رم و دانشگاه سی ینا فلورانس در زمینه پژوهش های بالینی همکاری خواهد کرد. 
ارائه آموزش در زمینه دیابت از مواردی است که در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفته و براین اساس با همکاری طرفین، افراد در هر دو کشور آموزش خواهند دید. 
توضیح این که، براساس این تفاهم نامه که اواسط تیرماه سالجاری منعقد شد، دو طرف ضمن اتخاذ یک رویکرد نظام مند جهت مدیریت و گردآوری داده ها، در حوزه های مختلف مرتبط با دیابت با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • دیابت
  • پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم
  • پژوهشگاه
  • تفاهم نامه ایتالیا
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد