کد خبر: ٧٦٤٥٨/ ١١:١١ - شنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 918
چاپ
ارسال به دوست
مركز ملي مطالعات اعتياد, گروه خبری RSS
بازدید رییس شاخه پژوهش و آمار دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل متحد، از مرکز ملی مطالعات اعتیاد
آنجلا مه رییس شاخه پژوهش و آمار دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل متحدبا ابراز شگفتی از مشاهده یک مرکز چند دسیپلینی در زمینه اعتیاد همکاری تنگاتنک بین مرکز ملی مطالعات اعتیاد و دفتر مقابله با مواد و جرم ملل متحد تاکید کرد.

آنجلا مه (Angella Me) رئیس شاخه پژوهش و آمار دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل در وین اتریش روز سه‌شنبه 11 اردیبهشت‌ماه 1397 به همراه کارشناسان ارشد دفتر مقابله با مواد و جرم ملل متحد در ایران، از مرکز ملی مطالعات اعتیاد بازدید کردند.
در ابتدا بازدیدی از کلینیک درمان اعتیاد داشتند و با برنامه‌های درمانی اختصاصی مرکز برای مواد افیونی، مواد محرک، حشیش و الکل آشنا شدند. همچنین فعالیت‌های کلینیک‌های تخصصی روان‌پزشکی و سلامت جنسی به ایشان معرفی شد.
سپس از بخش‌های مختلف مرکز شامل، دپارتمان اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی، آزمایشگاه‌های مطالعات حیوانی، ژنتیک، سم‌شناسی و عصبی، شناختی بازدید شد.
وی در این بازدید در جریان محتوای جلسه آموزشی کوهورت جوانان که در مرکز ملی مطالعات اعتیاد در حال برگزاری بود هم قرار گرفت و با روانشناسان اعزامی از مرکز کوهورت جوانان ساری که برای آموزش پرسشگری و ثبت اطلاعات کوهورت جوانان به مرکز ملی مطالعات اعتیاد آمده بودند، آشنا شد.
در ادامه دکتر آفرین رحیمی موقر، رئیس مرکز ساختار و فعالیت‌های مهم مرکز را به‌تفصیل ارائه و تولیدات علمی مرکز را به‌ویژه در حوزه اپیدمیولوژی اختلالات مصرف مواد معرفی کرد.
جزئیات و تازه‌ترین یافته‌های مطالعات اپیدمیولوژیک منحصربه‌فرد در کشور ارائه و موردبحث قرار گرفت.
ازجمله این موارد، گزارش جهانی مواد، مطالعات ملی مستقیم و غیرمستقیم برای بررسی شیوع مصرف مواد و اعتیاد، مطالعات سبب‌شناسی، مطالعات علم‌سنجی، مطالعات بالینی و مطالعات توکسیکولوژیک بود و در مورد همکاری‌های مشترک بین مرکز و دفتر مقابله با مواد و جرم ملل متحد در مورد این مطالعات بحث و تبادل‌نظر شد.
در انتها، آنجلا مه از مشاهده یک مرکز چند دسیپلینی در زمینه اعتیاد ابراز شگفتی کرد و بر همکاری تنگاتنگ بین مرکز ملی مطالعات اعتیاد و دفتر مقابله با مواد و جرم ملل متحد تأکید ورزید.
 خبرنگار و عکاس: منصوره اعظمی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد