کد خبر: ٩٣٧٩٩/ ١١:٤٠ - جمعه ١٠ آبان ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 510
چاپ
ارسال به دوست
مركز ملي مطالعات اعتياد, گروه خبری RSS
همکاری دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل (UNODC) با ایران در زمینه ارتقای درمان‌های مبتنی بر شواهد اختلالات مصرف مواد در سطح منطقه
ماموریت مرکز ملی مطالعات اعتیاد، به عنوان قطب منطقه‌ای، اطمینان از انجام و توسعه فعالیت‌های پژوهشی در همکاری با مراکز تحقیقاتی مرتبط است.

در ۱۴ اکتبر سال جاری، دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل (UNODC) تفاهم‌نامه‌ای با ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران برای ایجاد و بسط درمان‌های اختلالات مصرف مواد در سطح منطقه منعقد کرد.
بر اساس این تفاهم‌نامه، مرکز ملی مطالعات اعتیاد از ایران (INCAS)، به عنوان قطب منطقه‌ای برای ظرفیت‌سازی و پژوهش در زمینه درمان اختلالات مصرف مواد، و ارتقای سلامت عمومی انتخاب شد.
در مراسم انتخاب مرکز ملی مطالعات اعتیاد (INCAS)، سردار مومنی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر، چالش‌های موجود در زمینه مواد غیرقانونی بیان کرده و از جامعه بین‌المللی برای مبارزه یکپارچه با مواد دعوت کرد.
لماهیو، مسئول سیاست‌گذاری و روابط عمومی UNODC نیز از ایران به عنوان همکار استراتژیک در منطقه یاد و از فعالیت‌های ایران در زمینه کاهش تقاضا و درمان و مراقبت از بیماران دچار HIV تقدیر کرد.
وی همچنین از ایده ایجاد قطب منطقه‌ای برای ظرفیت‌سازی و پژوهش برای ارتقای درمان‌های مبتنی بر شواهد اختلالات مصرف مواد، استقبال کرد.
دفتر مقابله با مواد و جرم سازمان ملل (UNODC) همواره از برنامه‌های مقابله با مواد و کاهش تقاضای ایران حمایت کرده است.
در زمینه منطقه‌ای نیز UNODC از همکاری‌های بین‌المللی برای مبارزه با مواد حمایت کرده، که از این جمله می‌توان به برنامه مثلثی میان ایران، افغانستان و پاکستان که دفتر اصلی آن در تهران واقع شده، نام برد.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#