کد خبر: ٩٥٧٧٨/ ١١:٠٩ - يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 247
چاپ
ارسال به دوست
مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم و آلرژی, گروه خبری RSS
یازدهمین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی برگزار شد
یازدهمین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با عنوان ابعاد کاربردی گرده شناسی در پزشکی برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی روز چهارشنبه  20 آذر یازدهمین کنفرانس ادواری آموزشی سال 98 مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با عنوان: ابعاد کاربردی گرده شناسی در پزشکی با حضور استادان و پژوهشگران در سالن دکتر فرهودی این مرکز برگزار شد.
سخنران این کنفرانس دکتر احمدرضا محرابیان، دکترای تخصصی بیوسیستماتیک گیاهی و استادیار دانشکده علوم زیستی دانشگاه شهید بهشتی بود و کنفرانس فوق در ادامه همکاری های مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی با دانشکده علوم و فناوری زیستی دانشگاه شهید بهشتی که از دوسال در قالب طرحهای تحقیقاتی متعدد آغاز شده است، برگزار شد.
دکتر محرابیان در ابتدا کلیاتی پیرامون گرده شناسی، ریخت شناسی و واژگان شناسی گرده، گرد افشانی و مکانیسم های آن، روند تکاملی گرده و هم تکاملی گرده-جانوران، کاربردهای گرده شناسی به عنوان یک علم چند گرایشی یا بین رشته ای و اهمیت آن در علوم مختلف مانند تبارشناسی گیاهان، اکنشاف نفت، ردیابی تاریخچه اجتماعات گیاهی باستانی، اصلاح نژاد و گیاهان تراریخته، شناخت مناطق تنوع گیاهان و اهمیت آن در تغییرات اقلیمی بیان کرد.
 در ادامه وی درباره طبقه بندی مطالعات گره شناسی اعم از میکروسکوپ نوری، فلورسنت و میکروسکوپ الکترونی نگاره، اهمیت گرده شناسی در شناخت رژیم غذایی، داروسازی و شیوه زندگی تمدن های باستانی، گرده شناسی و اهمیت آن در پزشکی قانونی، اهمیت گرده شناسی در نانوبیوتکنولوژی و حامل های رادیوداروها، گرده شناسی و کنترل کیفی مواد غذایی به ويژه عسل، گرده شناسی هوا و مطالعات آسم آلرژی، تقویم های گرده، صحبت کرد.
 همچنین در این جلسه مباحثی پیرامون گسترش پژوهش های مشترک، ساخت واکسن و تهیه تقویم های گرده ای با شرکت کنندگان به انجام رسید و در پایان نیز سخنران به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد.

خبر و عکس: الناز واحدی

 

انتهای پیام / *
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#