کد خبر: ٦٩٦٦٦/ ٠٩:١٧ - جمعه ٣٠ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 3477
چاپ
ارسال به دوست
گروه خبری RSS, انتخابات نظام پزشکی
لحظه به لحظه با هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران
هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران، با استقبال چشمگیر رای دهندگان برگزار شد.

گالري عکس يک 

گالري عکس دو 

گالري عکس سه

گالري عکس چهار

گالري عکس پنج 


عصر روز شنبه 31 تیر 96 نتایج اوليه هفتمين دوره انتخابات نظام پزشکی تهران اعلام شد.
براساس اعلام هیات نظارت و هیات اجرایی هفتمین انتخابات نظام پزشکی، اسامی حائزین اکثریت آرا گروه های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، علوم آزمایشگاهی، مامایی و لیسانس های پروانه دار معرفی شدند.
بر این اساس در گروه پزشکی 10 نفر به عنوان عضو اصلی و سه نفر به عنوان عضو علی البدل، در گروه های دندانپزشکی و داروسازی به طور جداگانه 2 عضو اصلی و یک عضو علی البدل و در گروه های علوم آزمایشگاهی، مامایی و لیسانس های پروانه دار به طور جداگانه یک نفر به عنوان عضو اصلی و یک نفر به عنوان علی البدل در هفتمین دوره نظام پزشکی تهران انتخاب شدند.
برای دسترسی به اسامی منتخبین اینجا کلیک کنید.

صبح جمعه 30 تیر 96
- با وجود تلاش هاي تيم فني، به علت اختلالات فنی پیش آمده در ابزارهای رمزنگاری پیشرفته سامانه انتخابات، براساس تصمیم مشترک هيات اجرايي و هيات نظارت برای حفظ وصیانت از آرا، فرآيند راي گيري الكترونيك ملغي گردید و راي گيري در ٢٠٠ حوزه انتخابيه در سراسر كشور به صورت حضوري و طبق برنامه پيش مي رود.
دکتر علی جعفریان، رییس هیئت اجرایی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران عصر امروز در نشست خبری گفت: انتخابات از جنبه استعلام الکترونیکی موفق است اما از نظر اخذ رای الکترونیکی به نتیجه نرسید.
وی افزود: هیئت اجرایی آمادگی کامل برای دریافت رای حضوری تا ساعت اعلام شده - 22  امشب - دارد. اخبار تکمیلی این نشست متعاقبا ارسال می شود.

-  هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران، ساعت 8 صبح روز جمعه 30 تیر 96 در دانشکده زبان دانشگاه تهران آغاز شد.
دکتر جعفریان، رییس هیات اجرایی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران بزرگ، از آمادگی کامل این حوزه برای رای گیری خبر داد.
وی با اشاره به اینکه در 16 ایستگاه دایر در دانشکده زبان دانشگاه تهران، همکاران آماده هستند تا به صورت حضوری آرای مراجعین را اخذ کنند، گفت: اگر شرکت کنندگان مجاز به رای گیری الکترونیک بودند، برگ رای برای آنها صادر می شود و اگر مجاز نبودند، مدارک خود را ارائه می کنند و پس از بررسی و تایید مدارک آنها، برگ رای برایشان صادر می شود.
توضیح اینکه انتخابات نظام پزشکی قرار بود برای نخستین بار به صورت الکترونیک برگزار شود که به علت مشکلات فنی میسر نشد.
دکتر فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ساعت 9:45 با حضور در محل اخذ رای، درهفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی شرکت کرد.
دکتر فرهادی پس از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: سازمان نظام پزشکی می‌تواند به‌عنوان واسط جامعه پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه‌هایی مثل تعرفه‌ها و اعتبارات و کیفیت خدمات سلامت همچنین درزمینهٔ پیگیری مسائل و مشکلات مردم در حوزه سلامت و نظارت بر این مورد فعالیت کند.
وی همچنین افزود: عملکرد دوره حاضر نظام پزشکی با توجه به حدود اختیارات آن و خدماتی که ارائه کرد، قابل قبول بوده است.


نخستین رای دهندگان
دکتر مریم سهرابی، نخستین رای دهنده از گروه دندانپزشکی و متخصص فک و صورت که در ساعات اولیه رای گیری به عنوان نخستین نفر در پای صندوق های رای حاضر شد، گفت: سازمان نظام پزشکی یک نهاد مردمی است و امیدوارم صنف دندانپزشکی با حداکثر آراء در این سازمان حضور داشته باشد.
دکتر مهدی گویا، نخستین رای دهنده از گروه پزشکی و رییس مرکز مدیریت بیمای های واگیر وزارت بهداشت که به همراه دکتر سروش رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در انتخابات شرکت کرد،
این انتخابات را دارای اهمیت بسیاری دانست و گفت: امیدوارم نمایندگانی که شایسته تر هستند، برای این مسئولیت مهم انتخاب شوند.
دکتر رحیمی، نخستین رای دهنده از گروه داروسازی و PhDداروسازی، بر ضرورت حمایت از کاندیداها تاکید کرد و گفت: باید از همکاران خود حمایت و افرادی را که اصلح و بهترین هستند، انتخاب کنیم.  
دکتر میرجعفری از گروه مامایی گفت: به‌عنوان عضوی از جامعه پزشکی حضور در انتخابات نظام پزشکی را ضروری می‌دانم زیرا این سازمان می‌تواند به‌عنوان تریبونی برای پیگیری خواسته‌های این گروه باشد و از همه همکاران عزیز برای حضور در این انتخابات دعوت می‌کنم زیرا مشارکت حداکثری همه اعضا می‌تواند برای اعتلای اهداف نظام سلامت مثمر ثمر باشد.
دکتر بینش امامی، نخستین رای دهنده از گروه علوم آزمایشگاهی و پاتولوژیست با اشاره به نیاز این رشته به پیشرفت و توسعه گفت: فردی باید از این حوزه انتخاب شود که احساس مسئولیت و اطلاعات لازم را داشته باشد.
سید حسین امامی میبدی، فیزیوتراپیست و نخستین رای دهنده از گروه لیسانسیه های پروانه دار با بیان دلایل حضور خود در پای صندوق های رای گفت: امیدوارم حقوق این صنف در  وزارت بهداشت تامین شود و مسائلی که در زمینه های مختلف حرفه ای وجود دارد، مانند ایجاد دکترای حرفه ای فیزیوتراپی که در اکثر کشورهای دنیا وجود دارد، برطرف شود.
وی افزود: به این دلیل به عنوان اولین نفر در این انتخابات شرکت کردم تا فردی که مرجعیت و صلاحیت لازم را دارد، این کرسی را در اختیار بگیرد و از حقوق این صنف دفاع  کند.
انتخابات نظام پزشکی، جلوه زیبای دموکراسی
دکتر علی نوبخت رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، انتخابات نظام پزشکی را یکی از جلوه های زیبای دموکراسی دانست و افزود: گروه های مختلف پزشکی سراسر کشور امروز به صندوق های رای می روند تا در مورد منتخبین خود اعلام نظر کنند.
وی با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی حافظ منافع بیماران و پزشکان است گفت: طبق قانون، شورای عالی نظام پزشکی، حکم قوه مقننه در امور پزشکی را دارد و اگر نمایندگان این سازمان با حداکثر رای انتخاب شوند، این سازمان از وزانت مقبولی برخوردار می شود. بدین ترتیب شاهد بهتر شدن روابط پزشکان، کادر پزشکی و بیماران با وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی، شورای عالی بیمه، کمیسیون بهداشت مجلس و سایر نهادهای مرتبط خواهیم بود.نظم و آرامش حاکم بر حوزه انتخاباتی

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت و گوی اختصاصی با سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران به ارزیابی حوزه انتخاباتی تهران پرداخت و گفت: این انتخابات با نظم و آرامش و حتی روان تر از دوره های قبل برگزار می شود و تاکنون اطلاع رسانی خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
وی سازمان نظام پزشکی را مدافع حقوق پزشکی و ناظر بر عملکرد آنان و از سوی دیگر مدافع حقوق بیماران دانست و افزود: این سازمان مسائل و تخلفات حوزه پزشکی را بررسی می کند.

  با سابقه ترین شرکت کننده انتخابات

دکتر مصفا از با سابقه ترین رای دهندگان، شرکت در انتخابات را وظیفه شرعی و ملی دانست و گفت: از سال 1353 که نخستین انتخابات نظام پزشکی برگزار شد، تاکنون در این انتخابات شرکت کرده ام.

 دکتر بهادری رییس دفتر دانش آموختگان و استاد پیشکسوت دانشگاه نیز که ساعاتی پس از آغاز انتخابات در حوزه رای گیری حضور پیدا کرده بود، با تاکید بر اهمیت انتخابات نظام پزشکی گفت: این انتخابات آن قدر اهمیت دارد که اگر پزشکی کشور بخواهد نظم بیشتری پیدا کند، با وجود یک نظام پزشکی قدرتمند میسر می شود. بنابراین، در این انتخابات، تلاش بر آن است که بهترین افراد انتخاب شوند تا وضعیت پزشکی کشور سامان یابد.  
وی گفت: امیدواریم با امکاناتی که فراهم شده، تعداد بیشتری در حوزه های رای گیری حضور پیدا کنند و همان طور که شاهد هستیم، این انتخابات با استقبال گروههای مختلف پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و سایر گروهها مواجه شده است که نشانه علاقه پزشکان برای خدمت به مردم است.

چند و چون انتخابات از زبان رییس هیات نظارت بر انتخابات سازمان نظام پزشکی استان تهران
دکتر غلامحسین نیک نژاد رییس هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی استان تهران که ساعات پیش از ظهر، در این حوزه انتخاباتی حضور یافت، در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: فردی که نامزد عضویت در هیات مدیره نظام پزشکی می شود، بایستی حائز شرایطی باشد که این شرایط را هیات نظارت انتخابات شهرستان مربوطه بررسی می کند. بدین ترتیب هیات اجرایی، پرونده های دریافتی را بر اساس آنچه که در آیین نامه آمده، مورد بررسی قرار داده و سپس این پرونده ها را در اختیار هیات نظارت قرار می دهد.   
وی با بیان این که اولین کار هیات نظارت، تایید و یا عدم تایید صلاحیت کاندیدا است گفت: زمانی که عدم صلاحیت به نامزد ابلاغ می شود، او می تواند نسبت به آن اعتراض کند تا دوباره مورد بررسی قرار گیرد. در این صورت، مجددا صلاحیت کاندیدا تایید و یا دوباره رد می شود. در صورتی که برای بار دوم، صلاحیت فرد رد شده باشد، کاندیدای مورد نظر می تواند برای اعتراض به هیات نظارت مرکزی مراجعه کند.
دکتر نیک نژاد، کار بعدی هیات نظارت را، نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات دانست و افزود: هیات نظارت بر نحوه انجام انتخابات که توسط دانشگاههای علوم پزشکی برگزار می شود، نظارت دارد. در این صورت، اگر تخلفی به صورت حضوری مشاهده شود و یا به صورت کتبی به ما ابلاغ شود، و یا این که هیات اجرایی انتخابات، مشکلاتی را در نحوه بررسی ببیند و اعلام کند، توسط هیات نظارت شهرستان مورد بررسی قرار می گیرد.
وی تعداد نامزدهای حاضر در تهران را از گروههای مختلف پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مامایی، علوم آزمایشگاهی و لیسانسیه های پروانه دار، حدود 148 تن برآورد کرد و گفت: از 182 کاندیدایی که در ابتدا ثبت نام کرده بودند، تعدادی رد صلاحیت شده و تعدادی نیز انصراف دادند.

حضور چهره های شاخص در ساعات پایانی انتخابات
دکتر عبدالرحمان رستمیان نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی، دکتر علی اکبر ولایتی استاد ممتاز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مشاور بین الملل رهبری، دکتر هاشمی وزیر بهداشت از جمله چهره های مطرحی بودند که در ساعات پایانی رای گیری به حوزه انتخابات آمدند و آرای خود را به صندوق انداختند.
دکتر ولایتی با اشاره به استقبال جامعه پزشکی از انتخابات این دوره گفت: به حسب اطلاع وگزارشی که دریافت کرده ام، حضورپرشور و چشمگیری را در این دوره شاهد هستیم و سازمان نظام پزشکی نقش مهم و بی بدیلی را در تنظیم روابط، ایجاد ساز و کارهای نظارتی و همچنین تقنینی در خصوص پزشکان، نظام سلامت کشور و به ویژه بیماران بر عهده دارد و بدیهی است حضور موثر پزشکان و رای بالای منتخبین می تواند در این جهت بسیار مهم و تاثیر گذار باشد.
دکتر هاشمی وزیر بهداشت نیز در جمع خبرنگاران، با اشاره به ملغی شدن انتخابات الکترونیک گفت: به دلیل وجود اشکالاتی که در این روش وجود داشت، هیات نظارت در راستای صیانت از آرای رای دهندگان و اطمینان بیشتر از درستی نتایج، در همان ساعات اولیه تصمیم گرفت تا انتخابات الکترونیک را لغو کند.
وی با اشاره به افزایش استقبال جامعه پزشکی از انتخابات این دوره نسبت به دوره های قبل گفت: اگر روش الکترونیک در این دوره از انتخابات نظام پزشکی اجرایی می شد، می توانست نقطه عطفی در مسیر این انتخابات باشد و همچنین منجر به مشارکت بیشتر در روند رای گیری شود که متاسفانه امکان پذیر نشد.
توضیح این که مرحله رای گیری هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران بزرگ که با استقبال پرشور جامعه پزشکی به خصوص در ساعات پایانی همراه شد، ساعت 22 روز جمعه 30 تیر سال 96 پایان پذیرفت.
این خبر به روز رسانی می شود.

سایر اخبار هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی تهران بزرگ

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/04/31 8:36
0
0
سلام ضمن تشکر از روابط عمومی دانشگاه برای پوشش خوب و کامل انتخابات نظام پزشکی اعم از اطلاع رسانی لحظه به لحظه در کانال تلگرامی، درج اخبار در صفحه اصلی سایت دانشگاه و حتی لگوی بالای صفحه از چند هفته قبل از انتخابات تا این لحظه، امید است شاهد چنین رویکرد و عملکرد فعالی در انتخابات نظام پرستاری نیز باشیم که اگر غیر از این باشد، قطعا مصداقی دیگر از نظام پزشک سالاری حاکم بر دانشگاه و تایید کننده آن خواهد بود.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد