کد خبر: ٦٩٦٦٩/ ٢٠:١٦ - جمعه ٣٠ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1191
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS, انتخابات نظام پزشکی
نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اصحاب رسانه
دکتر جعفریان: فرصت رای دادن در این دوره از انتخابات نظام پزشکی مانند دوره های گذشته فراهم است
به دنبال اعلام لغو رای گیری الکترونیکی در هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی، رئیس هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی تهران بزرگ، از همکاران خواست تا به مشارکت خود به صورت حضوری در این انتخابات ادامه دهند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، همزمان با برگزاری هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در ساعت 15 روز جمعه 30 تیر سال 96، دکتر جعفریان رئیس هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی تهران بزرگ، در نشست خبری که در محل موزه تاریخ علوم پزشکی کشور برگزار شد، با اشاره به عدم امکان رای گیری الکترونیک در انتخابات نظام پزشکی گفت: مطابق پیامکی که به اعضای سازمان نظام پزشکی ارسال شد، اعلام شده است «علیرغم تلاش های تیم فنی و بر اساس تصمیم مشترک هیات اجرایی و نظارت، برای حفظ و صیانت از آرا، با توجه به ملغی شدن انتخابات الکترونیک، فرآیند رای گیری حضوری تا ساعت 22 امشب تمدید شد. ملاک شمارش آرا صرفاً آرای حضوری خواهد بود». بر همین اساس اگر فردی از طریق الکترونیک موفق به رای دهی شده باشد، آن رای شمرده نمی شود. بنابراین این افراد بایستی به صورت حضوری در انتخابات شرکت کنند.
وی با تاکید بر این که، آرای انتخابات الکترونیک باطل شده است، گفت: به عنوان هیات اجرایی، مجری بخش حضوری انتخابات هستیم. همچنین این دوره از انتخابات از لحاظ استعلام الکترونیک در خصوص محل اشتغال رای دهندگان کاملاً موفق بوده است.
رئیس هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی تهران بزرگ افزود: در حال حاضر در تهران، برای رای دهی حضوری که تا ساعت 22 ادامه دارد، هیچ مشکلی نیست. تمدید بیشتر زمان رای دهی نیز، بر عهده هیات نظارت است.
رییس دانشگاه گفت: در شهر تهران، تمام تمهیدات برگزاری حضوری کاملاً فراهم بود و البته در رای گیری الکترونیک سراسری، نقش اجرایی و نظارتی بر عهده هیات اجرایی و نظارت تهران بزرگ نبود.
وی با بیان چگونگی تایید امکان رای دهی برای شهر تهران، به صورت الکترونیک گفت: با توجه به اطلاعاتی که قبلاً جمع آوری شده بود، برای مراجعه کنندگان با کد ملی و شماره نظام پزشکی از سامانه تهیه شده، تاییده  محل اشتغال به سرعت دریافت می شود. افرادی هم بودند که در آن سایت، مجاز به رای دادن در تهران نبودند که برای  این افراد با ارائه مدارک تعیین شده در محل اخذ رای، تاییدیه برای دادن رای در تهران صادر شد.  
رئیس هیات اجرایی انتخابات نظام پزشکی تهران بزرگ افزود: گروه سوم از همکاران نیز دارای مدرک غیر از موارد اعلام شده هستند، مدارک آنها توسط کارگروهی متشکل از اعضای هیات اجرایی و نظارت بررسی می شود و چنانچه اشتغال آنها در تهران احراز شود، امکان رای دهی فراهم است.
دکتر جعفریان در پایان تاکید کرد: در این دوره از انتخابات نظام پزشکی، فرصت رای دهی کمتر از دوره‌های قبل نیست؛ هرچند که ممکن است ابهامی برای کاندیداها وجود داشته باشد. مستند رسیدگی به این ابهامات نیز قانون نظام پزشکی و آئین نامه اجرایی انتخابات است. بنابراین هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، تعیین کننده سلامت آن است و تمام فاکتورها را در این زمینه در نظر خواهد گرفت.

خبرنگار: زهرا صادقی
عکاس: سید میثم عطری
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد