کد خبر: ٧٠٠٧٠/ ١٣:٣٥ - چهارشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 2789
چاپ
ارسال به دوست
گروه خبری RSS, انتخابات نظام پزشکی
با حضور اعضای هیات نظارت و اجرایی
نخستین جلسه هیات مدیره هفتمین دوره نظام پزشکی تهران بزرگ برگزار شد
همزمان با سراسر کشور، اولین جلسه هیات مدیره‌ نظام‌پزشکی تهران برگزار شد و اعضا اعتبار نامه های خود را دریافت کردند.

گالری عکس

نخستین جلسه هیات مدیره سازمان نظام پزشکی، به منظور تعیین و معرفی نمایندگان هیات مدیره برای حضور در مجمع عمومی نظام پزشکی کشور، تشکیل شد. در ابتدای این نشست که با حضور اعضای هیات نظارت، هیات اجرایی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی و اعضای هیات مدیره سابق، برگزار شد، دکتر حمیدرضا نمازی از اعضای هیات اجرایی گفت: بی تردید شان طبابت در جامعه ما چنان است که همواره مردمان مفهوم را از روی مصداق می شناسند و مادامی که قصد دارند حرفه را ترجمه و معنا کنند، حرف علوم پزشکی را نشانه می آورند. حرفه ها تا زمانیکه خود بسنده باشند، متعالی می شوند و اعتلا پیدا می کنند.
وی با اشاره به سبقه و پیشینه سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: سازمان نظام پزشکی، شاید به عنوان قدیمی ترین سازمان نوین صنفی در ایران، که از مجلس اول مشروطه کم و بیش نامش مطح است، مظهر و نماد خودبسندگی حرفه ای بوده و خود ارتقایی، خود کنترلی و خود ارزیابی را ترجمه کرده و هماهنگونه که از نام آن آشکار است، نظم و نظام حوزه سلامت است.
دکتر نمازی، سازمان نظام پزشکی را به مکتبی تشبیه کرد که از سالیان دور معرف و نماد، اخلاق، تعهد و حرمت حرفه ای بوده و یادآور شد که  مکتب پزشکی ایران و سازمان نظام پزشکی ایران، بار گران آنهمه نماد سترگ را بر عهده دارد.
وی در ادامه به مسیر پرفراز و نشیب انتخابات هفتمین دوره نظام پزشکی اشاره و خاطر نشان کرد: اراده معطوف به نوآوری، در اجرا محقق نشد و البته هیات اجرایی تهران بزرگ به قدر مقدور تلاش کرد تا روند رای گیری حضوری و روند استعلام الکترونیک را به نحو مطلوب اجرا کند.  همچنین تلاش شد تا به دلیل پیش بینی ناپذیری فرایند رای گیری الکترونیک، بخش حضوری انتخابات، دارای فرآیندی تسهیل شده، درست و آسان باشد.

گزارش هیات اجرایی
سپس دکتر صدف علیپور، قائم مقام هیات اجرایی و معاون درمان دانشگاه، پیام تبریک و قدردانی دکتر جعفریان رییس هیات اجرای را بیان و به ارائه گزارشی از روند اجرا پرداخت و گفت: در اواسط خرداد ماه، نخستین جلسات هیات اجرایی با حمایت های هیات نظارت شکل گرفت و از همان ابتدا دغدغه های برگزاری انتخابات الکترونیک مطرح شد. این دغدغه ها از طریق مکاتبات مختلف به هیات مرکزی نظارت گزارش و در نهایت تصمیم گرفته شد که انتخابات به صورت همزمان حضوری و  الکترونیک برگزار شود.
وی از سیاست گذاری هیات اجرایی بر اساس بروز مشکلات احتمالی در رای گیری الکترونیک خبر داد و افزود: هیات اجرایی آمادگی بروز اشکالات مختلف را داشت و بر همین اساس درخواست کرد تا با مبنا قرار گرفتن انتخابات حضوری، 3 حوزه برای اخذ رای تعیین شود که این پیشنهاد مورد موافقت قرار نگرفت لذا برنامه ریزیها به گونه ای شد تا در فضایی مناسب با چیدمان درست، رای گیری به نحوی شایسته برگزار شود.
دکتر علیپور افزایش میزهای پاسخگویی به منظور تسهیل در امر رای گیری را امری پیش بینی شده خواند و تصریح کرد: از ابتدا 20 میز پاسخگویی برای استعلام الکترونیک افراد در نظر گرفته بودیم که به محض لغو انتخابات الکترونیک، با  آموزش هایی که از قبل به افراد داده شده بود، تعداد میزها افزایش یافت و دسترسی افراد به سامانه برقرار شد.
وی انتخابات را دارای دو بخش مجزای رای گیری و استعلام الکترونیک دانست که بخش استعلام الکترونیک آن موجب نظم، افزایش سرعت عمل و دقت در کار شد چرا که بر اساس آن هر فرد تنها می توانست یکبار در محل تعیین شده رای دهد.
دکتر علیپور حضور معتمدین و ریش سفیدان را نیز موجب رفع اشکالات پیش بینی نشده در روز رای گیری خواند و افزود: خوشبختانه انتخابات با نظم و سازماندهی بسیار خوبی با نظارت و همراهی هیات نظارت انجام شد و در نهایت طبق برنامه ریزی ساعت 10 شب رای گیری تمام و شمارش آرا آغاز شد. سپس نتایج ساعت 15 روز شنبه با حضور نمایندگان کاندیداها و اعضای هیات نظارت، تایید و اعلام شد.
قائم مقام هیات اجرایی و معاون درمان دانشگاه، کل آمار رای دهندگان در تهران بزرگ را 7676 نفر عنوان کرد که از این تعداد 18 رای باطله، 4536 رای گروه پزشکی، 940 رای در گروه دندانپزشکی، 567 رای در داروسازی، 604 رای در علوم آزمایشگاهی، 149 رای در گروه مامایی و 880 رای در گروه لیسانسیه های پروانه دار بود.
وی  برخی اعتراضات را موجب تصمیم هیات نظارت مرکزی برای بازشماری آرا بر اساس آیین نامه انتخابات دانست و گفت: در نهایت با بازشماری مجدد آرا، مشخص شد که در ترتیب تعداد آرا تغییری رخ نخواهد داد و لذا نتایج انتخابات از سوی هیات نظارت مرکزی تایید شد.

گزارش هیات نظارت
در ادامه دکتر نیک نژاد، رییس هیات نظارت انتخابات نظام پزشکی تهران، ضمن تبریک به منتخبین از زحمات هیات اجرایی در برگزاری انتخابات قدردانی کرد و گفت: خدا را شاهدم که کوچکترین اشکالی در برگزاری انتخابات و سلامت آن وجود نداشت.
وی با بیان اینکه برخی از اعضای هیات نظارت 40 ساعت بیداری را در زمان انتخابات تجربه کردند، افزود: خدارا شاکریم که امروز نزد کسی شرمنده نیستیم و برای 40 ساعت چشم روی هم نگذاشتیم تا اسامی به تایید نهایی برسد.
دکتر نیک نژاد، عدم اجرای انتخابات به صورت الکترونیک را موجب پرسش و بازخواست بسیاری خواند و گفت: تصمیم گیری برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک بر عهده هیات نظارت نبود و هیات نظارت تنها وظیفه نظارت بر اجرای درست و سالم انتخابات را بر عهده داشت.
وی خاطر نشان کرد: اگر چه بر سلامت روند اجرایی انتخابات اطمینان داشتیم، اما پس از اعتراضات انجام شده، برای اینکه حقی از فردی ضایع نشود، شمارش مجدد آرا در دستور کار قرار گرفت.
دکتر نیک نژاد، از شمارش مجدد 20 درصد آرا بدون دخالت هیات اجرایی خبر داد و افزود: این انتخابات از نظر اجرایی، دقیق ترین و سالم ترین انتخابات بود و لذا پس از شمارش مجدد، نتایج انتخابات به تایید هیات نظارت مرکزی رسید.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد در این دوره از نظام پزشکی، اعتلای جامعه پزشکی که متاسفانه چه از نظر جراید و چه در دید مردم تحت الشعاع قرار گرفته، با حکمت و درایت اعضا، به جامعه پزشکی بازگردد.
در پایان الواح تقدیر به اعضای هیات نظارت و هیات اجرایی تقدیم شد. همچنین منتخبین نظام پزشکی، اعتبار نامه های خود را دریافت کردند.

انتخاب رییس سازمان نظام پزشکی
در ادامه این نشست نمایندگان هیات مدیره برای حضور در مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی تعیین شدند. همچنین بر اساس آرا دكتر علي اصغر پيوندي به رياست سازمان نظام پزشكي تهران انتخاب شد.
بر اساس آرا دكتر علي اصغر پيوندي، علي حسن قمي، دكتر شاهرخ خوش سيرت، دكتر فرزين سركارات، دكتر محمدرضا ظفرقندي، دكتر سيدتقي نوربخش، دكتر ناهيد خداكرمي و دكتر محمد وجگاني راه یافتگان به مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی هستند.
همچنین دكتر مسعود جلال به عنوان نائب رئيس اول، دكتر عليرضا سليمي به عنوان نائب رئيس دوم و آقاي علي حسن قمي نيز به عنوان دبير هيات مديره سازمان تهران انتخاب شدند.

خبرنگار: نسیم قرائیان
عکس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/05/20 11:25
0
0
با سلام و احترام خدمت تیم اجرایی و هیات نظارت برگزاری انتخابات سازمان نظام پزشکی کشور اول این که از کلیه افرادی که صادقانه بر اساس وظایف محوله برای برگزاری انتخاباتی سالم تلاش کردند تشکر میکنم. دوم این که بر اساس تجربیات قبلی انتظار این که کاری برای اولین بار انجام میشود (برای مثال انتخابات الکترونیک) کاملا بی عیب و ایراد برگزار شود را نداشته و نداریم و تا اینجای قضیه مشکلی وجود ندارد. اما نکته سوم که به نظر بنده جدی ترین مانع برای اصلاح امور این ملک و مملکت است این است که وقتی اشکال و ایرادی رخ می دهد فرد یا گروهی به طور مستقیم مسئول و پاسخگو نیست و بدتر آن که کلا وقوع اشکال یا اختلال را منکر هم میشویم. بالاخره اگر اختلال در روند رای گیری الکترونیک موجب محروم شدن عده ای از حق رای شده است این یک اشکال بزرگ است و باید مسئولین پاسخگو باشند. هرچند از نظر بنده حتی اگر انتخابات به صورت موازی هم انجام شده بود (همزمان حضوری و الکترونیک برای هر فرد) باز هم عدم امکان تکیه بر نتایج انتخابات الکترونیک یک اشکال و نقص بود که بازهم پاسخگویی و قبول مسئولیت را میطلبید. امیدوارم فرد یا گروهی پیدا بشود که پاسخ بنده و امثال بنده را (هر چند قلیل باشیم که نیستیم) در همین صفحه بدهند و مسئولیت بروز این اشکال را شجاعانه بپذیرند و عذرخواهی کنند. این حداقل انتظاری است که اینجانب از برگزار کنندگان انتخابات دارم. انتظارات از انتخاب شوندگان هم به کرات در شبکه های اجتماعی و مجامع تشکیلاتی مطرح شده است که امیدوارم تاثیر گذار بوده باشد. دکتر زهرا احمدی نژاد
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد