اخبار > منبع خبر: جمهوریت/ تاثير تحريم هاي ظالمانه بر حوزه سلامت؛ حضور 43 كشور دنيا در مجمع سلامتِ كيش
 


  چاپ        ارسال به دوست

منبع خبر: جمهوریت/ تاثير تحريم هاي ظالمانه بر حوزه سلامت؛ حضور 43 كشور دنيا در مجمع سلامتِ كيش

به گزارش جمهوريت / رييس دانشگاه علوم پزشكي تهران با اشاره به برگزاري هفتمين نشست منطقه اي مجمع جهاني سلامت در جزيره كيش و با حضور بزرگان 43 كشور دنيا، گفت: امروز تحريم هاي ظالمانه كه گفته مي شود در حوزه سلامت دخالت ندارد، وجود دارند و حتي تاثير آن را در نشست امروز هم مي بينيم.

به گزارش ايسنا، دكتر عباسعلي كريمي در هفتمين نشست منطقه اي مجمع جهاني سلامت كه در جزيره كيش براي اولين بار در منطقه غرب آسيا و شرق آفريقا به ميزباني جمهوري اسلامي ايران و با حضور  معاون اول رييس جمهور و وزير بهداشت در حال برگزاري است، گفت: دانشگاه علوم پزشكي تهران با قدمت ١٧٠ سال قديمي ترين دانشگاه علوم پزشكي كشور است و افتخار دارد كه ميزبان اين نشست دانشگاهي است و سران  حوزه سلامت از 4٣ كشور در اين نشست حضور دارند.

وي ادامه داد: امروز تحريم هاي ظالمانه كه گفته مي شود در حوزه سلامت دخالت ندارد، وجود دارند و حتي تاثير آن را در نشست امروز هم مي بينيم، اما علي رغم اين محدوديت ها بزرگان حوزه سلامت از 4٣ كشور در اين نشست جهاني حضور دارند و ١٣٠ نفر مهمان خارجي براي شركت در هفتمين نشست منطقه اي مجمع جهاني سلامت به ايران و جزيره كيش آمده اند.

 كريمي با اشاره به آمار دانشجويان ايراني و خارجي دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: حدود ٧ درصد دانشجويان علوم پزشكي تهران بين المللي هستند؛ به طوريكه  ٩٠٠ دانشجو از 45 كشور و از 5 قاره در علوم پزشكي تهران تحصيل مي كنند. در عين حال ١٨٠٠ عضو هيئت علمي و ٢5٠٠ رزيدنت در آموزش فعاليت دارند و با بيش از 105 مركز تحقيقاتي اقدامات پژوهشي حوزه سلامت  در اين دانشگاه صورت مي گيرد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: در خدمات درماني با 5 هزار تخت و 3 ميليون و ٧٠٠ بار ويزيت سرپايي و ٢5٠ هزار عمل جراحي شامل جراحي هاي سخت از جمله پيوند كبد، كليه، قلب و ريه و هزار جراحي پيوند علوم پزشكي تهران  فعاليت مي كند. ما 3000 نفر را هم سالانه بستري كرده و سالانه 1000 عمل پيوند را انجام مي دهيم.

كريمي گفت: ٣ ميليون نفر از مناطق جنوب تهران را دانشگاه علوم پزشكي تهران تحت پوشش دارد و در خدمت مردم در جنوب تهران هستيم.

انتهاي پيام
منبع خبر:
جمهوریت
 
   تاریخ: ۱۰:۰۱ - ۰۹/۰۲/۱۳۹۸  


٠٩:٥٩ - دوشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٨٧٣٩٠    /    تعداد نمایش : ١٦خروج