اخبار > خبرگزاری سلامت/ تحريم ها در حوزه بهداشت و درمان قابل لمس است
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبرگزاری سلامت/ تحريم ها در حوزه بهداشت و درمان قابل لمس است

به گزارش طبنا(خبرگزاري سلامت)، دكتر عباسعلي كريمي در هفتمين نشست منطقه اي مجمع جهاني سلامت كه در جزيره كيش براي اولين بار در منطقه غرب آسيا و شرق آفريقا به ميزباني جمهوري اسلامي ايران و با حضور معاون اول رييس جمهور و وزير بهداشت در حال برگزاري است، اضافه كرد: تحريم هاي ظالمانه كه گفته مي شود در ...

تحريم ها در حوزه بهداشت و درمان قابل لمس است تحريم ها در حوزه بهداشت و درمان قابل لمس است رييس دانشگاه علوم پزشكي تهران با اشاره به برگزاري هفتمين نشست منطقه اي مجمع جهاني سلامت در جزيره كيش و با حضور بزرگان 43 كشور دنيا، گفت: امروز تحريم هاي ظالمانه كه گفته مي شود در حوزه سلامت دخالت ندارد، وجود دارند و حتي تاثير آن را در نشست امروز هم مي بينيم.

به گزارش طبنا(خبرگزاري سلامت)، دكتر عباسعلي كريمي در هفتمين نشست منطقه اي مجمع جهاني سلامت كه در جزيره كيش براي اولين بار در منطقه غرب آسيا و شرق آفريقا به ميزباني جمهوري اسلامي ايران و با حضور معاون اول رييس جمهور و وزير بهداشت در حال برگزاري است، اضافه كرد: تحريم هاي ظالمانه كه گفته مي شود در حوزه سلامت دخالت ندارد، وجود دارند و حتي تاثير آن را در نشست امروز هم مي بينيم، اما علي رغم اين محدوديت ها بزرگان حوزه سلامت از 4٣ كشور در اين نشست جهاني حضور دارند و ١٣٠ نفر مهمان خارجي براي شركت در هفتمين نشست منطقه اي مجمع جهاني سلامت به ايران و جزيره كيش آمده اند.

وي با اشاره به آمار دانشجويان ايراني و خارجي دانشگاه علوم پزشكي تهران اضافه كرد: حدود ٧ درصد دانشجويان علوم پزشكي تهران بين المللي هستند؛ به طوريكه ٩٠٠ دانشجو از 45 كشور و از 5 قاره در علوم پزشكي تهران تحصيل مي كنند. در عين حال ١٨٠٠ عضو هيات علمي و ٢5٠٠ رزيدنت در آموزش فعاليت دارند و با بيش از 105 مركز تحقيقاتي اقدامات پژوهشي حوزه سلامت در اين دانشگاه صورت مي گيرد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: در خدمات درماني با 5 هزار تخت و 3 ميليون و ٧٠٠ بار ويزيت سرپايي و ٢5٠ هزار عمل جراحي شامل جراحي هاي سخت از جمله پيوند كبد، كليه، قلب و ريه و هزار جراحي پيوند علوم پزشكي تهران فعاليت مي كند. ما 3000 نفر را هم سالانه بستري كرده و سالانه 1000 عمل پيوند را انجام مي دهيم.

كريمي گفت: ٣ ميليون نفر از مناطق جنوب تهران را دانشگاه علوم پزشكي تهران تحت پوشش دارد و در خدمت مردم در جنوب تهران هستيم.(ايسنا)
منبع خبر:
سلامت
   تاریخ: ۰۹:۵۹ - ۰۹/۰۲/۱۳۹۸


١٠:١٠ - دوشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٨٧٣٩٣    /    تعداد نمایش : ١٧خروج