کد خبر: ٩٦٩٩٣/ ١١:٤١ - يکشنبه ٢٢ دی ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 2709
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
بیانیه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص حادثه غم انگیز و تاسف بار سقوط هواپیما
هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان جلسه روز یکشنبه 22 دی 98 درخصوص حادثه غم انگیز و تاسف بار سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین بیانیه صادر کرد.

متن کامل بیانیه به شرح زیر است:

انّالله و انّا الیه راجعون
حادثه غم‌ انگیز و تأسف بار فقدان مسافران پرواز اوکراین که در بین ایشان دانش‌آموختگان و فرزندان رشید و عزیزی از همکاران هیأت علمی دانشگاه ما به چشم می‌خورد قلب یکایک دانشگاهیان را جریحه‌دار کرده است.
غم فقدان دردناک این عزیزان اگرچه سنگین بود اما تأسف از سوء تدبیر و خطای سیستماتیک تحقق یافته در قبال این سانحه، سنگینی آن را مضاعف کرد.
باید توجه داشت که مسافران هواپیما تنها قربانیان این خطا نبودند. اعتماد آحاد ملتی که در غم شهادت مظلومانه سردار سلحشور و محبوب خود هفته گذشته در نمایشی خیره کننده عزم خود را در دفاع از کیان کشور و مبارزه با دشمنان خود اعلام کردند نیز در این سوء تدبیر به چالش کشیده شد و چنان فرصت بزرگ و تاریخی برای نظام در معرض تهدید قرار گرفت. جان برکفانی که سالها با دلیری و غیرت توان دفاعی ما را در سطحی از آمادگی رساندند که در برابر دشمن بدعهد و قلدر ایران بتواند سینه سپر کند و با توان موشکی شگفت‌آور خود  پاسخ کوبنده را با کمترین هزینه و بیشترین دقت به رخ وی بکشند نیز دیگر قربانی این صحنه بودند. حتی مسئولان و رسانه‌های ناآگاه از حقیقت ماجرا و تک‌تک افرادی که با اعتماد بر اظهارات ایشان به تکذیب فاجعه رخ داده می‌پرداختیم نیز قربانی این صحنه بودیم.
ما اعضای هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن همدردی مجدد با یکایک بازماندگان و بستگان این رخداد غم‌بار، از تمامی مسئولان انتظار داریم آمران، عاملان و مسببان این خطای سیستماتیک را چه در سقوط هواپیما و چه در مدیریت اطلاع رسانی و پاسخگویی در روزهای اول شناسایی و برخورد مناسب و متناسب و البته مبتنی بر عدل و انصاف را با ایشان به عمل آورند و هیچ مصلحتی را جز کشف حقیقت و بازگرداندن اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی که اوج آن را در هفته گذشته شاهد بودیم در نظر نگیرند.
ضمن احترام و حمایت از احساسات و عواطف ابراز شده و مطالبات برحق دانشگاهیان خصوصاً دانشجویان عزیز، از یکایک ایشان انتظار می‌رود در جهت پیگیری این مطالبه از دایره انصاف و اخلاق خارج نشده و خطایی را با خطایی بزرگ‌تر هزینه‌برتر نکنند. دشمن اصلی ما در کنار مرزهای این کشور خیمه زده و جز با نابودی و فروپاشی این کشور راضی نخواهد شد.
جامعه دانشگاهی علوم پزشکی کشور یار روزهای سخت و مرد بحران‌ها هستند و حفظ آرامش و کارایی آنها وظیفه حرفه‌ای آنها در این روزهاست. ما باید ضمن حفظ آرامش خود جامعه پیرامونی خود را نیز به آرامش و دوری از غلبه احساسات و رفتارهای نا بهنجار فرا بخوانیم، همچنان که هر ایرانی در قبال خانواده خود چنین تعهدی دارد.
از خداوند متعال برای جانباختگان این فاجعه غم‌بار طلب علوّ درجات و برای خانواده گرانقدرشان آرزوی صبر و اجر می‌کنیم و امیدواریم درس‌های ارزشمندی که از این تجربه تلخ در عرصه مدیریت کشور آموخته می‌شود تا حدی جبران خسارت بزرگ فقدانشان برای کشور باشد.
هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی تهران

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1398/10/25 9:20
0
0
باسمه تعالی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان عزیز ما هم در این مصیبت مثل شما ناراحت و غمناک شدیم اما به کسانی که این مسئله را به چالش می کشند و می گویند که باید مجازات شوند می خواهم بگویم در پزشکی دکترهای ما که خیلی خطای انسانی کردند و معذرت خواهی هم نکردند بلکه با توجیه خودشان که مریض زیر عمل ایست قلبی کرده همه چیز را تمام کردند و مجازات هم نشدند اما سپاه با شجاعت معذرت خواهی کرد و انها هم مثل همه ملت ایران ناراحت بودند و توجیه هم نکردند باید قدردان همه زحماتی که در این 40 سال کشیدند باشیم این خطای هم انشاءالله دیگر تکرار نشود به یاری خدای متعال و حضرت ولی عصر عجل الله تعالی الشریف
کاربر مهمان
1398/10/23 13:31
0
0
ضمن عرض تسلیت به بازماندگان عزیزان از دست رفته از مسوولین دانشگاه انتظار می رود تا مراسم سوگواری برای هموطنان بی گناه برگزار کنند. امید است دیگر شاهد حوادث طبیعی، غیرطبیعی و انسانی ... که موجب کشته شدن، آوارگی و فشار بیشتر مردم مظلوم کشورمان است نباشیم.
کاربر مهمان
1398/10/23 9:36
0
0
یکی به نعل زدین یکی به میخ، اینم از سیاستتونه
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#