کد خبر: ٩١٦٥٣/ ١٣:٣٧ - دوشنبه ١١ شهريور ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 475
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده مجازی, گروه خبری RSS
برگزاری اولین نشست کمیته PACS کلان منطقه 10 وزارت بهداشت در دانشکده مجازی
اولین نشست بررسی نحوه یکپارچه سازی اطلاعات سامانه های ذخیره سازی و تبادل اطلاعات تصاویر پزشکی (PACS) کلان منطقه 10 در دانشکده مجازی برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده مجازی، اولین نشست کمیته سامانه های ذخیره سازی و تبادل اطلاعات تصاویر پزشکی (PACS) کلان منطقه ده با حضور نمایندگان مدیریت آمار و فناوری اطلاعات، معاونت درمان و اعضای هیات علمی گروه رادیولوژی دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی و نمایندگان بیمه سلامت استان تهران به دبیری مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه طی هفته دوم شهریور 98 در دانشکده مجازی برگزار شد.
در این نشست هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران و تهران گزارشی از اقدامات انجام شده و وضعیت سامانه های PACS در سطح دانشگاه و بیمارستان های زیرنظر خود را ارائه و چالشها و نیازمدیهای خود در این زمینه را معرفی کردند.
در ادامه دکتر منصور فاتحی مدیر گروه انفورماتیک تصویر برداری دانشگاه مجازی، راه اندازی سیستم یکپارچه تصویر برداری در سطح استان تهران را با شرایط فعلی امکان ناپذیر دانست و پیشنهاد افزایش دانش تئوریک سیستم پکس سازمانی را در قالب کارگروه ها، کارگاه ها و دوره های آموزشی کوتاه مدت برای مدیران بیمارستانها و سازمانهای مرتبط و نیز تدوین مجموعه مستندات مورد نیاز برای تهیه الگویی برای به اشتراک گذاری تصاویر پزشکی ارائه داد. وی همچنین پیشنهاد تهیه مجموعه ای از راهکارهای مدیریتی و حقوقی به مراجع مربوطه به همراه تامین زیرساخت های فنی را مطرح کرد که سازمان ها  و مطب های خصوصی بتوانند تصاویر خود را در چارچوب آن راهکارها تبادل کنند.
توضیح اینکه متخصصان رادیولوژی از دانشگاه های علوم پزشکی ایران و تهران راهکارهای به کارگیری کامل قابلیت های پکس های موجود، آرشیو و تهیه نسخه پشتیبان از تصاویر موجود، اتصال کامل به سیستم هایHIS  و پرونده الکترونیک بیمار، چگونگی ترغیب متخصصان بالینی به استفاده از تصاویر دیجیتال و تصویربرداری paperless را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند و نمایندگان سازمانهای بیمه سلامت نیز نیازمندیهای سازمان متبوع خود در خصوص دسترسی به تصاویر بیماران را مطرح کردند.
در انتها دکتر مرعشی مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه و دبیر کمیته PACS ضمن تشکر از حضور و مشارکت مهمانان گفت: مطالب مطرح شده دسته بندی خواهد شد و پیشنهادهای مربوطه به وزارت بهداشت منعکس و مبنای دستور کار جلسات بعدی کمیته قرار خواهد گرفت. 
خبرنگار: سیده کاملیا داودزاده

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد