کد خبر: ٩١٦٢٧/ ٠٩:١٣ - دوشنبه ١١ شهريور ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 632
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بین الملل, گروه خبری RSS
برپایی غرفه دانشگاه علوم پزشکی تهران در نخستین نمایشگاه معرفی ظرفیت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران به میزبانی سلیمانیه عراق
غرفه دانشگاه علوم پزشکی تهران در نخستین نمایشگاه معرفی ظرفیت‌های همکاری علمی و آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق برپا و با استقبال بازدیدکنندگان روبرو شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این نمایشگاه پنجشنبه 7 شهریور 98 در مراسمی با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران، استاندار سلیمانیه، نماینده وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان، نماینده وزارت بهداشت، تعدادی از روسای دانشگاه‌های سلیمانیه، جمعی از مسئولان محلی و نمایندگان 12 دانشگاه علوم پزشکی ایران در محل هتل 'های کرست' سلیمانیه گشایش یافت.
طی این مراسم، مهدی شوشتری، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه، دکتر هوال ابوبکر، استاندار سلیمانیه و دکتر امیرخانی، نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سرپرست هیأت دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، طی سخنانی، بر ضرورت توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی میان جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان در حوزه بهداشت و درمان تأکید کردند.
غرفه دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور دکتر بابک باباخانی، عضو هیأت‌علمی دانشگاه و میرمحمدرضا سیدحسنی، کارشناس واحد جذب و بازاریابی بین‌المللی معاونت بین‌الملل نیز در کنار سایر غرفه‌های دانشگاهی چون علوم پزشکی کردستان، کرمانشاه، ایلام و فارس طی دو روز برپایی نمایشگاه موفق به ارائه اطلاعات آموزشی و تحصیلی در قالب بروشورهای معرفی رشته‌ها و دانشگاه به حدود 300 مراجعه‌کننده شد.
نمایندگان دانشگاه که با هدف جذب دانشجو از اقلیم کردستان عراق و معرفی توانمندی‌های دانشگاه در حوزه گردشگری سلامت در این رویداد شرکت کرده بودند، از این فرصت برای گسترش همکاری‌های دانشگاهی و فعال کردن هر چه بیشتر نمایندگی دانشگاه در سلیمانیه طی دیدار با فرماندار و شهردار سلیمانیه بهره بردند.
در ادامه برنامه‌های این نمایشگاه، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران و هیأت دانشگاه‌های علوم پزشکی با استاندار سلیمانیه ملاقات و راه‌های تقویت همکاری‌های علمی و دانشگاهی در زمینه‌هایی چون جذب دانشجو، تقویت گردشگری سلامت و تسهیل اعزام بیماران اقلیم کردستان به مراکز تخصصی ایران را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
همچنین نمایندگان تعدادی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشورمان در روز ششم شهریور ماه با سرکنسول ایران در سلیمانیه عراق دیدار و ضمن معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها خود به بیان مسائل پیش رو برای همکاری با مراکز علمی این منطقه پرداختند.
توضیح اینکه نمایشگاه معرفی ظرفیت‌های همکاری علمی و آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق با استقبال قابل توجه متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های ایرانی، خانواده‌های آن‌ها، دانشگاهیان و پزشکان جهت همکاری‌های علمی مواجه شد و رسانه‌های محلی نیز در طول برگزاری این نمایشگاه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌های شرکت کننده را منعکس کردند.
خبر: مهناز وحیدی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج




سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#