کد خبر: ٩١٧٠٤/ ١٣:٥٣ - سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 564
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
بازدید رئیس دفتر مقابله با جرم و مواد سازمان ملل متحد در ایران از مرکز ملی مطالعات اعتیاد؛ قطب آموزش منطقه‌ای (خاورمیانه و آسیای مرکزی)
الکساندر فدولوف رئیس دفتر مقابله با جرم و مواد سازمان ملل متحد در ایران (UNODC) از مرکز ملی مطالعات اعتیاد به‌عنوان قطب علمی، پژوهشی اعتیاد منطقه در حوزه اعتیاد بازدید کرد.

در جریان این بازدید که سه‌شنبه 12 شهریور 98 صورت گرفت؛ دکتر آفرین رحیمی موقر رئیس مرکز ملی مطالعات اعتیاد در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: امروز این مرکز میزبان دکتر مستشاری رئیس دفتر مقابله با جرم و مواد سازمان ملل متحد در ایران و کارشناس ارشد کاهش تقاضا و همکاران بود. 
وی افزود: به‌تازگی مرکز ملی مطالعات اعتیاد به‌عنوان قطب آموزش منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی انتخاب‌شده است که آموزش‌های مربوط به درمان اعتیاد را برای متخصصان منطقه ارائه می‌کند، درواقع این‌یک تصمیم عمومی دولت ایران (ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت بهداشت) و UNODC بوده که به‌طور مشترک تصمیم گرفته‌شده و برنامه‌ریزی‌های مربوط به آن گرفته شده است.
دکتر رحیمی موقر یادآور شد: علاوه بر این بودجه‌ای که از سوی  UNODC برای تجهیز و ارتقاء مرکز ملی مطالعات اعتیاد اختصاص پیداکرده در بازدید امروز مقرر شد که از حمایت‌های UNODC برای تجهیز لابراتوار توکسیکولوژی (آزمایشگاه سم‌شناسی) مرکز نیز بهره بگیریم که تجهیز این آزمایشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است و دستاوردهای خوبی را برای پایش وضعیت اعتیاد به همراه خواهد داشت. 
الکساندر فدولوف رئیس دفتر مقابله با جرم و مواد سازمان ملل متحد در ایران UNODC به همراه هیات همراه از درمانگاه متادون، درمانگاه بویرنورفین، درمانگاه نیکوتین، درمانگاه الکل، آزمایشگاه سم‌شناسی، آزمایشگاه علوم رفتاری، آزمایشگاه ژنتیک، دپارتمانت اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی، آزمایشگاه‌های عصبی- شناختی، کلاس درس، اتاق کنفرانس و... بازدید جامعی داشتند و در خصوص چشم‌انداز (برنامه استراتژیک)، دستاوردها و افتخارات مرکز ملی مطالعات اعتیاد و وضعیت کنونی کشور درزمینهٔ اعتیاد تبادل نظر شد. 
خبرنگار: الهام علی 
عکاس: منصوره اعظمی
 
 
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد