کد خبر: ٧٦١٧٧/ ١٦:٠٢ - چهارشنبه ٥ ارديبهشت ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1733
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
نشست مشورتی رییس دانشگاه با روسای بیمارستان‌ها
دکتر کریمی: با تلاش بیشتر و ارایه راهکارهای درست و منطقی می‌توان هر سختی را پشت سر گذاشت
در نشست مشورتی رییس دانشگاه با روسای بیمارستان‌ها، پیشنهادهای مربوط به چگونگی اداره بیمارستان‌ها، متناسب با سقف پیشنهادی بیمه سلامت بررسی شد.

گالری عکس
در این نشست که صبح روز چهارشنبه 5 اردیبهشت 97 در سالن شورای دانشگاه تشکیل شد، ابتدا دکتر کریمی رییس دانشگاه ضمن تبریک ایام شعبانیه و اعیاد این ماه مبارک، بار دیگر از تلاش‌های روسای بیمارستان‌ها در سال گذشته و تعطیلات نوروزی قدردانی کرد و گفت: معمولاً در ایام تعطیل فترت و سستی در کارها بوجود می‌آید، اما بیمارستان‌های دانشگاه در این روزها همیشه فعال و پویا هستند. باتوجه به بازدیدی که بشخصه از 9 بیمارستان در اول فرودین داشتم و گزارش‌هایی که همکاران هیئت‌رئیسه از بازدیدهای خود ارائه کردند؛ عملکرد بیمارستان‌ها مثبت و قابل‌قبول بود که جای تشکر و قدردانی دارد.

کاهش هزینه‌ها نیازمند تدبیر روسای بیمارستان‌ها

دکتر کریمی هدف از برگزاری این نشست  را، یافتن راه‌حل‌های مناسب به‌منظور اداره بهتر بیمارستان دانست و گفت: امسال بیمه سلامت باتوجه به شرایط خود، سقف پرداختی را بر مبنای عملکرد سال‌های قبل دانشگاه‌های علوم پزشکی، در نظر گرفته است که این رقم در مقایسه با افزایش هزینه‌ها، کسری قابل‌توجهی دارد.
رییس دانشگاه بابیان اینکه 21 سال در جایگاه رییس بیمارستان بودم و  به‌خوبی از مسائل و مشکلات بیمارستان‌ها مطلع هستم افزود: مسئولیت اداره بیمارستان‌ها، یکی از کارهای دشوار در حوزه سلامت است چراکه روسای بیمارستان‌ها هم باید به مسائل بیماران رسیدگی کنند و هم محدودیت‌های مسئولان بالادستی خود را در نظر بگیرند. باوجود  همه این مسائل، ما مسئولیت پذیرفتیم و باید راه‌حل‌هایی را پیدا کنیم که بهترین خدمت به مردم ارائه شود.
وی یادآور شد: در شش ماه دوم سال 96 نیز دانشگاه با کمبودها و کاستی‌های بسیاری مواجه بود اما با تلاش و خوش‌فکری مسئولان و همکاران واحدهای مختلف، دانشگاه به‌سلامت از  آن بحران گذشت. مسائل امسال نیز باتدبیر و انجام مداخلات بزرگ و کوچک حل می‌شود.
دکتر کریمی با تأکید بر نقش کارکنان بیمارستان‌ها در اداره این مراکز گفت: کارکنان در افزایش و کاهش درآمد بیمارستان‌ها تأثیر بسزایی دارند و روسای بیمارستان‌ها باید به‌گونه‌ای نقش آنان را یادآور شوند تا عملکرد خود را در اداره بهتر بیمارستان به‌خوبی احساس کنند.
رییس دانشگاه در پایان سخنان خود تصریح کرد: پیشنهادهای شما در نشست با مسئولان وزارت بهداشت مطرح می‌شود تا با همفکری همدیگر به راهکار اجرای مؤثری دست پیدا کنیم.

تشریح سقف پیشنهادی بیمه سلامت برای هر بیمارستان

در ادامه دکتر بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه به تشریح وضعیت عملکرد مالی دانشگاه و سقف پیشنهادی بیمه سلامت پرداخت و گفت: در شرایط موجود باید راهی را انتخاب کنیم که کمترین آسیب به ارائه خدمات وارد شود.
وی افزود: جلسات متعددی با نمایندگان بیمه سلامت و مسئولان وزارت بهداشت برگزارشده که مشخص شود دانشگاه به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمت و سازمان بیمه سلامت به‌عنوان خریدار خدمت بر چه مبنایی باید عمل کنند.
معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه به تفکیک عملکرد بیمارستان‌های مختلف و نسبت دریافت آنان از سقف پیشنهادی بیمه سلامت پرداخت و گفت: طبق پیشنهادی که تاکنون از سوی بیمه سلامت مطرح شده، دانشگاه، درصد کمتری از  عملکرد سال 95 را می‌تواند دریافت کند.
دکتر بیگلر با اشاره به نقش روسای بیمارستان‌ها در کاهش هزینه‌ها گفت: باوجود اینکه امسال با رشد هزینه حامل‌های انرژی و خدمات پیمانکاری، دارو و تجهیزات مواجهیم باید بتوانیم بسیاری از هزینه‌ها را مدیریت و کنترل کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود پس از مقایسه درصد افزایش و کاهش ریالی بسته‌های طرح تحول سلامت از سال 93 تا 96 به تفکیک هر بیمارستان پرداخت و گفت: باوجود همه این شرایط با بیمارستان‌ها مکاتبه کردیم که پیشنهادهای خود را درزمینهٔ کاهش هزینه‌ها ارائه دهند که درمجموع بیش از 60 پیشنهاد مطرح شد.
دکتر بیگلر در ادامه سخنان خود، به تشریح هریک از این 60 پیشنهاد پرداخت و اعضای جلسه نقطه نظرات خود را بیان کردند.

بررسی وضعیت پر
داخت کارانه نسبت به درآمد هر بیمارستان
سپس چتروز مدیر مالی دانشگاه، به بیان گزارشی از وضعیت پرداخت کارانه هریک از بیمارستان‌ها و مقایسه آن با جزء حرفه‌ای و کل  درآمد بیمارستان‌ها پرداخت و گفت: کارانه 96 کارکنان و اعضای هیئت‌علمی هنوز به‌طور کامل تسویه نشده است.
وی با تأکید براینکه هزینه کرد بیمارستان‌ها باید متناسب با درآمدشان باشد: بیمارستان‌هایی که عملکرد بهتری دارند مدیریت خوبی در درآمد و هزینه‌هایشان داشته‌اند.
 چتروز تصریح کرد: درصد پرداخت کارانه ثابت نیست و باید متناسب با افزایش و کاهش درامد بیمارستان‌ها پرداخت شود. لذا با آنالیز دقیق درآمدهای بیمارستان‌ها اجازه ندهید که هزینه‌های بیمارستان افزایش یابد.
در ادامه جلسه پیشنهادهای مطرح‌شده از سوی روسای بیمارستان‌ها جمع‌بندی و مقرر شد در نشست با مسئولان وزارت بهداشت این پیشنهادها مورد ارزیابی قرار گیرد.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: سیدمیثم عطری

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد