کد خبر: ٩٢٩٦١/ ١٣:٣٠ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 363
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی, گروه خبری RSS
به مناسبت روز جهانی سلامت روان، همایش کشوری نیک زیستی جوانان در جهان درحال تغییر برگزار می شود
مرکز مشاوره و راهنمایی دانشجویان همایش کشوری نیک زیستی جوانان در جهان درحال تغییر را با مشارکت سازمان ها و انجمن های علمی مرتبط با سلامت روان در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی، به مناسبت روز جهانی سلامت روان (10 اکتبر) همایش کشوری 'نیک زیستی جوانان در جهان در حال تغییر' (Young people and Well-being in a changing world) روز پنجشنبه 18 مهر 98 از ساعت 8 تا 18 در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی بلوار کشاورز، تقاطع خیابان قدس، ساختمان مرکزی دانشگاه، طبقه همکف، برگزار می شود.
دکتر نغمه تقوی مشاور و دبیر علمی همایش در این خصوص گفت: نیک زیستی )Well-being( بحثی کلیدی در سلامت روان است که محور اصلی این همایش خواهد بود.
وی افزود: ما از آسیب­ها، اختلال­ها، ضعف­ها و درمان در مجامع علمی بسیار گفته ایم؛ اما این بار برآنیم تا در این همایش علمی با حضور متخصصان داخلی و بین المللی، در دو بخش نظری و کاربردی بر سه کلید واژه­ی 'نیک زیستی، جوانان و جهان در حال تغییر' تمرکز کنیم.
دبیر علمی همایش ادامه داد: در بخش نظری، نیک زیستی را از دریچه رویکردهای مختلف از جمله روانکاوی، وجودگرایی و شناختی و رفتاری می­نگریم و در بخش کاربردی به موضوعات ارتباط و ازدواج، سلامت جنسی و پیشگیری از رفتارهای پرخطر می­پردازیم و نقش اداره­های سلامت روان دانشگاه­ها، انجمن­ها و سازمان­های فعال را در میزگردی با حضور نمایندگان این نهادها بررسی می­کنیم.
روانشناس مرکز مشاوره و راهنمایی گفت: در این همایش سازمان­ها و انجمن های علمی مرتبط با سلامت روان از جمله فدراسیون جهانی سلامت روان، انجمن علمی روانپزشکان ایران، انجمن روانشناسی ایران، انجمن روان درمانی ایران، انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان، انجمن روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و همچنین سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و مراکز مشاوره دانشگاهی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مشارکت خواهند داشت.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پوستر و کنداکتور همایش، اینجا کلیک کنید.
خبرنگار: مهشید آراسته

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#