کد خبر: ٦٩٤٧٠/ ١٩:١٦ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1720
چاپ
ارسال به دوست
جشنواره عمران سلامت با حضور رييس جمهور برگزار شد
دکتر جعفريان: سخنان رييس جمهور براي حوزه سلامت اميدوارکننده است
رييس دانشگاه در حاشيه جشنواره عمران سلامت با بيان اينکه سخنان رييس جمهور در اين جشنواره، بهترين تضمين براي ادامه طرح تحول سلامت است گفت: کار بسيار بزرگي در اين طرح انجام شده و خيلي از مشکلات درازمدت ما را حل کرده است.

گالري عکس روابط عمومي دانشگاه يک 
گالري عکس روابط عمومي دانشگاه دو

گالري عکس پايگاه رياست جمهوري
گالري عکس ايرنا
گالري عکس وب دا
جشنواره عمران سلامت به منظور تجليل از دست‌اندرکاران عرصه عمران در بخش سلامت دولت يازدهم، روز سه‌شنبه 20 تير 96 با حضور دکتر روحاني، رييس جمهور، دکتر هاشمي،‌ وزير بهداشت، دکتر فرهادي وزير علوم، روسا و مسئولان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور، خيرين سلامت، مديران و کارکنان وزارت بهداشت در سالن اجلاس سران برگزار شد.

راه تحول سلامت را ادامه خواهيم داد (لينک مشروح سخنراني دکتر روحاني)
در اين جشنواره، رييس جمهور با تاکيد بر اين که بحث طرح تحول سلامت بحث پول و اراده دولت نيست، تاکيد کرد: اينها قدم‌هاي اوليه است، اساس طرح تحول سلامت به پزشکان عزيز و پرستاران پرتلاش، به مسئولان بيمارستان‌ها و به روساي دانشگاه‌ها و دانشکده‌هاي پزشکي و به تلاش نيروي انساني برمي‌گردد.
دکتر روحاني تصريح کرد: ما جايي موفق مي‌شويم که نيروي انساني پاي کار باشد، وگرنه با پول درست نمي‌شود، پول يکي ازمقدمات و لوازم است، اگر خود آقاي هاشمي در اين طرح تلاش مضاعف نمي‌کرد، موفق نمي‌شد.
وي وزير بهداشت را جزو پرکارترين اعضاي دولت يازدهم و جزو پرسفرترين وزرا توصيف کرد و گفت: در طول هفته مي‌ديديم ايشان شنبه، شرق کشور و يکشنبه، غرب کشور و دائم در حال حرکت است، براي اين که طرح‌ها را دنبال نقص‌ها رابرطرف کند.
رييس جمهوري تاکيد کرد: راه تحول سلامت را ادامه خواهيم داد. سلامت به عنوان يک اصل مهم براي دولت يازدهم بود و به عنوان يک اصل مهم براي دولت دوازدهم هم خواهد بود.
دکتر روحاني گفت: از همه آنهايي که به دولت يازدهم براي اين امر مهم کمک کردند مي‌خواهم با آمادگي و اخلاص و انرژي بيشتر خودشان را براي خدمت در دولت يازدهم آماده کنند.

 حاصل طرح تحول سلامت، رضايتمندي بيش از 80 درصد مردم (لينک مشروح سخنراني وزير بهداشت)

وزير بهداشت در جشنواره عمران سلامت گفت: در ابتداي دولت يازدهم، پرداخت از جيب مردم در ايران در بين کشورهاي جهان در بدترين وضعيت قرار داشت و از بيش از 55 درصد به کمتر از 40 درصد تنزل پيدا کرد؛ 15 درصد کاهش پرداختي مردم از جيب، عدد بزرگي است به ويژه وقتي دريابيم که براي هر درصد کاهش بايد 790 ميليارد تومان هزينه کنيم. درست است که توانسته ايم پرداخت از جيب مردم را به کمتر از 40 درصد کاهش دهيم اما بر اساس برنامه ششم توسعه بايد به 25 درصد برسيم که تا رسيدن به آن، راه سختي را در پيش داريم.

حمايت قاطع رييس جمهور و دولت دوازدهم از طرح تحول سلامت
دکتر علي جعفريان،‌ در حاشيه جشنواره و پس از بازديد غرفه دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به سخنان رييس جمهور و وزير بهداشت به خبرنگار روابط عمومي دانشگاه گفت: اين جشنواره به نوعي قدرداني از همه همکاران ما در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور از جمله دانشگاه علوم پزشکي تهران بود که در اين 4 سال فعاليت‌هاي خيلي وسيعي را در زيرساخت‌هاي حوزه سلامت انجام دادند؛ در اين دوره و در دولت يازدهم در دانشگاه علوم پزشکي تهران ساختمان جديد بيمارستان سينا به بهره‌برداري رسيد، ساختمان بيمارستان اميراعلم تکميل و راه‌اندازي شد، ساخت بيمارستان فارابي آغاز شد، ساخت ساختمان بيمارستان رازي که متوقف شده بود از سرگرفته شد و الان حدود60 تا 70 درصد پيشرفت فيزيکي دارد، بيمارستان ياس به بهره داري رسيد بازسازي بيمارستان ميرزاکوچک خان( جامع زنان) آغاز شده و اميدواريم تا آخر سال به پايان برسد، مهدي‌کلينيک که يک پروژه بزرگ است در اين دوره توسط خيرين تا قسمت اسکلت پيش رفت و ساخت فاز يک آن آغاز شده که اميدوارم در کمتر از سه سال فاز اول به بهره‌برداري برسد ضمن اينکه عمليات عمراني ساخت بيمارستان شريعتي 2 با قطعي شدن مالکيت زمين آن آغاز شده است.
وي افزود: به موازات بيمارستان‌ها در ارتقاي هتلينگ و در بازسازي قسمت‌هايي از بيمارستان‌ها که دچار نقايص جدي بودند مثل تاسيسات، ايجاد اتاق‌هاي زايمان استاندارد و کلينيک وي‍‍ژه‌هايي که نياز دانشگاه بود چه در زمينه خريد و چه ساخت اقدامات اساسي انجام شد.
دکتر جعفريان با بيان اينکه در بخش بهداشت حرکت بزرگي در دانشگاه براي ساخت، بازسازي و تجهيز خانه‌هاي بهداشت و مراکز بهداشتي انجام شده که بار عمده آن به عهده دفتر فني است که وظيفه نظارت را برعهده دارد افزود: نمي‌خواهم بگويم بهترين کار ممکن انجام شده اما کار بسيار بزرگي انجام شده و ارزش فوق‌العاده بالايي دارد و خيلي از مشکلات درازمدت ما را حل کرده است البته زيرساخت‌هاي ما براي فعاليت‌هاي جاري کافي نيست و حتما بايد گسترش يابد.
وي تصريح کرد: ما در دانشگاه علوم پزشکي تهران حدود 4 هزار تخت کم داريم که اگر پروژه‌هايي که از آنها ياد کردم ساخته شود تقريبا 2 هزار تا 2 هزار و 400 تخت جديد را پوشش مي‌دهد بنابراين اگر بخواهيم خدمت استاندارد و خوبي را ارائه بدهيم از آن چيزي که مورد نياز است عقب هستيم.
دکتر جعفريان در ادامه گفت: من از همه همکاراني که در فعاليت‌هاي عمراني تلاش کردند و کمک مي‌کنند تا زمينه براي ارائه خدمات بهتر فراهم شود تشکر مي‌کنم و اميدوارم با تامين منابع لازم بتوانيم قدم‌هاي بعدي را برداريم.
رييس دانشگاه با اشاره به سخنان رييس جمهور و وزير بهداشت در جشنواره عمران سلامت گفت: خوشبختانه آقاي رييس جمهور خيلي قاطع، حمايت دولت دوازدهم را از طرح تحول سلامت اعلام کردند که به نظرم اين مهمترين چيز براي حوزه سلامت در مقطع کنوني است. البته دکتر صومي،‌ رييس دانشگاه علوم پزشکي تبريز به نمايندگي از دانشگاه‌ها سخنراني کردند و از طرف همه دانشگاه‌هاي علوم پزشکي براي ادامه کار دکتر هاشمي ابراز تمايل کردند اما صرف‌نظر از اينکه چه افرادي اين کار را به عهده مي‌گيرند چه در سطح وزارت و چه در سطح دانشگاه‌ها، اينکه دولت اين موضوع را اولويت خودش مي‌داند مهمترين موضوعي است که بخش سلامت در حال حاضر به آن نياز دارد زيرا به دنبال اين اراده و با يک فاصله‌اي منابعش هم مي‌آيد که اميدواريم محقق شود.
وي افزود: به نظرم سخنان رييس جمهور براي حوزه سلامت اميدوارکننده بود البته دکتر هاشمي گزارش نسبتا مفصلي دادند که نشان داد طرح تحول سلامت خيلي حرکت بزرگي بود به ويژه 21 هزار تختي که الان بهره‌برداري رسيده در عين حال سخنان رييس جمهور در جشنواره عمران، بهترين تضمين‌کننده براي دوره بعدي است صرف‌نظر از اينکه چه افرادي سرکار باشند. 

اقدامات عمراني دانشگاه در دولت يازدهم
دکتر توکلي، معاون توسعه دانشگاه در حاشيه اين جشنواره با اشاره به پروژه‌هاي عمراني در حال اجرا در دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت: در حال حاضر 6 بيمارستان در حال احداث است و بيمارستان ميرزاکوچک خان( جامع زنان) به صورت اساسي در حال بازسازي است.
وي با اشاره به پروژه‌هاي عمراني، اداري و رفاهي که در حال اجراست افزود: پارکينگ طبقاتي مجتمع بيمارستاني امام خميني و دانشکده پرستاري مامايي با زيربناي 36 هزار مربع در حال ساخت است ضمن اينکه ساختمان دانشکده پزشکي و دانشکده توانبخشي از پروژه‌هاي عمراني در حال طراحي و برنامه ريزي اجراست.
دکتر توکلي از احداث آزمايشگاه جامع دانشگاه، آزمايشگاه سل، آزمايشگاه ژنتيک و طب باليني و مرکز رشد فرآورده‌هاي دارويي به عنوان پروژه‌هاي عمراني پژوهشي و احداث و بازسازي 97 خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت به عنوان پروژه بهداشتي ياد کرد.
مهندس بهزاد مکري، مدير دفتر فني دانشگاه نيز در حاشيه جشنواره، پروژه‌هاي به بهره‌برداري رسيده در دولت يازدهم را برشمرد و گفت: در مجموع 717 تخت جديد از نيمه سال 92 تاکنون به مجموع تخت‌هاي دانشگاه علوم پزشکي تهران اضافه شده است و پنج پروژه اداري، فرهنگي، رفاهي و آموزشي شامل تکميل ساختمان مرکز فوريت‌هاي پزشکي (اورژانس تهران) مرمت و بازسازي موزه تاريخ علوم پزشکي، بازسازي استخر دانشکده پرستاري مامايي، بازسازي کتابخانه دانشکده پزشکي و احداث دانشکده دندانپزشکي پرديس بين الملل به پايان رسيده و در حال بهره برداري است.
مهندس مکري در پايان با قدرداني از حمايت‌ها و پشتيباني‌هاي رييس دانشگاه در چهار سال گذشته و حضور وي در غرفه دانشگاه از معاون توسعه دانشگاه و همکاران خود در دفتر فني تشکر کرد.


بهترين خدمت را به نزديک‌ترين محل زندگي مردم برديم
معاون بهداشت دانشگاه در حاشيه اين جشنواره و پس از بازديد از غرفه دانشگاه علوم پزشکي تهران به خبرنگار روابط عمومي دانشگاه گفت: سال‌هاي سال بود که منابع عمراني حوزه بهداشت را به ما نداده بودند و تقريبا همه واحدهاي ما مخروبه و غيرقابل استفاده شده بود؛ بسياري از واحدها از نظر ساختماني و حتي ظاهري به‌گونه‌اي بود که مردم تمايل براي مراجعه به ما نداشتند چون مي‌ديدند مراکز بهداشتي درماني شرايط استاندارد و مناسبي ندارند. خوشبختانه در سه سال اخير با لطف همه عزيزان از رييس دانشگاه، حوزه توسعه، دفتر فني دانشگاه و از همه مهمتر مديران شبکه‌هاي بهداشتي درماني همت کردند و به جايي رسيديم که مي‌توان گفت تقريبا هر واحدي که کمبود يا نياز داشتيم را ساختيم و يا با روش‌هاي ‌ديگر راه‌اندازي کرديم نهايتا اينکه همه واحدهايمان تعمير شد و بهبود يافت و فقط واحدهاي محدودي مانده که الان در دست بازسازي است.
دکتر شريعتي با اشاره به رضايتمندي مردم از مراکز بهداشتي درماني گفت: الان وقتي مردم وارد مراکز خدمات جامع سلامت و پايگاه‌ها و خانه‌هاي بهداشت مي‌شوند احساس مي‌کنند وارد يک جاي بهداشتي تميز و استاندارد براي ارائه خدمت شده‌اند و اين ميسر نبود مگر با همت همه همکاران و منابعي که در اختيارشان قرار گرفت.
وي افزود: در اين دوره تمام تجهيزات نوسازي شد و حتي مبلمان‌هاي اداري جديد خريداري و تجهيزات پزشکي به‌روز شد، همچنين بسياري از خدمات جديد براي ارائه مردم به ما اضافه شد که نياز به تجهيزات داشت که آن را هم اضافه کرديم به عنوان مثال اندازه‌گيري قندخون و تست خون مخفي در مدفوع در خود مراکز و پايگاه‌ها با روش نوين انجام و غربالگري مي‌شوند و اين به اين معناست که ما بهترين خدمت را در نزديک‌ترين محل زندگي مردم با امکانات جديد برديم.

در حاشيه:
اين جشنواره با سخنراني دکتر محمدحسين صومي، رييس دانشگاه علوم پزشکي تبريز به نمايندگي از روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي آغاز شد.
پس سخنراني وزير بهداشت و پيش از تجليل از فعالان عرصه عمران سلامت، حاضران در سالن اجلاس سرپا ايستادند و به شدت دکتر هاشمي را تشويق کردند و به نوعي از زحمات او قدرداني و حمايتشان را از علمکرد وزير اعلام کردند.
دکتر ظفرقندي، رييس اسبق دانشگاه، با حضور در غرفه دانشگاه دقايقي با دکتر توکلي و دکتر جعفريان گفت و گو کرد.
دکتر عليپور و دکتر شريعتي به ترتيب معاونان درمان و بهداشت به همراه مسئولان معاونت تحت نظرشان در غرفه حاضر شدند.
دکتر هاشمي در جريان بازديد از غرفه‌هاي نمايشگاه از غرفه دانشگاه علوم پزشکي تهران ديدن کرد.
خبرنگار: مهدي گلپايگاني
عکس: جمشيد ربيعي 

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد