کد خبر: ٧٠٧٤٥/ ١٥:٥٩ - سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 1676
چاپ
ارسال به دوست
سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور
گفت وگو با نگین حسینی، برنده مدال برنز رشته کاراته سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی
برنده مدال برنز وزن منهای 68 کیلوگرم رشته كاراته سیزدهمین المپياد ورزشي دانشجويان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور سطح فنی این مسابقات را خیلی خوب ارزیابی کرد.

روابط عمومی معاونت دانشجویی با نگین حسینی دانشجوی ورزشکار گفت وگو کرده که در ادامه می خوانید:

لطفاً خودتون رو معرفی کنید؟
نگین حسینی روزبهانی هستم، دانشجوی سال آخر دکترای ایمنی شناسی پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و از سال 1392 ورزش کاراته رو آغاز کردم و هم اکنون کمربند سیاه دان 2 کاراته در رشته شوتوکان و همچنین درجه داوری و مربیگری کاراته در سبک شوتوکان دارم.
.
چه مدت برای آماده سازی تمرین کرده بودید؟
همراه با اعضای تیم کاراته و مربی تیم کاراته دانشگاه خانم اسدی تمریناتم رو به صورت پراکنده از فروردین ماه گذشته آغاز و از تیر ماه به صورت منظم در جلسات تمرینی تیم که در سالن آزرمی واقع در کوی خواهران برگزار می شد حضور داشتم
.
چه حسی دارید از این که مدال برنز المپیاد را کسب کردید؟
هدف نهایی هر ورزشکاری از شرکت در مسابقات حرفه ای و نیمه حرفه ای کسب رتبه برتر و به عبارتی مدال طلا است و من هم با این امید تمرین کرده و وارد مسابقات شدم، ولی خوب شرایط و تقدیر نتیجه دیگری برایم رقم زد. از نتیجه خیلی راضی نیستم ولی به هر حال خدا را شاکرم که توانستم وسیله مطرح شدن دانشگاه علوم پزشکی تهران در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در رشته کاراته دختران باشم
.
سطح فنی مسابقات را چطور ارزیابی می کنید؟
خوشبختانه مسابقات در سطح بالایی برگزار شد و اغلب تیم ها در رشته کومیته و کاتای انفرادی و کاتای تیمی بسیار خوب ظاهر شدند و این نشان از ارتقاء توانمندی ورزشی دانشجویان دختر دارد. امیدوارم این سیر صعودی در المپیادهای بعدی نیز همچنان ادامه داشته باشد.

کیفیت میزبانی و نحوه برگزاری مسابقات چطور بود؟
برگزاری، مدیریت و نظم مسابقات بسیار عالی بود و به جرات می توانم بگویم دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از عهده میزبانی این مسابقات به خوبی برآمدند
.
چطور عضو تیم منتخب کاراته دانشگاه علوم پزشکی تهران شدید؟
من از طریق پوسترهایی که اداره تربیت بدنی در دانشکده پزشکی نصب کرده بود از شکل گیری تیم کاراته مطلع شدم و بعد از هماهنگی با ایشان و بررسی های اولیه، به عنوان عضو تیم کاراته دانشگاه معرفی شدم و تمریناتم را آغاز کردم
.
چه توصیه ای برای بقیه دانشجوها دارید؟
المپیاد دانشجویی در رشته های متنوعی برگزار می‌شود و هر دانشجویی با توجه به علاقه و البته توانمندی اش در هریک از این رشته ها می تواند در این مسابقات شرکت کند و علاوه بر محک زدن خود در محیط بسیار صمیمی این مسابقات برای زمان کوتاهی از استرس درس و کتاب فاصله گرفته و به علایق فرا درسی بپردازد.
.
سخن آخر؟
در آخر لازم می دانم که از دکتر پورغریب و کارکنان بسیار محترم و مهربان تربیت بدنی که به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم با ایشان در ارتباط بوده ام تشکر کنم و بگویم که اگر تلاش و پیگیری این عزیزان نبود مسلماً شرایط برای من و دوستان ورزشکارم برای شرکت در این المپیاد مهیا نمی شد.


مصاحبه: علیرضا رضایی (دانشجوی رشته پزشکی ورودی 93)
ویرایش: کسری حاتم پور (دانشجوی رشته پزشکی ورودی 91)
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • مدیریت تربیت بدنی
  • سیزدهمین المپیاد ورزشی دختران
  • نگین حسینی
  • مدال برنز کاراته
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد