کد خبر: ٨٨٢٨١/ ١٤:٣١ - يکشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 1373
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS, بسیج ملی کنترل فشار خون
معاون بهداشت دانشگاه از مرقد امام (ره) بازدید کرد/ اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون برای زائران در سی‌امین سالگرد ارتحال امام (ره)
در آستانه سی‌امین سالگرد ارتحال امام (ره) معاون بهداشت و دبیر ستاد بسیج ملی کنترل فشارخون دانشگاه با حضور در مرقد مطهر از نزدیک میزان آمادگی نیروهای بهداشتی و درمانی را برای ارائه خدمات به زائران بررسی کرد.

گالری عکس
دکتر علیرضا دلاوری، ظهر روز یکشنبه 12 خرداد 98 به همراه دکتر سعید تأملی، معاون فنی این معاونت و دکتر محمدرضا قیوم زاده، رئیس مرکز بهداشت جنوب تهران از محل استقرار نیروهای بهداشتی و درمانی در دارالشفای یادگار امام (ره) دیدن کرد.
معاون بهداشت دانشگاه پس از بازدید خود در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه با ابراز رضایت از میزان آمادگی مرکز بهداشت جنوب تهران برای خدمت‌رسانی به زائران گفت: خدا توفیق داد امسال هم قبل از مراسم از مرقد امام (ره) بازدید کنیم. خوشبختانه مرکز بهداشت جنوب تهران از حدود یک ماه گذشته اقدامات بهداشتی و تمهیدات لازم را انجام داده و بیش از 100 تن از همکاران ما در طول این مدت در مرکز بهداشت جنوب تهران و در ستاد معاونت در واحدهای بهداشت محیط و پیشگیری و مراقبت از بیماری‌ها زحمات زیادی کشیده‌اند تا بتوانند در زمان مراسم بهترین خدمات را به زائران ارائه دهند.
وی افزود: خوشبختانه سال‌به‌سال امکانات بهداشتی و درمانی و فضای فیزیکی برای زائران بهتر می‌شود و این جای خوشحالی دارد و امیدوارم ما در طی مراسم امسال هم بتوانیم خدمات مناسبی را ارائه دهیم.
دکتر دلاوری با بیان اینکه امسال با اجرای طرح بسیج ملی فشارخون، ایستگاه‌های متعددی برای اندازه‌گیری فشارخون زائران طراحی‌شده گفت: زائران می‌توانند در طول مراسم فشارخون خود را اندازه بگیرند و همکاران من برای این کار آمادگی دارند. به همین منظور سعی کردیم اعضای تیم را اضافه کنیم تا زائران برای غربالگری فشارخون معطلی نداشته باشد.
دبیر ستاد بسیج ملی کنترل فشارخون دانشگاه همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در این طرح گفت: یک جلسه با استاندار محترم تهران و دو جلسه با حضور رئیس محترم دانشگاه داشتیم و بر اساس برنامه زمان‌بندی اعلام‌شده از طرف وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران نه‌تنها عقب نیست بلکه از برنامه جلوتر است. بیشتر از تعداد پایگاه‌هایی که در این طرح موظف بودیم، پایگاه در نظر گرفتیم و با برنامه‌ریزی، آموزش‌ها را به‌طور کامل به کارکنان ارائه دادیم، تبلیغات را به‌اندازه کافی انجام دادیم و آمادگی داریم این طرح را به‌خوبی از 18 خرداد عملیاتی و اجرا کنیم.
دکتر دلاوری با بیان اینکه مشکلی در بسیج ملی کنترل فشارخون وجود ندارد و امکانات لجستیکی در هر سه شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، ری و مرکز جنوب تهران فراهم‌شده از فرماندارهای این سه حوزه و سایر دستگاه‌ها قدردانی کرد.
معاون بهداشت دانشگاه در پایان به زائران روزه دار توصیه کرد در ماه مبارک رمضان مراقب گرمازدگی باشند و خودرا زیاد در معرض آفتاب قرار ندهند؛ در سحری مایعات بیشتر و سبزی‌های تازه استفاده کنند و غذای شور کمتر بخورند تا در طی روز و در طول مراسم تحمل بیشتری باشند.
خبرنگار و عکاس: مهدی گلپایگانی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#