کد خبر: ٨٥٨٤٩/ ١٠:٠٤ - چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 979
چاپ
ارسال به دوست
معاونت آموزشی, گروه خبری RSS
نشست متوليان و اعضای کارگروه تخصصی بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی
معاون آموزشی دانشگاه: با اولویت‌بندی نيازها و چالش‌های دانشگاه، راه‌های جديد را جستجو کنید
دکتر سهراب پور در نشست دبیرخانه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی با متوليان و اعضای کارگروه تخصصی بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی تأکید کرد در استقرار بسته‌های تحول و نوآوری از گزارش‌نویسی صرف پرهیز شود.

گالری عکس
در ابتداي نشست روز سه‌شنبه 21 اسفند 97 در سالن حکیم طبقه هشتم دانشگاه، دکتر سهراب پور، معاون آموزشی دانشگاه ضمن تشکر از متولیان و اعضای کارگروه‌ها گفت: از سال 1394 بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی از طرف وزارت بهداشت ابلاغ شد و از اواخر سال 96 سیاست معاونت آموزشی دانشگاه به سمت جدی گرفتن بسته‌ها قرار گرفت و با تعامل با وزارت بهداشت بنابراین شد که بسته‌ها به‌عنوان فرصت در نظر گرفته شود و تلاش شود که دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌عنوان دانشگاه پیشرو در حوزه تحول و نوآوری قرار گیرد.
وی افزود: از اوایل سال 1397 دبیرخانه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه تشکیل شد تا علاوه برتعامل با دانشگاه‌ها و مؤسسات مستقر در منطقه آمایشی ده، زمینه اجرای بسته‌های تحول در دانشگاه را نیز فراهم آورد بنابراین برای هر بسته در دانشگاه متولی در نظر گرفته شد تا با تشکیل کارگروه‌های تخصصی با برنامه و تحقیق و پرسش از افراد آگاه به سمت اصلاح و تحول و نوآوری برویم.
دکتر سهراب پور تأکید کرد در استقرار بسته‌های تحول و نوآوری از گزارش‌نویسی صرف پرهیز و با اولویت‌بندی نيازها و چالش‌های دانشگاه، راه‌های جديد و نوآورانه جستجو و براي بازتعريف ساختارها و چارچوب‌ها تلاش شود.
سپس دکتر قنبری، مسئول دبیرخانه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه ضمن تشکر از حمایت‌های بی‌دریغ معاونت آموزشی دانشگاه در پیاده‌سازی بسته‌های تحول و نوآوری، گزارش مختصری از اقدامات دبیرخانه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه در سال 1397 بیان کرد.
وی در ادامه از متولیان بسته‌ها خواست برای سال 98 برنامه‌ریزی مدونی برای اجرایی سازی اقدامات عملی و عینی در سطح دانشگاه انجام دهند و نتایج طرح‌های مطالعاتی را استخراج کنند.
 مسئول دبیرخانه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه افزود: در سال 98 باید دانشکده‌ها، گروه‌های آموزشی و دانشجویان نیز درگیر شوند و در هر کارگروه برنامه عملیاتی و نقشه راه تدوین شود.
در ادامه دكتر منظم اسماعیل‌پور به‌عنوان متولي بسته حركت به‌سوی دانشگاه نسل سوم، دکتر قاضی خوانساری به‌عنوان متولی بسته توسعه راهبردی، هدفمند و مأموریت گرای برنامه‌های آموزش عالی سلامت، دکتر رحیم نیا به‌عنوان متولی بسته توسعه و ارتقای زیرساخت‌های آموزش علوم پزشکی، دكتر مختاران به‌عنوان متولي بسته توسعه آموزش مجازي در علوم پزشكي، دكتر عليرضا پارساپور به‌عنوان متولي بسته اعتلاي اخلاق حرفه‌ای، دكتر فرناز خاتمي به‌عنوان متولي بسته آموزش پاسخگو و عدالت محور، دكتر همتی به‌عنوان متولي بسته آینده‌نگاری و مرجعيت علمي در آموزش پزشكي، دکتر سلیمانی مدیر مرکز آموزش مهارتی- حرفه‌ای و دبیر آموزش مداوم دانشگاه، دکتر حسین نژاد به‌عنوان متولي بسته ارتقای نظام ارزيابي و آزمون‌های علوم پزشكي، دکتر حاجی بابایی به نمايندگي از متولي بسته بین‌المللی سازي آموزش علوم پزشكي، دکتر جهانشیر به‌عنوان متولی بسته اعتباربخشی مؤسسات، بیمارستان‌ها و برنامه‌های آموزشی به ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در راستای بسته مربوطه در سال 97 و طرح چالش‌های پيش¬روي براي اجرايي سازي بسته‌ها و برنامه‌های سال آینده پرداختند.
در پایان دکتر سهراب پور از تلاش‌های متولیان و اعضای کارگروه‌ها در سال 97 تشکر و قدردانی کرد و گفت: یکی از فایده‌های استقرار این بسته‌ها در دانشگاه این است که اتاق فکرهای متعدد در دانشگاه تشکیل شده است و این اتفاق عالی و مفیدی است و امیدواریم شاهد تحول واقعی در دانشگاه باشیم.
 وی به‌رسم یادبود به هریک از متولیان، اعضای کارگروه تخصصی و کارشناسان بسته‌های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی دانشگاه لوح تقدیر اهدا کرد و در پایان عکس یادگاری گرفته شد.
خبر: رؤیا جلوداری
عکس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد