کد خبر: ٧٠٦٦١/ ١١:٢٦ - پنج شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 519
چاپ
ارسال به دوست
هم‌زمان با بازگشت زائران خانه خدا
دور دوم ارائه خدمات بهداشتی به حجاج آغاز شد
با پایان گرفته مناسک حج و آغاز بازگشت حجاج به میهن، شبکه بهداشت شهرری خدمات بهداشتی گسترده‌ای را در بدو ورود برای زائران انجام می‌دهد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری، با پایان گرفتن ایام حج و آغاز بازگشت زائران به کشور، پایگاه بهداشت مراقبت مرزی شبکه شهرری مستقر در فرودگاه امام خمینی (ره) روزهای پرمشغله و پرکاری را پشت سر می‌گذارد.
مراقبت از زائران به‌خصوص هم‌وطنان بیماری و نیازمند مراقبت ویژه، کنترل همه حجاج و آموزش‌های بهداشتی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که در این پایگاه به‌عنوان نقطه صفر مرزی انجام می‌شود.
این مراقبت‌ها و خدمات باهدف آشنایی هرچه بیشتر حجاج با بیماری‌هایی واگیر و نحوه برخورد با هرگونه علائم خطر به‌منظور پیشگیری از بروز و شیوع بیماری‌های مختلف در کشور انجام می‌شود.
در روزهای اول بازگشت حجاج، خدمات بهداشتی برای افراد مسن و گروه‌های در معرض خطر انجام شد. کنترل دمای بدن، بررسی ازنظر احتمال ابتلا به بیماری‌های واگیر و آموزش چهره به چهره و مشاوره بهداشتی از اقداماتی است که برای این افراد با دقت بیشتری انجام شد.
گفتنی است شبکه بهداشت شهرری در هنگام اعزام حجاج نیز چنین خدمات و آموزش‌هایی را به زائران انجام داده است.
خبرنگار: سعیده شریفی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • شبکه بهداشت شهرستان ری
  • ایام حج
  • مراقبت بهداشتی
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد