کد خبر: ٧٢٢٢٦/ ١٦:٥٧ - دوشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 3008
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان سینا, گروه خبری RSS
( اين خبر به‌روزرساني مي‌شود) اقدامات درمانی و حمایتی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای مجروحان زلزله غرب کشور
تعدادی از مجروحان زلزله غرب کشور به بیمارستان سینا، شریعتی و مجتمع بيمارستاني امام خميني (ره) منتقل شدند و هچنین کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای یاری به مردم مناطق زلزله راهی این مناطق شدند.

 بستری مصدومان زلزله غرب کشور دربخش های بیمارستان شریعتی و آمادگی کامل این مرکز
بیمارستان شریعتی تا کنون 17 تن ازمصدومان زلزله اخیر را پذیرش و به بخش ها ی بستری منتقل کرده است.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، پذیرش مصدومان از عصر دوشنبه 22 آبان 96 در اورژانس این مرکز آغاز شد و تا اوایل بامداد سه شنبه ادامه یافت. کمیته بحران این مرکز که از ساعات اولیه دوشنبه 22 آبان به ریاست دکترسروش رئیس بیمارستان شریعتی تشکیل شده است، همچنان در آماده باش کامل به سر می برد.دکتر شاهی مدیر، دکتر علی عسگری معاون درمان، دکتر جعفری مدیر درمان، دکتر پور غریب رئیس دفتر تحقیق و توسعه بیمارستان شریعتی، مهین سعیدی مدیر پرستاری این مرکز و دیگر اعضا کمیته بحران وضعیت اورژانس بیمارستان را بررسی می کنند.
به گفته دکتر جعفری مدیر درمان بیمارستان شریعتی، بیمارستان هم اکنون در حال آماده باش کامل است.با اعلام وضعیت آماده باش از ساعات ابتدایی دوشنبه تلاش برای ایجاد ظرفیت در اورژانس بیمارستان شریعتی آغاز شده و ادامه دارد. با هماهنگی روسای بخش ها بیماران بستری در بخش ها تعیین تکلیف شدند و ظرفیت خالی برای انتقال مصدومان از اورژانس به بخش ها آغاز شد. هم اکنون هفده مصدوم زلزله اخیر از اورژانس منتقل شده و در بخش ها بستری هستند.یک تیم تخصصی پرستاری و یک تیم تخصصی و فوق تخصصی از پزشکان هم به مناطق اعزام شدند.


اسامی مصدومان بستری در بیمارستان شریعتی تا صبح سه شنبه 23 آبان 96 بدین شرح است:
1-     پروانه خسروی               ارتوپدی
2-     عایشه کریمی                ارتوپدی
3-     فاطمه عباسی              جراحی
4-     شیما مرادیان                جراحی
5-     مینا عظیمی                 جراحی
6-     مرادعلی فلاح               جراحی
7-     علی اشرف فرخ نیا         ارتوپدی
8-     طوبی احمدی                 ارتوپدی
9-     حسین سروری             جراحی
10-     نرگس صفری                جراحی
11-     ناهیدصفری                 ICU جنرال
12-     کبری قنبری                جراحی
13-     احمد احمدی              جراحی
14-     امیرمحمد رکاب           جراحی
15-     هما رستمی             ICU جنرال
16-     زهرا کریمی               ارتوپدی
17-    سجاد یاری                اورژانس

بیمارستان سینا
به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، مجروحان زلزله غرب کشور، بعد از ظهر دوشنبه 22 آبان ماه سال 96 به بیمارستان سینا انتقال یافتند.
در پی انتقال مجروحان زلزله غرب کشور به این مرکز، دکتر غلامرضا پورمند، رئیس بیمارستان سینا، ضمن بیان تسلیت به سبب وقوع این حادثه غمبار گفت: جان باختن هموطنانمان در استان های غربی کشور  و ایجاد ویرانی و خسارت به این استان ها سبب تاسف و تالم خاطر است. ایشان برای جان باختگان طلب مغفرت و برای بازماندگان این حادثه تلخ، صبر و شکیبایی از درگاه خداوند مسئلت نمود و بیان داشت: بیمارستان سینا با تمام ظرفیت ها و تجهیزات آماده ارائه خدمات به مجروحان این حادثه تلخ است.
مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس بیمارستان سینا نیز با بیان اینکه از همان ساعات اولیه، ستاد بحران این مرکز با تشکیل جلسه فوری به بررسی نحوه عملیات امدادرسانی به مجروحان و مصدومان این حادثه پرداخته است. گفت: در حال حاضر کادر درمانی بیمارستان سینا و کلیه تجهیزات این مرکز در خدمت مجروحان حادثه هستند.


 

 

امدادرساني به مصدومان در بيمارستان امام 
به دنبال وقوع زلزله غرب کشور و اعلام آماده باش و شرایط بحران در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) کمیته پاسخ به بحران مجتمع صبح دوشنبه 22 آبان 96 تشکیل شد.

دکتر مکارم معاون درمان در این خصوص اعلام کرد با هماهنگی معاونت درمان مجتمع و بخش ها علاوه بر ترخیص بیماران واجد شرایط ترخیص، آماده باش حضور متخصصین، جراحان و دستیاران در مجتمع انجام شد. همچنین تیمی متشکل از جراحان، پرستاران و کادر اتاق عمل به مناطق زلزله زده اعزام شدند.
دکتر افضلی مقدم جانشین ریاست اورژانس مجتمع در زمینه ایجاد آمادگی برای حضور بیماران ساعت 13 امروز اعلام کرد: تمام ظرفیت درمانی اورژانس بسیج شده اند و با انتقال بیماران به بخش ها و تجمیع بیماران اورژانسی در اورژانس یک، فضای اورژانس دو با امکان پذیرش 50 بیمار به صورت کامل تخلیه شده است. با هماهنگی مدیریت امور عمومی اورژانس ذخایر دارویی و پشیتبانی اورزانس تامین و همچینین لیست اساتید، دستیاران و پرستاران و کادر پشتیبانی اورژانس تدوین گشته است.
ساعت 15 اولین مصدومین حادثه زلزله توسط امداد هوایی به مجتمع منتقل شدند و تا ساعت 19 دوشنبه 22 آبان سی و یک بیمار در اورژانس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) پذیرش و تحت پایش و معاینه اولیه قرار گرفتند. از این بین یک تن نیاز به خدمات مراقبت ویژه داشت و سایرین تحت اقدامات تشخیصی و مداوای اورژانسی قرار گرفته اند.
در این راستا، مهندس محمد حسین مقیمی استاندار تهران، دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، دکتر حضرتی معاون پرستاری وزارت، دکتر مهدی رضایی معاون درمان و دکتر سید احمد رضایی مدیر حراست کل دانشگاه، دکتر هنرور شهردار ناحیه 2 منطقه شش با همراهی دکتر صادق نیت رئیس مجتمع و سایر مسئولین در اورژانس مجتمع حضور یافته و از این بیماران عیادت کردند.اسامی مصدومین بستری در اورژانس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تا ساعت 19 شامگاه دوشنبه 22 آبان 96 عبارتند از:
ماهان شیخ فیضی
شیوا قنبری

رحمت فتاحی
اسحاق صادقی
پیمان زارعی
اختر مجهودیان
بلال کالانی
فرهاد پوهنگ
خاور فاخر
سوسن اسبری
توران همتی
مروت عزیزی
ایوب صفوری
سهیلا کرمی
حمید اسماعیلی
الماس محمدی
آذر آزاده
بهزاد غلامیان
شکوفه عزیز هاشمی
حشمت حشمتی
مهدی احمدی
زینت مرادی
شهلا الیاسی
سارا الیاسی
جهانگیر سلیمانی
طوبی قادری
کاکا عزیز ولی پناه
هانیه عباسی
شهناز محمدیان
جمشید یاری
نوشین محمدی
اعزام تیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران به مناطق زلزله‌زده

تیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران با هماهنگی معاونت درمان و بیمارستان‌های تحت پوشش به سرپرستی مدیر امور پرستاری دانشگاه جهت امداد به مصدومین حادثه کرمانشاه به منطقه اعزام شد.
در پی خبر زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه که دامنه آن حتی به حوالی مرز ایران و عراق و برخی از استان‌های اطراف هم کشیده شد، دکتر شباب مدیر درمان دانشگاه ضمن تسلیت این حادثه تلخ به مردم ایران و خانواده‌های بازماندگان گفت: صبح امروز دوشنبه 22 آبان 96 معاونت درمان دانشگاه به‌سرعت اقدام به هماهنگی جهت ثبت‌نام نیروهای متخصص درمانی داوطلب از بیمارستان‌های تابعه دانشگاه (9 پزشک متخصص، 21 کارشناس اتاق عمل و 30 پرستار) و اعزام آن‌ها به مناطق زلزله‌زده کرد.
دکتر وسکویی مدیر امور پرستاری دانشگاه نیز این تیم را همراهی می‌کند.
وی همچنین اعلام کرد: بیمارستان‌های دانشگاهی به حالت آماده‌باش قرارگرفته و آمادگی کامل جهت پذیرش و انجام خدمات درمانی به مصدومین ارجاعی را دارد.

یادت معاون درمان وزارت بهداشت از مجروحان زلزله غرب کشور در بیمارستان سینا
دکتر جان بابايي، دکتر رضايي و دکتر شباب ضمن عیادت از مجروحان حادثه از نزدیک در جریان پروسه درمان مصدمان قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، در پی انتقال مجروحان زلزله غرب کشور به بیمارستان سینا دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  دکتر مهدی رضایی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر بهنام شباب، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ، شامگاه دوشنبه 22 آبان ماه سال 96 از اورژانس این مرکز بازدید کرد.
بازدیدکنندگان با همراهی سوریا بابایی، مدیر دفتر پرستاری بیماررستان سینا، ضمن عیادت از مجروحان زلزله غرب کشور از نزدیک در جریان روند درمان مصدومان حادثه قرار گرفتند.
عیادت رییس دانشگاه از آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه

دکتر کریمی با حضور در بیمارستان امام خمینی (ره) از مصدومان منتقل شده به این بیمارستان عیادت و از نزدیک روند درمان آنها را بررسی کرد.
در این بازدید، دکتر کریمی رییس دانشگاه، صبح روز سه شنبه 23 آبان 1396 با حضور در بخش اورولوژی بیمارستان امام خمینی (ره)، ضمن گفت و گو با پزشکان معالج در جریان آخرین مراحل و وضعیت درمانی مصدومان قرار گرفت.
وی در حاشیه این بازدید، روند رسیدگی به بیماران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه دکتر صادق نیت و تیم همراهشان، با آمادگی کامل و به سرعت اقدامات لازم برای درمان بیماران را از همان ساعات اولیه آغاز کرده اند و متخصصین مختلف بر بالین مصدومان حضور داشتند.
دکتر کریمی، مهم ترین مشکلات مصدومان را ناراحتی های ارتوپدی خواند که تا کنون به خوبی مدیریت شده اند و تصریح کرد: در ساعات اولیه پس از زلزله، گاهی بیماران، بیش از خدمات درمانی به حل مشکلات روحی نیازمند هستند از این رو با هماهنگی رییس بیمارستان، تعدادی از همکاران روانشناس بر بالین مصدومان حاضر شدند تا بیماران از بحران به سلامت عبور کنند.
رییس دانشگاه، ضمن قدردانی از تیم مدیریتی، همکاران پزشک، جراح و پرستاران بیمارستان گفت: خوشبختانه اغالب بیماران به سرعت تعیین تکلیف شده و از روند درمان راضی بودند، تعدادی از آنها به icu و تعدادی نیز به اتاق عمل رفته بودند و به تدریج روند درمان آنها در حال پیگیری است.
دکتر کریمی همچنین در نشست با رییس بیمارستان، تسهیل شرایط ورود و خروج، تردد و دسترسی بیماران، رسیدگی به پارکینگ بیمارستان و اصلاح کیفیت غذای بیماران را از مهم ترین اقدامات خواند و تاکید کرد: عمر دوره مدیریتی کوتاه است از این رو بیاندیشید که چگونه در این مدت کوتاه، اصلاح سیستم فعلی را در دستور کار قرار دهید.

 اعزام تیم امدادی بیمارستان فارابی به مناطق زلزله زده غرب کشور

تیم درمانی بیمارستان فارابی همراه با سایر نیروهای دانشگاه علوم پزشکی تهران به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شدند.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی؛ در پی وقوع زلزله در مناطق غربی کشور و با هدف ارائه خدمات درمانی به مصدومان این حادثه، تیم درمانی بیمارستان فارابی متشکل از کارشناسان پرستاری و اتاق عمل در کنار سایر همکاران اعزامی از مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران به مناطق زلزله زده اعزام شدند. توضیح اینکه بیمارستان فارابی برای پذیرش آسیب دیدگان چشمی این حادثه اعلام آمادگی کرده است.

 

 


بازدید دکتر قدیمی ازروند درمان مصدومان زلزله اخیر غرب کشور در بیمارستان شریعتی

قائم مقام و معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت ضمن دیدار با مسئولان بیمارستان شریعتی ، روند درمان مصدومان بستری در این مرکز را پیگیر کرد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، دکتر طیب قدیمی صبح امروز سه‌شنبه 23 آبان 96 در اورژانس این مرکز حضور یافت و از مصدومان بستری در این بخش و دیگر بخش‌های بیمارستان شریعتی عیادت کرد. در این بازدید، دکتر شاهی مدیر، دکتر علی عسگری معاون درمان، دکتر پور غریب رئیس دفتر تحقیق و توسعه، دکتر جعفری مدیر درمان، مهین سعیدی مدیر پرستاری، چند تن از اعضای هیئت‌علمی گروه‌های مختلف درمانی، دکتر قدیمی را همراهی کردند. دکتر قدیمی ضمن عیادت از تنها مصدوم بستری در اورژانس از آماده‌سازی فضای این بخش نیز بازدید کرد. قایم مقام معاونت درمان وزارت بهداشت همچنین از مصدومان بستری در بخش‌های ارتوپدی، جراحی، ICU جنرال عیادت کرد و روند درمانی آنان را جویا شد.
دکتر قدیمی در مصاحبه با روابط عمومی ضمن ابراز قدردانی از روند درمان و پیگیری مصدومان در این مرکز گفت: جراحی و پروسیجر های سبک در این مصدومان به‌خوبی انجام‌شده و وضعیت آنان مناسب است. همگی در این بیمارستان به‌خوبی توانستند تریاژ این بیماران را انجام دهند و توزیع مصدومان بین متخصصان مختلف به‌خوبی انجام‌شده است.
هم‌اکنون هفده مصدوم در بخش‌های ارتوپدی، جراحی، ICU جنرال و اورژانس بیمارستان شریعتی بستری هستند.

 

 تشکیل جلسه اضطراری تیم مدیریت بحران مرکز آموزشی درمانی ضیائیان
جلسه اضطراری تیم مدیریت بحران مرکز با هدف امدادرسانی و کمک به مصدومین مناطق زلزله‌زده استان‌های غربی کشور روز دوشنبه 22 آبان 96 با حضور دکتر عفت پناه رئیس بیمارستان در سالن کنفرانس مرکز تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی ضیائیان، جلسه اضطراری تیم مدیریت بحران مرکز با هدف امدادرسانی و کمک به مصدومین مناطق زلزله‌زده استان‌های غربی کشور تشکیل شد. در این جلسه که با حضور رئیس،مدیر،مترون،معاون درمان و سایر اعضای مدیریت بحران تشکیل شد، ضمن بررسی ظرفیتها و امکانات فنی و نیروی انسانی موجود و مورد نیاز ، با هدف تسهیل در ارائه خدمات مورد نیاز به مصدومین مقرر گردید همکاران کادر پزشکی نسبت به عدم پذیرش بیماران الکتیو و تعیین تکلیف سریع تر بیماران اورژانس و تخلیه این بخش اهتمام جدی مبذول دارند و مراتب آمادگی بیمارستان جهت پذیرش مجروحین به ویژه با توجه به حضور متخصصین جراحی، جراحی مغز و اعصاب،ارتوپدی و طب اورژانس به ستاد هدایت و EOC دانشگاه اعلام گردد.

اعزام نیروهای امدادی مرکز آموزشی درمانی ضیائیان به مناطق زلزله زده غرب کشور
نیروهای امدادی مرکز آموزشی درمانی ضیائیان به مناطق زلزله زده غرب کشور روز دوشنبه 22 آبان 96 اعزام شدند.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی ضیائیان، با توجه به نقش محوری دانشگاه علوم پزشکی تهران در مدیریت بهداشتی درمانی سوانح و حوادث کشوری و در پی وقوع زلزله در مناطق غربی کشور و با هدف ارائه خدمات درمانی به مجروحین این حادثه، تیم درمانی مرکز آموزشی درمانی ضیائیان متشکل از 4 پرستار و یک تکنسین اتاق عمل در کنار همکارانی از سایر مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تهران در به مناطق حادثه دیده اعزام شدند.
عیادت معاون درمان وزارت بهداشت از مجروحان زلزله غرب کشور در بیمارستان سینا

دکتر جان بابايي، دکتر رضايي و دکتر شباب ضمن عیادت از مجروحان حادثه از نزدیک در جریان پروسه درمان مصدمان قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، در پی انتقال مجروحان زلزله غرب کشور به بیمارستان سینا دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر مهدی رضایی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر بهنام شباب، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران ، شامگاه دوشنبه 22 آبان ماه سال 96 از اورژانس این مرکز بازدید کرد.
بازدیدکنندگان با همراهی سوریا بابایی، مدیر دفتر پرستاری بیماررستان سینا، ضمن عیادت از مجروحان زلزله غرب کشور از نزدیک در جریان روند درمان مصدومان حادثه قرار گرفتند.


راخوان کمک به زلزله‌زدگان منطقه غرب کشور
مدیریت امور مالی دانشگاه علوم پزشکی تهران از کارکنان و هموطنان گرامی برای همدردی و کمک به زلزله زدگان منطقه غرب کشور دعوت به همیاری می کند.
مدیریت امور مالی دانشگاه علوم پزشکی تهران به دنبال وقوع حادثه زمین‌لرزه در منطقه غرب ایران ضمن ابراز حزن و اندوه از این حادثه تأسف بارو تسلیت به خانواده بازماندگان این حادثه، از کلیه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تهران دعوت به عمل می‌آورد تا در راستای همدردی با هم‌وطنان حادثه‌دیده این واقعه طبیعی، کمک‌های نقدی خود را به شماره‌حساب 693227904 حساب کمک‌های مردمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بانک ملت واریز کنند (لینک واریز بانک ملت).
توضیح اینکه جمع‌آوری کمک‌ها و هدایای کارکنان تا 30 آذرماه و به‌منظور ساخت و استقرار خانه‌های پیش‌ساخته و اسکان این عزیزان، در نظر گرفته‌شده است. همچنین کارکنان دانشگاه می‌توانند میزان کمک‌های خود را با کسر از حقوق از طریق حسابداری واحد اهدا و به این منظور تخصیص دهند.
آزاده چترروز مدیر امور مالی دانشگاه ضمن تشکر از حمایت‌های کارکنان در پروژه‌های متعدد و عام‌المنفعه، از کارکنان دانشگاه و هم‌وطنان گرامی تقاضا دارد با توجه به تخریب وسیعی که در این مناطق ایجادشده و نیاز مبرم بازماندگان این حادثه به اسکان موقت، بار دیگر با نیت خیرخواهانه خود و در اسرع وقت، کمک‌های خود را به این حساب ارسال نمایند. امید است تا با کمک نیروهای دانشگاه بتوانیم باری از غم و اندوه بازماندگان برداریم.
 

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد