کد خبر: ٧٣٦٣٨/ ١٠:٥٣ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 707
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی, گروه خبری RSS
در آستانه پانزدهمین سال تاسیس،
مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران تغییر نام داد
با تصویب معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، مرکز تحقیقات چشم پزشکی به «مرکز تحقیقات چشم پزشکی ترجمانی (Translational Ophthalmology Research Center)» تغییر نام یافت.

گالری عکس ۱
گالری عکس ۲
به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، در آستانه پانزدهمین سالگرد تاسیس مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران مراسمی با حضور مهمانانی از دانشگاه، اعضای هیئت علمی، مسئولان و کارکنان بیمارستان فارابی و جمعی از پژوهشگران و همکاران مرکز تحقیقات عصر روز چهارشنبه ۶ دی ماه۱۳۹۶ در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران برگزار شد.
دکتر علیرضا لاشیئی، رییس مرکز تحقیقات چشم پزشکی در پیامی که توسط دکتر سید فرزاد محمدی، معاون مرکز قرائت شد، هدف از برگزاری این مراسم را ایجاد فرصت گفتگوی صمیمانه و همکاری بیشتر عنوان نمود .
در بخشی از پیام رییس مرکز تحقیقات چشم پزشکی به کسب عنوان «مرکز با تاثیر گذاری ملی» بر اساس ارزشیابی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اشاره  شده و این امر را مرهون تلاش های علمی استادان گروه چشم پزشکی دانشگاه دانست.
در ادامه پیام رییس مرکز تحقیقات چشم پزشکی امده است: « ...به پشت سر که نگاه می کنیم، خرسند می شویم . اما وقتی به اهداف بلند و آینده نظر می کنیم، یا همتاهای ملی، منطقه ای و بین المللی خود را می نگریم ، بی قرار! بی قرار برای تلاشی افزون تر، ظرفیت سازی، مشارکت، تجاری سازی پژوهش ها، انتقال تحقیقات از میز آزمایشگاه به بالین، ترجمان دانش و...».
دکتر لاشیئی در پیام خویش با اشاره به تغییر نام مرکز تحقیقات علت این اقدام را بازتعریف و ارتقای نمادین حیثیت موسسه ای  و در راستای سیاست هدفمندی پژوهش دانست و افزود: «خط مشی ما، بنابر توصیه موکد ریاست محترم دانشگاه، ابتکارعمل غیر متمرکز و خودجوش برای رفع چالش ها و  کسب مرتب است و در این راه همچون گذشته به حمایت بیمارستان فارابی ، گروه چشم پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی تهران نیازمندیم.».
قبل از شروع این مراسم طبق هماهنگی به عمل آمده میهمانان از موزه مکتب کمال الملک بازدید کردند.
در بخشی دیگر از این مراسم و پس از اجرای موسیقی سنتی توسط« گروه موسیقی بیداد»، جشن تولد هشتاد سالگی پروفسور هرمز شمس، استاد پیشکسوت چشم پزشکی و یادگار پروفسور فقید محمد قلی شمس ، پدر چشم پزشکی ایران با حضور دوستان و همکاران ایشان برگزار و لوح تقدیر بنیاد آکادمی جهانی پروفسور یلدا، توسط دکتر رنجبر، موسس آکادمی به وی اهدا شد.
همچنین مدعوین هنگام ورود برسر میز یادبود مرحوم دکتر علیرضا یلدا حاضر شده با قرائت فاتحه برای آرامش روح آن استاد فقید، دعا کردند.
در حاشیه مراسم، محصولات چشم پزشکی سیاری که توسط مرکز تحقیقات چشم در ماموریت های  مینوشهر آبادان، داورزن سبزوار و زهک زابل  مورد استفاده قرار گرفته بودند به نمایش گذاشته شده بود.  
خبر: امیدوار
عکس: حدادپور

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد