کد خبر: ٧٥٢٦٣/ ١٦:٠٢ - دوشنبه ٢١ اسفند ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 635
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان شریعتی
در میان شور شوق دانشجویان و استادان
سومین جشنواره آموزشی بیمارستان شریعتی برگزار شد
سومین جشنواره آموزشی بیمارستان شریعتی با تجلیل از استاد میر مجلسی برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، جشنواره آموزشی بیمارستان شریعتی روز چهارشنبه 16 اسفند در تالار شهید پیرویان این مرکز برگزار شد. در ابتدا دکتر فاتحی معاون آموزشی بیمارستان شریعتی ضمن خوشامدگویی گفت: دو سال پیش به همت دکتر سهراب پور این جشنواره راه‌اندازی شده و امروز به‌عنوان یک برند دیگر بیمارستان‌ها به دنبال اجرای این برنامه هستند. معاون آموزشی بیمارستان شریعتی ضمن بیان نقش بسیار بالای بیمارستان شریعتی در آموزش و پژوهش پزشکی، هدف از برگزاری این جشنواره را جمع شدن دستیاران و استادان در پایان سال، قدردانی از دستیاران برتر و استادان دانست و اظهار امیدواری کرد تا خانواده بیمارستان شریعتی باوجود تمام مشکلات، سال 1397 را با امید و شادابی شروع کنند.
 دکتر مهر پور رئیس بیمارستان شریعتی نیز در ابتدای این جشنواره با خوشامدگویی به همگان از حضور دکتر میر مجلسی استاد پیشکسوت گوارش و پرفسور نواب در این برنامه قدردانی کرد. دکتر مهر پور سپس به بیان مضامین اخلاقی از بوستان سعدی پرداخت و همه را نیازمند بهره‌گیری از نصایح دانست. رئیس بیمارستان شریعتی مسئولیت داشتن در بیمارستان شریعتی را کار بسیار سنگینی دانست و گفت: به همین خاطر از شما درخواست می‌کنم که باراهنمایی‌ها و نصیحت‌های خود به من در این راه کمک کنید. وی ادامه داد: همه در این بیمارستان تلاش می‌کنند و علی‌رغم مشکلات از کار دست نمی‌کشند. رئیس بیمارستان شریعتی همچنین ابراز امیدواری کرد همه بتوانند با این روحیه بر مشکلات فائق آیند و سال جدید را باقدرت و انرژی شروع کنند.
در ادامه دکتر نمازی مدیر موزه تاریخ پزشکی دانشگاه در جمع استادان و دانشجویان سخن گفت. وی به بیمارستان شریعتی به‌عنوان یک مکتب اشاره کرد و گفت: بنیان این بیمارستان یک دانشکده – بیمارستان است و این شاکله را حفظ کرده است. دکتر نمازی در ادامه استادان بزرگ بیمارستان شریعتی را علت مکتب بودن این بیمارستان دانست و استاد میر مجلسی را در تکوین این مکتب مؤثر دانست. دکتر نمازی افزود: ژورنال کلاب ها و CPC با حضور استاد در این بیمارستان رونق گرفت و جلسات گفت‌وگویی و تعاملی در این بیمارستان برگزار می‌شد که ریشه‌های سترگ شریعتی را ساختند. مدیر موزه تاریخ پزشکی دانشگاه ادامه داد: استاد میر مجلسی آن گمشده ماست و آن گمشده، شخصیت بین‌رشته‌ای ایشان است. دکتر نمازی داشتن کتابخانه‌ای با 60 هزار کتاب و بنیان‌گذاری تفکر انتقادی در دانشگاه علوم پزشکی تهران از دیگر ویژگی‌های برجسته استاد میر مجلسی ذکر کرد و افزود: منطق تشخیص و تفکر انتقادی را 40 سال پیش استاد میر مجلسی در شریعتی بنیان گذاشت و امروز افتخار می‌کنیم که در حضور استاد هستیم.
سپس دکترمیرمجلسی استاد پیشکسوت گروه گوارش و بنیان‌گذار بخش گوارش بیمارستان شریعتی در جمع شاگردانش سخن گفت و این بیمارستان را خانه خود دانست. استادمیر مجلسی هدفش را بهترین تدریس به دانشجویان عنوان کرد و گفت: خداوند را شاکرم که در کار و حرفه‌ام شاگردانی داشتم که از بهترین‌ها و متعهدترین‌ها بودند و دوستان و همکارانی داشتم که در این حرفه به بنده کمک کردند. وی همچنین بیماران مهم‌ترین رکن در ارتقاي تجربه به پزشکان دانست و گفت: لازم است احترام به آن‌ها را در هر شرایطی از کار در نظر بگیریم. استاد در پایان از تمامی استادان همکارش قدردانی کرد.
این جشنواره با حضور استاد شفیعی کدکنی، استاد بزرگ ادبیات کشورمان، گرمی و رونق ویژه‌ای داشت. پایان این جشنواره به معرفی دستیاران برنده مسابقه داستان‌نویسی، دستیاران برتر آموزشی و پژوهشی اختصاص داشت و کلیپ‌هایی در مورد فعالیت‌های آموزشی یک سال اخیر بیمارستان شریعتی و همچنین بخش‌های آموزشی پخش شد.

خبر: معصومی فرد
عکس: ولی الهی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد