کد خبر: ٧٧٦٣٣/ ١٤:٣٧ - چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 913
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی, گروه خبری RSS
در نشست دبیران کانون های دانشجویی؛
برای بهبود وضعیت فرهنگی دانشگاه، برنامه کانون ها مورد بررسی و همفکری قرار گرفت
نشست دبیران کانون های دانشجویی دانشگاه با حمایت مدیریت امور هنری و فوق برنامه، با حضور محمد عنبری دبیر کل کانون های دانشجویی و جمعی از کانون ها برگزار و به معرفی و بررسی مشکلات آن ها و برنامه ریزی برای آینده پرداخته شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی، در این نشست که چندی پیش در سالن مطالعات فرهنگی معاونت دانشجویی برگزار شد، دبیران کانون های دانشجویی حاضر در جلسه به معرفی کانون و فعالیت های خود پرداختند که در زیر می خوانید:

فاطمه محمدی دبیر کانون ادبی الفبای عشق:
کانون ادبی الفبای عشق با هدف گسترش فضای ادیبانه و همچنین بهبود فرهنگ کتابخوانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران در اسفند سال 1395 تاسیس شد. در حال حاضر با برگزاری نشست های شعرخوانی و نقد شعر، حلقه های کتابخوانی و کارگاه های مختلف عروض، داستان نویسی و ... به فعالیت ادبی در دانشگاه می پردازد.

علی بهاری دبیر کانون سوما:
کانون سوما، با رویکرد شناخت مفاهیم پایه ای هنر، به خصوص هنر تئاتر، فعالیت می کند. برگزاری حلقه های کتابخوابی در این خصوص، آموزش و انجام تمرینات تقویت فن بیان، دوره های نمایشنامه خوانی و ارائه ی نمایش های مختلف در سطح دانشگاه از جمله فعالیت های این کانون است.

محمد عنبری دبیر کانون انیمیشن و فیلم پزشکی و دبیر کل کانون های دانشجویی:
کانون انیمیشن پزشکی با هدف تولید فیلم و انیمیشن های آموزشی-پزشکی و تشریحی-پزشکی و نیز ترویج فرهنگ سلامت از سال 1392 شروع به فعالیت کرده و آموزش انیمیشن دو بعدی و سه بعدی به دانشجویان و تشکیل تیم انیماتور دانشجوی پزشکی و تولیدات فیلم و انیمیشن در حوزه های مختلف پزشکی از جمله فعالیت های کانون بوده است.

ساناز طالبی دبیر کانون رنگ هنر:
کانون رنگ هنر در آذرماه ۹۶ تاسیس و هدف این کانون ترویج فرهنگ میان دانشجویان و آموزش نقاشی برای بالابردن سطح هنری دانشجو و دانشگاه است. از جمله فعالیت های کانون رنگ هنر می توان به برگزاری کارگاه های نقاشی، فعالیت در جشن های مختلف دانشگاه و برگزاری نمایشگاه از آثار هنرمندان اشاره کرد.

امیرحسین علامی دبیر کانون رسانه پزشکی:
کانون رسانه پزشکی از سال 1396 با هدف پرورش نیروهای خبره در بحث اجرا، روابط عمومی و رسانه در حوزه سلامت تاسیس و در سالی که گذشت با برگزاری کارگاه های فن بیان، روش مذاکره و خبر نویسی در فصل تابستان و پاییز توانستیم به اهداف کانون که پرورش نیرو در این زمینه ها است دسترسی پیدا کنیم و در آینده سطح این کارگاه ها را ارتقاء خواهیم داد.

آریا رحمانی دبیر کانون جهادی محیا:
کانون جهادی محیا در زمینه خدمت رسانی به محرومین و مستضعفین شهر تهران در حوزه ی سلامت مشغول به کار است.

کسری حاتم پور دبیر کانون رسانه ای ساختمان ۴۳:
کانون رسانه ای ساختمان ۴۳ با هدف خبرگزاری دانشجویی در حوزه های فرهنگی، علمی، ورزشی، هنری و ... مشغول به فعالیت در دانشگاه است.

الهام کفایتی سرپرست گروه موسیقی مه نوا:
گروه موسیقی مه نوا یک گروه فرهنگی است که در جشن ها، برنامه ها و ‌... به اجرای زنده می پردازد. همچنین در نظر دارد در صورت امکان به فعالیت های آموزشی موسیقی برای دانشجویان مبتدی اقدام و شرکت در جشنواره ها و مسابقات نیز در اهداف کوتاه مدت و بلند مدت این گروه قرار دارد.
گروه موسیقی مه نوا درصدد است با ارائه ی مطالبی در راستای تئوری موسیقی در نشریه خود، اقداماتی انجام دهد.

عباس بشیرزاده دبیر کانون مطالعات اجتماعی، فرهنگی:
این کانون با هدف مطالعات و پژوهش های وسیع در حوزه های اجتماعی و فرهنگی فعالیت می کند.
در ادامه نشست، پس از معرفی و بررسی فرصت ها و مشکلات و بحث و تبادل نظر، راه حل هایی ازجمله 'تشکیل شورای مرکزی کانون ها'، 'برگزاری فستیوال داخلی'، 'برگزاری هفته فرهنگی' و 'برگزاری کارگاه های مورد نیاز کانون های دانشجویی' برای بهبود فعالیت های این کانون ها تعیین شد.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد