کد خبر: ٧٨٣٦٤/ ١٤:٢٩ - چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 695
چاپ
ارسال به دوست
پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم, گروه خبری RSS
بهره‌گیری از دستگاه هایپرباریک اکسیژن در درمان زخم پای دیابتی در کلینیک تخصصی دیابت و بیماری‌های متابولیک
به همت گروه تحقیقاتی پای دیابتی مرکز تحقیقات دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه و با حضور نمایندگان کمپانی خارجی ومامد دستگاه اكسيژن هايپر بار در محل کلینیک تخصصی دیابت و بیماری‌های متابولیک نصب و آماده بهره برداری شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، با راه‌اندازی دستگاه هایپرباریک اکسیژن و آموزش تئوری وعملی کادر درمانی، کلینیک تخصصی دیابت و بیماری‌های متابولیک آماده ارائه خدمات درمانی به بیماران زخم پای دیابتی با استفاده از دستگاه اكسيژن هايپر بار و به‌صورت سرپایی خواهد بود.
دستگاه اكسيژن هايپر بار يك روش درماني علمي پزشكي است كه در آن بيمار در يك محفظه بسته در معرض اكسيژن خالص در فشاري بالاتر از فشار سطح دريا( 4 /1 اتمسفر و يا بالاتر) قرارمي گيرد و اکسیژن خالص را به طور متناوب استنشاق می نماید که سطوح اکسیژن بافت رابیشتر کرده و التیام زخم را افزایش می دهد.
مطالعات نشان داده است که جلسات متعدد هیپرباریک خطر آمپوتاسیون های بزرگ را در بیماران دیابتی کاسته و میزان بهبودی انواع زخم های دیابتی را تسریع کند.
خبر: فیروزه حا جی پور
عکس: مصطفی کمازانی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/04/21 11:19
0
0
سلام،ببخشید مگه اکسیژن بیش از حد در کسانی که به صورت نرمال تنفس را انجام میدهند باعث کاهش عملکرد تنفسی نمی شود و آن ها را به دستگاه وابسته نمی کند؟
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد