کد خبر: ٧٨٣٦٧/ ١٤:٣٧ - چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 795
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان سینا
نشست رئیس بیمارستان سینا با گروه بیهوشی این مرکز برگزار شد
گروه بيهوشي این بیمارستان به بيان خواسته ها و ايده هاي خود با دکتر طالب پور پرداخت.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، نشست دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان سینا با گروه بیهوشی و مراقبت های ویژه این مرکز، یکشنبه 17 تیرماه سال 97 با حضور مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس در سالن شورای این بیمارستان برگزار شد.
دکتر طالب پور، ضمن قدردانی از حضور استادان گروه بیهوشی و مراقبت های ویژه، گفت: برنامه ای که ما پیش رو داریم جمع آوری دیدگاه ها و ایده های عملیاتی گروه های مختلف بیمارستان و آشنایی با موانع و مشکلات آنها می باشد تا به واسطه یک خردجمعی و به کمک بزرگان بیمارستان این مشکلات برطرف شود و برای ایجاد یک بیمارستان استاندارد، ایده ها و نظرات عملیاتی به مرحله اجرا رسد.
دکتر خاجوی، معاون آموزشی بیمارستان، ضمن بیان اینکه در حال حاضر دستگاه های مانیتورینگ اتاق های عمل بیمارستان از کیفیت مطلوبی برخوردار است، پیشنهاد خریداری دستگاه مانیتورینگ با قابلیت تشخیص عمق بیهوشی (دستگاه BIS و یا دستگاه BFI ) را داد و بیان داشت: این دستگاه از استانداردهای لازم برای بیهوشی بیماران اتاق عمل برخوردار می باشد.
ایشان همچنین بر نقل و انتقال مناسب بیماران تاکید کرد و گفت: سیاست های گروه بیهوشی بر این قرار است که تا حد امکان از جابه جایی بیماران در مسیرهای طولانی خودداری کند. اما با توجه به گسترده بودن بیمارستان گاهی نیاز به جابه جایی بیماران است و وجود تخت هایی با تجهیزات مناسب برای این نقل و انتقال ها محسوس می باشد.
دکتر محرری، رئیس بخش بیهوشی و مراقبت های ویژه این مرکز با بیان این مطلب که هر شب 11 نفر از پزشکان بیهوشی اعم از استاد، فلوشیپ و دستیار در بیمارستان حضور دارند، خواستار احقاق حق پزشکان مقیم بیهوشی شد.
دکتر نجفی، متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه بیمارستان با اظهار اینکه بر اساس پروتکل، بهتر است تجویز خون بیماران اتاق عمل بر عهده گروه بیهوشی انجام پذیرد، بیان داشت: درخواست خون بیماران سرپایی بر اساس مشاوره بیهوشی در درمانگاه تخصصی صورت گیرد تا بتوانیم از یک مصرف منطقی خون بهره مند شویم.
ایشان سپس  به مساله گرفتن رضایت آگاهانه از بیماران پرداخت و تصریح کرد: هر پزشک متخصص جراح باید عوارض اعمال جراحی را برای بیماران اعلام کند.
دکتر نجفی  همچنین بر لزوم مراجعه بیماران به درمانگاه تخصصی بیهوشی برای تعیین و تکلیف مطلوب پروسه درمان تاکید کرد و گفت: خوشبختانه درمانگاه بیهوشی همه روزه در این مرکز دایر می باشد و برای بیماران هیچ اتلاف وقتی را در بر نمی گیرد و در نتیجه سبب کاهش میزان آزمایش ها، رادیولوژی ها و کنسل شدن اعمال جراحی در اتاق های عمل می شود.
دکتر لاجوردی، متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه بیمارستان نیز با بیان اینکه کلینیک درد هفته ای یکبار در درمانگاه تخصصی این مرکز با حضور ایشان دایر می باشد بر لزوم تجهیز این کلینیک به نیروی انسانی و امکانات مطلوب تر تاکید کرد.
ثبت موارد بیهوشی بیماران آندوسکوپی در سیستم HIS از دیگر مسائلی بود که در این جلسه عنوان شد و حضور یک کارشناس بیهوشی در واحد آندوسکوپی مورد بررسی قرار گرفت. همچنین پیشنهاد انتقال این واحد به مکانی نزدیک به اتاق های عمل برای استانداردسازی و مراقبت های موثرتر از بیماران آندوسکوپی مطرح شد.
خبر: رضا آسیابی
عکس: فاطمه صدرا

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#