کد خبر: ٧٩٠٦٥/ ٠٨:١٠ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 758
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده توانبخشی, گروه خبری RSS
نشست کارشناسی مدیران بین‌الملل دانشگاه و اعضای هیئت‌رئیسه دانشکده توان‌بخشی برگزار شد
باهدف شناسایی مشکلات و بررسی راه‌کارهای گسترش تعاملات علمی بین‌المللی و جذب دانشجو در رشته‌های گوناگون توان‌بخشی، نشست کارشناسی مدیران بین‌الملل دانشگاه و اعضای هیئت‌رئیسه دانشکده توان‌بخشی در اتاق شورای این دانشکده برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده توان‌بخشی، نشست کارشناسی مدیران بین‌الملل دانشگاه و اعضای هیئت‌رئیسه دانشکده توان‌بخشی باهدف شناسایی مشکلات و بررسی راه‌کارهای گسترش تعاملات علمی بین‌المللی و جذب دانشجو در رشته‌های گوناگون توان‌بخشی دوشنبه ۱۵ مرداد 97 در اتاق شورای این دانشکده برگزار شد. در ابتدای این نشست دکتر هادیان رئیس دانشکده ضمن تأکید بر شفاف‌سازی سیاست‌ها و رویکرد معاونت بین‌الملل در جذب دانشجوی رشته‌های توان‌بخشی گفت: با توجه به فرصت‌های ویژه این دانشکده برای رسیدن به مرجعیت علمی در منطقه، بایستی در جذب دانشجویان بین‌الملل در رشته‌های دانشکده توان‌بخشی سیاست‌ها و رویکرد مشخص و هماهنگ اتخاذ شود. رئیس دانشکده توان‌بخشی تصریح کرد: شرایط برای پذیرش دانشجوی کارشناسی و دانشجویان دکترای تخصصی باید متفاوت باشد تا بتوانیم مأموریت‌های حوزه بین‌الملل در خصوص پذیرش دانشجو، انجام پژوهش‌های کاربردی منطقه‌ای و بین‌المللی تحقق‌بخشیم.
وی افزود: نگاه ما باید منطقه‌ای باشد تا شرایط رسیدن به مرجع علمی منطقه‌ای برای دانشکده توان‌بخشی به واقعیت بپیوندد. این به معنی، نپذیرفتن دانشجو از کشورهای آفریقایی نیست، باوجوداین، با توجه به آنالیز اطلاعات از کشورهای منطقه، می‌توان اظهار کرد که اولویت اولیه می‌تواند برجذب بیشترین دانشجو از کشورهای منطقه، به‌ویژه با توجه به تجربیات جذب دانشجو از کشورهای آفریقایی باشد.
دکتر هادیان در بخشی از سخنانش با اشاره به نبود رشته‌های توان‌بخشی در برخی از کشورها به‌ویژه در منطقه خاورمیانه، آسیای میانه، قفقاز، پاکستان، هند، افغانستان، کویت و بعضی از کشورهای اروپایی مانند مجارستان، پیشنهاد حضور مسئولان و معاون بین‌الملل این دانشکده در جلسات مشترک و مذاکرات معاونت بین‌الملل دانشگاه با دانشگاه‌ها و مراکز علمی بین‌الملل را باهدف شناسایی و گسترش تعاملات علمی در حوزه رشته‌های  توان‌بخشی را مطرح کرد.
در ادامه دکتر شادمهر، معاون بین‌الملل دانشکده بابیان اینکه در دانشکده‌های دیگر سطح شهر تهران زمان کمتری از درخواست و پذیرش دانشجوی بین‌الملل صرف می‌شود، پیشنهاد کرد با اتخاذ راهکار میانگین زمان درخواست متقاضیان تا شروع به تحصیل کاهش یابد.
دکتر امینیان، رئیس دانشکده پزشکی پردیس بین‌الملل گفت: برای کاهش میانگین زمان درخواست متقاضیان و شروع به تحصیل آنان، مدارک متقاضیان در معاونت بین‌الملل دانشکده بررسی و در اولین کمیته جذب دانشجویان مطرح شود.
وی ضمن اعلام مساعدت و حمایت معاونت بین‌الملل دانشگاه از برنامه‌های جذب دانشجوی بین‌الملل دانشکده توان‌بخشی از اعضای هیئت‌رئیسه این دانشکده خواست که روش‌های پیشنهادی در نشست را برای اداره مسائل آموزشی دانشجو را بررسی کنند.
در پایان جلسه حاضران نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را مطرح کردند.
توضیح اینکه این جلسه با حضور دکتر امینیان، رئیس دانشکده پزشکی پردیس بین‌الملل، دکتر شعبانی، مدیر توسعه امور بین‌الملل معاونت بین‌الملل، دکتر حسینی سده، مدیر توسعه منابع و پشتیبانی معاونت بین‌الملل، دکتر هادیان، رئیس دانشکده توان‌بخشی، دکتر شادمهر، معاون بین‌الملل و دکتر میر معاون اداری مالی این دانشکده برگزار شد.

عکس و خبر: لیلا روستا

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/05/18 1:51
0
0
اخبار تهیه شده توسط خانم روستا، پخته و حرفه ای شده است، روزتان مبارک
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد