کد خبر: ٨٣٨٩٩/ ١٦:٤٥ - چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 282
چاپ
ارسال به دوست
معاونت فرهنگی, گروه خبری RSS
هم‌اندیشی برای برگزاری همایش سیگار و سیاست‌گذاری سلامت‌محور با شعار «سلامت یک انتخاب سیاسی است»
چهارمین جلسه‌ همکاری بین معاونت اجتماعی فرهنگی و فدراسیون ورزش فوتبال دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، جلسه همکاری  درون بخشی این معاونت و فدراسیون ورزش فوتبال دانشگاه علوم پزشکی تهران روز چهارشنبه  19 دی 97، با حضور دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی، دکتر سیف برقی رئیس کمیته پزشکی فدراسیون ورزشی، دکتر برکتی مدیر مولفه های موثر برسلامت و سایر کارشناسان معاونت اجتماعی فرهنگی برگزار شد.
در ابتدا دکتر برکتی گزارش کلی از کارها و اقدامات اولیه برنامه ریزی شده برای روز همایش ارائه کرد و گفت: برای ارتقای سلامت جامعه، اطلاع رسانی از طریق این همایش و رساندن خواسته های اجتماعی مردم به گوش تصمیم گیران عرصه کاهش مصرف دخانیات مقدور است که  یکی از آنها ریسک فاکتورهای سرطان سیگار است و این اقدام ما را برآن داشت که در هفته سرطان، روز دهم بهمن ماه را برای برگزاری همایش سیگار و سیاست گذاری سلامت محور انتخاب کنیم.
دکتر سیف برقی رئیس کمیته پزشکی فدراسیون ورزشی، که از برگزاری اولین همایش سیگار در دانشگاه علوم پزشکی تهران خرسند بود، گفت: در چهارم بهمن ماه در سالن ایوان شمس به متولی شهرداری نیز همایش مشابهی برگزار می شود که می تواند پیش زمینه همایش شما باشد و همسو بودن سازمان ها با هم، ارسال پیام اعتراض مردمی به مجلس نیز در این خصوص است.
وی افزود: جمعیت سفیران سلامت نفوذ اجتماعی بسیاری دارد که باید قوت بگیرد تا موثر برتصمیم سلامت محور مجلس و نمایندگان مجلس ودولت شود.
دکتر رستمیان گفت: برطبق مطالعات زیادی که صورت گرفته است با افزایش مالیات سیگار، کاهش مصرف سیگار را خواهیم داشت و در جامعه بیماری های سرطان و غیر واگیر کم می شود و درآمد حاصله ناشی از عوارض برای ارتقاء سلامت جامعه و سلامت دانش آموزان و افزایش فضای ورزشی خواهد شد.
وی افزود: این همایش با هدف افزایش عوارض سیگار و کاهش عرضه و تقاضای مصرف دخانیات و با اقدام خود مراقبتی و خواسته اجتماعی جامعه به مجلس و دولت برگزار خواهد شد.
در پایان معاون اجتماعی فرهنگی اشاره کرد: فعلاً دسترسی به دخانیات راحت تر  از نان شده است در صورتیکه باید کالاهای آسیب رسان به راحتی در دسترس نباشد. سیگار هم هزینه از جیب و هم هزینه از جان انسان است.
گزارش: اسلامی نیا
عکس : میری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد