کد خبر: ٨٦٢٩٢/ ١٥:٣٨ - يکشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 825
چاپ
ارسال به دوست
معاونت فرهنگی, گروه خبری RSS
حضور تیم اضطراری دانشگاه با محوریت جمعیت هلال احمر در مناطق سیل زده
تیم اضطراری دانشگاه با همکاری جمعیت هلال احمر فعالیت چشمگیری در ارائه خدمات درمانی در ایام نوروز به هموطنان سیل زده داشتند.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی،  دکتر سید ناصر عمادی مسئول تیم اضطراری دانشگاه به همراه هفت نفر از متخصصان و با همکاری جمعیت هلال احمر سه شنبه 6 فروردین به استان گلستان اعزام و در روستاهای قوچ مراد و بی بی شیروان شهرستان گنبد کاووس مستقر شدند و توانستند 960 بیمار را معاینه و درمان کنند، وی  اظهار داشت: این خدمات درمانی رایگان و بشردوستانه از سوی هفت نفر از پزشکان متخصص دانشگاه علوم پزشکی تهران شامل متخصصان داخلی، اطفال، جراح عمومی، پوست، عفونی، روانپزشکی و پزشک عمومی که به عنوان تیم بهداشت و درمان اضطراری و در قالب گروه جهادی به استان گلستان عزیمت کرده بودند به بیماران ارائه شد.
وی ادامه داد: این پزشکان داوطلب هلال احمر دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران را نیز تامین و به همراه خود داشتند و به مدت سه روز در خانه های بهداشت دو روستای بزرگ قوچ مراد و بی بی شیروان به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران، آسیب دیدگان و متاثران از سیل و آبگرفتگی اخیر پرداختند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: این پزشکان داوطلب متخصص در مواردی به منازل بیمارانی که قادر به حضور در مرکز بهداشت نبودند مراجعه و در منازل آنان مبادرت به درمان و تجویز دارو برای آنها کردند.
عمادی توضیح داد: حضور ما به عنوان پزشکان داوطلب هلال احمر در این 2 روستا یادشده برای همدردی با روستائیان بطور شبانه روزی بود یعنی حتی شب را نیز در همان مرکز بهداشت یا منزل روستایی سپری کردیم و معنای این حضور جدای از اقدامات درمانی، بیانگر یک همدلی و همراهی با آسیب دیدگان از سیل و آبگرفتگی اخیر در استان گلستان بود تا با حضور در کنار آنان علاوه بر تمهیدات درمانی، نقش و وظیفه یک هموطن دلسوز را نیز ایفا کنیم.
عضو هیات رئیسه مجمع هلال احمر کشور اظهار داشت: نکته مهم دیگر حضور ما در روستای بی بی شیروان این بود که با تعدادی از اهالی مواجه شدیم که به بیماری سالک مبتلا بودند و این هشدار مهمی است که بعد سیل به دلیل ایجاد فضا و محیط مناسب ( گل و لای و برکه های آب) امکان زاد و ولد پشه خاکی که ناقل بیماری سالک است، بسیار افزایش می یابد از این رو تقاضا دارم به عنوان یک هشدار مسئولان بهداشتی توجه ویژه به موضوع بیماری سالک در منطقه بی بی شیروان و‌ انتقال آن به سایر روستاها داشته باشند.
سرپرست گروه اعزامی پزشکان داوطلب به مناطق سیل زده استان گلستان گفت: لازم است از همراهی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان و همکاران این جمعیت که در هدایت تیم بهداشت و درمان اضطراری نقش موثری داشته اند تشکر و قدردانی کنیم.
خبر و عکس: حسین میری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1398/01/21 11:33
0
0
بهتر است از اقدامات بی مدعای این عزیزان تقدیر بعمل آید. همچنین آیا بهتر نیست اسامی همه اعضای تیم پزشکی اعلام کنید هم برای اینکه کل اعضای دانشگاه آنها را که اقدام بشردوستانه و رایگان انجام دادند را بشناسند و هم اینکه شاید تشویقی برای سایر پزشکان دانشگاه شود که آنها هم به سایر استانها رفته و امدادرسانی کنند. صرفا در صفحه دانشگاه اسامی اساتیدی است که پژوهشهای علمی انجام می دهند. همراه شدن علم با اقدامات بشردوستانه و رایگان قطعا خیلی ارزشمند است.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#