کد خبر: ٨٧٥٥٣/ ٠٩:٣٢ - شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 1150
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان سینا, گروه خبری RSS
نجات جان یک بیمار دچار مشکل ایست قلبی ریوی با کمک هایپوترمی برای اولین بار در بیمارستان سینا
برای اولین بار در بیمارستان سینا به کمک دستگاه هایپوترمی با کاهش حرارت بدن و فعالیت مغز، بیمار دچار ایست قلبی ریوی به زندگی عادی بازگشت.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، برای اولین بار در بیمارستان سینا یک بیمار دچار مشکل ایست قلبی ریوی تحت درمان با دستگاه هایپوترمی قرار گرفت و بدون آسیب مغزی به زندگی عادی بازگشت.
دکتر رضا شریعت محرری، رئیس بخش بیهوشی و مراقبت های ویژه این مرکز در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان گفت؛ بیمار آقای ۳۵ ساله بود که روز جمعه ۱۳ اردیبهشت ماه سال ۹۸ حین انجام عمل جراحی پیوند کلیه دچار ایست قلبی شد که با انجام احیای قلبی - ریوی، ضربان خودبخود قلب بازگشت اما متاسفانه این بیماران در خطر آسیب های مغزی و کمای طولانی مدت هستند.
بیمار طی دو روز توسط استادان مراقبت های ویژه این مرکز در ICU بیمارستان تحت درمان با دستگاه هایپوترمی قرار گرفت و از طریق دستگاه، حرارت بدن وی پایین آورده شد و فعالیت مغز نیز به حداقل رسانده شد در این مدت بیمار در حال  sedation (خواب) قرار داشت تا مدتی که شرایط قلبی ریوی وی به حالت مطلوب رسید و دمای مرکزی بدن هم تدریجا به مقدار عادی بازگردانده شد سپس از حالت sedation بیمار، کم کم کاسته شد و نهایتا توانستیم او را از دستگاه هایپوترمی و دستگاه ونتیلاتور جدا کنیم و در حال حاضر بیمار به حالت عادی برگشته و آماده ترخیص از بیمارستان است تا به زودی تحت عمل پیوند قرار گیرد.
دکتر محرری تصریح کرد؛ استفاده از این دستگاه و کاهش حرارت بدن و فعالیت مغز برای آن است که در زمان ریکاوری، بیمار دچار مشکلات مغزی نشود و خوشبختانه برای اولین بار در بیمارستان سینا توانستیم از این طریق جان یک انسان را نجات دهیم.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد