کد خبر: ٨٧٥٧٧/ ١٤:٠٨ - شنبه ٢١ ارديبهشت ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 595
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده طب ایرانی, گروه خبری RSS
حضور ایران در همایش جهانی یک کمربند - یک راه
دکتر امیرهومن کاظمی، عضو هیأت علمی دانشکده طب ایرانی در همایش یک کمربند- یک راه، نقش جاده ابریشم درهمکاری های علمی دنیا به ويژه در حیطه پزشکی را بسیار مهم دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب ایرانی، همایش جهانی «یک کمربند - یک راه» با هدف گفتگوهای بین المللی و با حضور رؤسای جمهور چند کشور، وزرای علوم و آموزش کشور چین و سایر کشورها، رییس سازمان جهانی بهداشت، رییس یونیسف و نیز مقامات علمی از 155 کشور دنیا در پکن پایتخت چین برگزار شد.

این همایش جهانی در طی روزهای برگزاری، نشست های مختلفی را شامل می شد که بزرگترین نشست روز نخست همایش، نشست گفتگوی علمی و فرهنگی مردم جهان بود.

دکترامیرهومن کاظمی توسط معاونت طب چینی و سازمان بهداشت چین و با هماهنگی فدراسیون جهانی طب سوزنی، به نمایندگی از پزشکان طب سوزنی دنیا برای ایراد سخنرانی در این نشست، انتخاب شده بود.

این استاد ایرانی دانشگاه پکن در این نشست پس از معرفی خود، به بیان جایگاه طب سوزنی در ایران و سپس دنیا پرداخت و پس از آن تجربیات بالینی خود و پزشکانی از اروپا و امریکا را در قالب داستان هایی کوتاه از زندگی افرادی که با طب سوزنی بهبود یافته اند، ارائه کرد.

نائب رییس ایرانی فدراسیون جهانی طب سوزنی، سپس نقش جاده ابریشم در همکاری های علمی دنیا به ویژه در حیطه پزشکی را بیان و تصریح کرد: جاده ابریشم فرصت های زیادی در اختیار همه مکاتب پزشکی قرار می دهد تا بتوانند بیشتر از یکدیگر بیاموزند و با همکاری هم به ارتقاء سلامت مردم جهان کمک کنند.

دکتر کاظمی در پایان سخنانش، ابراز امیدواری کرد که طب ایرانی نیز روزی بتواند در کنار سایر روش های پزشکی از جمله طب سوزنی در دنیا به بیماران بیشتری کمک کند.

در ادامه، پروفسور لیوباوین، رییس فدراسیون جهانی طب سوزنی، به بیان اهمیت طب سوزنی پرداخت و افزود: امروزه طب سوزنی قسمتی از علم پزشکی است و پزشکان زیادی مانند دکتر کاظمی در دنیا با استفاده از طب سوزنی به خدمت به بیماران می پردازند.

در پایان این همایش، مارگرت چن رییس سازمان جهانی بهداشت، ضمن قدردانی از معرفی علمی طب سوزنی در این همایش جهانی، بر اهمیت استفاده از طب فراگیر برای ارتقاء سلامت عمومی جوامع دنیا تأکید کرد

خبرنگار: خاطره فهیمی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد