کد خبر: ٨٧٧٠١/ ١٤:١٨ - سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 708
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان امام خمینی, گروه خبری RSS
بررسی عملکرد بخش کودکان مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) با حضور رئیس مجتمع
نشست بررسی و تحلیل عملکرد بخش کودکان دوشنبه 23 اردیبهشت با حضور دکتر صادق نیت، معاونان مجتمع و اعضای هیئت‌علمی این بخش برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، در این نشست ابتدا دکتر علامه معاون درمان به تشریح و مقایسه‌ی عملکرد سال 96 و 97 بخش کودکان و بررسی شاخص‌های عملکرد این بخش و بررسی عملکرد تحلیلی اعضای هیئت‌علمی پرداخت.
در ادامه دکتر رئیس کرمی معاون امور دانشگاهی مجتمع، گزارشی اجمالی از فعالیت‌های اعضای هیئت‌علمی این بخش در حوزه آموزشی و علمی پژوهشی ارائه کرد. مهندس سورکی مدیر ارزیابی منابع و پایش عملکرد نیز به ارائه گزارشی از هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم و درآمد بخش کودکان پرداختند.
در بخش دیگری از این نشست دکتر عقیقی، دکتر فاضل، دکتر عسگری، دکتر سیف الهی، دکتر حیدری، دکتر نوربخش، دکتر اکبری، دکتر توکلی زاده و دکتر دانشجو از اعضای هیئت‌علمی بخش کودکان مشکلات و چالش‌های این بخش را مطرح کردند. اقامت طولانی بیماران، مباحث آموزشی، مشکلات ساختمان درمانگاه‌ها، عدم برخورداری از آندوسکوپی و لزوم ارجاع بیماران به مرکز طبی کودکان، برخی ناهماهنگی‌های بین پاراکلینیک با بخش کودکان، نیاز مبرم به PICU، لزوم به‌روزرسانی دستگاه نوار مغز، تأمین پروب برای دستگاه اکوی بخش و نبود بخش اورژانس کودکان در مجتمع از اهم مشکلات و چالش‌های مطرح‌شده بود.
دکتر صادق نیت رئیس مجتمع نیز در سخنانی ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای هیئت‌علمی بخش کودکان گفت: هیئت‌رئیسه مجتمع در سطوح مختلف وزارتی و دانشگاهی با رایزنی‌های متعدد درصدد است حساسیت مسئولین را به مجتمع بیمارستانی امام خمینی برانگیزد و با تشریح جایگاه این بیمارستان در درمان کشور، بتواند منابع دولتی بیشتری را برای بیمارستان جلب کند.
وی جذب مشارکت‌های مردمی را راهکار مهم دیگر تأمین بودجه برای بیمارستان دانست و گفت: در همه کشورها مشارکت نیکوکاران یکی از راهکارهای اصلی تأمین بودجه در بیمارستان‌هاست و به‌موازات تلاش‌هایی که در هیئت‌رئیسه بیمارستان انجام می‌شود لازم است اعضای هیئت‌علمی بخش‌های مختلف نیز در این راستا با ما همکاری و همراهی داشته باشند و خیرین مراجعه‌کننده به بخش‌ها را به بیمارستان معرفی کنند تا با مذاکرات مؤثر اقدامات لازم درزمینهٔ جلب مشارکت ایشان انجام شود.
دکتر صادق نیت همچنین از عزم جدی مجتمع برای به پایان رساندن عملیات ساختمانی مهدی کلینیک خبر داد و گفت: بسیاری از مشکلات در خصوص عدم تناسب فضاهای بیمارستان با حجم مراجعات با بهره‌برداری از این فضا مرتفع خواهد شد و این امیدواری وجود دارد که در آینده نزدیک این امر محقق شود. البته تا آن زمان می‌توان با تدابیری از فضای فعلی نهایت بهره‌برداری صورت گیرد و برای مثال شاید بتوان یکی از اتاق‌های بخش کودکان با تمهیداتی به PICU محدودی تبدیل شود که این امر نیازمند مطالعات بیشتری است.
رئیس مجتمع در پایان دستوراتی در خصوص رفع مشکلات و چالش‌های مطروحه توسط اعضای هیئت‌علمی بخش کودکان به واحدهای ذی‌ربط ابلاغ کرد.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#