کد خبر: ٨٧٧٢٠/ ١٠:٣٨ - چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 72
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان شریعتی
جلسه تفسیر قرآن کریم در بیمارستان شریعتی برگزار شد
استاد حوزه و دانشگاه در جلسه تفسیر قرآن کریم در بیمارستان شریعتی درباره نگاه قرآن به اقوام صحبت کرد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان شریعتی، این جلسه سه‌شنبه 24 اردیبهشت 98 در تالار شهید پیرویان بیمارستان شریعتی برگزار شد. در این کلاس تفسیر که به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد کارکنان، پرستاران و اعضای هیئت‌علمی بیمارستان شریعتی حضور داشتند.
در ابتدای جلسه دکتر محمدجعفر غفرانی استاد حوزه و دانشگاه درباره استفاده از ماه مبارک رمضان و فرصت بهره‌مندی از این ماه صحبت کرد و گفت: انسان را می‌توان پای چراغ برد اما نمی‌توان او را وادار به دیدن کرد ما امیدواریم از این سفره روحانی حداکثر بهره را ببریم. وی در ادامه درباره اقوام مختلف از نگاه قرآن توضیح داد و گفت: قالب پیروان فرقه‌ها و مذاهب مختلف فقط خودشان را قوم برتر بهشتی می‌داند
دکتر غفرانی در ادامه به آیه ا 8 سوره مائده اشاره کرد و گفت: برخی از این فرقه‌ها فرقه‌های دیگر را گمراه شده می‌پندارند؛ اما خداوند تمامی اقوام را یکسان می‌داند.
 استاد حوزه و دانشگاه به آیه آخر سوره کهف اشاره کرد و گفت: تمام رسولان خداوند هم خودشان را مثل بقیه می‌دانستند اما سؤال این است که از میان مردم جهان و تاریخ کدام قوم رستگارند؟ قرآن در پاسخ به این پرسش تقریباً در تمامی صفحات به این پرسش پاسخ داده و درآیات مختلف افراد را به 2 یا 3 یا 4 گروه دسته‌بندی کرده تا ابنا بشر بتوانند با توجه به این خصوصیات موقعیت دنیوی خود را درست معماری کنند و سرنوشت آخرت خود را بشناسند. ازنظر قرآن عنوان و شغل یا عنوان آیین و دین من و شما ملاک نیست.
دکتر غفرانی در ادامه گفت: هرکس که ایمان به خدا و آخرت ایمان بیاورد و کار شایسته انجام دهد موفق است و نه از آینده‌نگرانی دارد نه از گذشته. نه از بیرون ترسی دارد و نه از درون ترس و غم و اندوهی دارد. پس عنوان این‌که من و شما مسیحی یا یهودی یا شیعه یا سنی باشیم مهم نیست.
 وی در ادامه به آیات مختلفی از قرآن درباره طبقه‌بندی افراد اشاره کرد؛ و گفت: مردم دو جورند یا نگاهشان به دنیاست و یا فقط به آخرت فکر می‌کنند و از دنیایشان غافل‌اند. وی با اشاره به آیاتی دیگر درباره افرادی صحبت کرد که به معجزات خدا ایمان می‌آورند یا کفر می‌ورزند پس مهم این است که اهل کفر باشیم یا ایمان.
 دکتر غفرانی در صحبت پایانی به وزن حق اشاره کرد و گفت: در قیامت تنها حق وزن دارد، اگر اعمال من و شما وزن حقش زیاد بود خداوند جنت را وعده می‌دهد.
شرکت‌کنندگان در این کلاس از سوی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گواهی حضور دریافت خواهند کرد.
خبر: فرانک معصومی فرد
عکس: مهدی ولی الهی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#