کد خبر: ٩١٦٦٥/ ٠٩:١١ - سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 960
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده توانبخشی, گروه خبری RSS
نشست هیئت‌رئیسه دانشکده توانبخشی برگزار شد
کسب رتبه نخست دانشکده توانبخشی در طرح تکریم مردم و جلب رضایت مراجعان در بین دانشکده‌های دانشگاه
در نشست هیئت‌رئیسه دانشکده توانبخشی گزارش جلسات کمیته فعالیت‌های دانشجویی بین‌الملل و آزمون مصاحبه دکتری تخصصی فیزیوتراپی و شنوایی‌شناسی، بررسی وضعیت نقشه هیئت‌علمی دانشکده، کمیته راهبری و توسعه مدیریت، تشکیل NGO و همچنین گزارش برنامه‌ریزی برگزاری کارگاه و سخنرانی در حوزه دانشجویی برای دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی موردبررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی دانشکده توانبخشی، در این نشست که دوشنبه 11 شهریور 98 در سالن شورای این دانشکده تشکیل شد، دکتر محمدرضا هادیان رئیس دانشکده در سخنان پیش از دستور، ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری، این ایام را موقعیت ویژه‌ای برای بازگشت به اصول اخلاقی دانست. وی با اشاره به سخنان امام حسین (ع) به برادرش محمد حنفیه هنگام حرکت از مدینه «... من از مدینه به قصد تکبر و فساد و ستمگرى بیرون نیامدم, بلکه تنها براى طلب اصلاح در میان امت جد بزرگوارم خارج شدم, می‌خواهم امربه‌معروف و نهى از منکر بکنم و به روش جدم و پدرم على بن ابى طالب رفتار نمایم.» اصلاح جامعه و بازگشت جامعه به اصول اخلاقی را بالنده‌ترین یادگار امام حسین علیه‌السلام دانست و گفت:  ان شا الله با توسل به آموزه‌های امام حسین ویارانش و در شرایط ویژه کنونی کشور بتوانیم با تلاش و همکاری یکدیگر شاهد تحقق بیش‌ازپیش اهداف آموزشی، پژوهشی و بالینی و همچنین مأموریت‌های ویژه محول شده به دانشکده در حوزه‌های مختلف برای خدمت‌رسانی به جامعه باشیم.
 
گزارش جلسات کمیته فعالیت‌های دانشجویی بین‌الملل
در ادامه نشست دکتر آزاده شادمهر گزارشی از فرایند تشکیل، اهداف و برنامه‌های کمیته فعالیت‌های دانشجویی بین‌الملل ارائه کرد. وی گفت: پس از برگزاری نشست با دکتر متوسلی معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس بین‌الملل دانشگاه، پس از فراخوان و عضوگیری از متقاضیان درنهایت کمیته با حضور 11 دانشجو(4 دانشجوی ایرانی و 7 دانشجوی بین‌الملل) در تمامی مقاطع تحصیلی تشکیل و آغاز به کار کرد.
معاون بین‌الملل دانشکده هدف این کمیته را توسعه و بهبود کیفیت بین‌المللی سازي دانشگاه و همچنین برنامه‌ریزی برای تعامل بیش‌ازپیش میان دانشجویان ایرانی و بین‌الملل در عرصه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، آشنایی با هویت ملی،آئینی و ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی عنوان کرد و اضافه کرد: پس از برگزاری از جلسات متعدد با دانشجویان عضو این کمیته، توافق شد به‌منظور معرفی گروه‌های آموزشی و پتانسیل‌های بین‌المللی دانشکده، با مشارکت دانشجویان بین‌الملل شبکه‌های اجتماعی ایجاد و همچنین در آبان ماه سال جاری، جشنواره دمنوش بین‌الملل باهدف تعامل بیش‌ازپیش میان دانشجویان ایرانی و بین‌الملل برگزار شود. در همین راستا دکتر هادیان نیز بابیان توانمندی علمی دانشجویان بین‌الملل مقطع دکترای تخصصی پیشنهاد کرد از ظرفیت‌های علمی آنان در برگزاری سمینار و کارگاه به زبان انگلیسی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی استفاده شود.
 
 بررسی وضعیت نقشه هیئت‌علمی دانشکده
دکتر غلامرضا علیائی، معاون آموزشی دانشکده ابتدا ضمن قدردانی از تشریک‌مساعی دست‌اندرکاران علمی و اجرایی در برگزاری آزمون مصاحبه علمی دکتری تخصصی رشته‌های فیزیوتراپی و شنوایی‌شناسی سال تحصیلی 99-98 گزارشی از روند برگزاری آزمون ارائه کرد که پس از ارائه گزارش، اعضای هیئت‌رئیسه نظرات و پیشنهاد‌هایشان را در خصوص ارتقا کیفیت نحوه برگزاری و همچنین بررسی شرایط و توانمندی داوطلبان پیش از آزمون مصاحبه مطرح کردند. 
در ادامه دکتر علیائی به ارائه گزارش اجمالی از تعداد، رتبه علمی و سنوات اعضای هیئت‌علمی دانشکده به تفکیک گروه‌های آموزشی پرداخت. وی با اشاره به نشست برگزارشده ایشان و رئیس دانشکده با معاون آموزشی دانشگاه با محوریت تعیین نقشه هیئت‌علمی گروه‌های آموزشی گفت: با توجه به اینکه طی 5 سال آینده حدود یک‌سوم اعضای هیئت‌علمی دانشکده شرایط بازنشستگی را خواهند داشت، در این نشست پس از بررسی مقاطع تحصیلی، کوریکولوم آموزشی و تعداد اعضای هیئت‌علمی هر گروه آموزشی در خصوص اعضای هیئت‌علمی موردنیاز در سال‌های آتی تصمیم‌گیری شد. وی در ادامه تصریح کرد: اعضای هیئت‌علمی جذب‌شده حداقل برای دو سال ابتدای خدمت، صرفاً به‌عنوان اعضای هیئت‌علمی مقیم در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه استخدام خواهند شد.
در بخشی از نشست دکتر هادیان از معاون آموزشی دانشکده خواست تا در فرایند جذب و به‌کارگیری اعضای هیئت‌علمی در گروه بینایی‌سنجی نظارت داشته و مدیریت این گروه را بر عهده بگیرد.
 
کسب رتبه نخست دانشکده توانبخشی در طرح تکریم مردم و جلب رضایت مراجعان
دکتر سید محسن میر، معاون اداری مالی دانشکده با اشاره به مکاتبه دبیرخانه مرکزی، میز خدمت و اتوماسیون اداری دانشگاه در خصوص گزارش تحليلي تطبيقي سه ماه اول سال 1398طرح تكريم مردم و جلب رضايت مراجعان در نظام اداري از احراز رتبه نخست دانشکده در میان دانشکده‌ها خبر داد. وی افزود: در فرایند ارزیابی طرح تكريم مردم که بر اساس نظرسنجی از مراجعان انجام‌شده است، دانشکده توانبخشی حائز بالاترین امتیاز در تمامی آیتم‌های نظرسنجی ازجمله اطلاع‌رسانی و راهنمایی دقیق و شفاف، انجام خدمت در زمان مقرر و نحوه برخورد کارکنان شده است. دکتر هادیان ضمن ابراز خرسندی از کسب رتبه نخست دانشکده از معاون اداری مالی دانشکده خواست ضمن قدردانی از کارکنان اداری و کارشناسان بالینی درمانگاه‌ها با ایجاد سازوکاری زمینه حفظ این روند فراهم شود.
معاون اداری مالی دانشکده در بخشی از سخنانش بابیان اهداف شورای راهبردی دانشکده از معاونان و مدیران گروه‌ها درخواست کرد صورت‌جلسات و مصوبات گروه‌های آموزشی دانشکده برای طرح و تصویب نهایی در این شورا به معاونت اداری مالی ارسال شود.
معاون اداری مالی همچنین به ارائه گزارش مالی از برنامه برگزاری آزمون مصاحبه علمی دکتری تخصصی رشته‌های فیزیوتراپی و شنوایی‌شناسی سال تحصیلی 99-98 پرداخت.
 
تشکیل نخستینNGO  در دانشکده توانبخشی
در ادامه نشست دکتر نعمت اله روح‌بخش، معاون اجتماعی و فرهنگی دانشکده از پیگیری و انجام اقدامات اولیه برای تشکیل نخستینNGO  در دانشکده باهدف جذب کمک‌های خیرین و همچنین پیوستن این دانشکده به طرح «دانشگاه عاری از دخانیات» خبر داد. دکتر هادیان از وی خواست گزارشی از روند تشکیل NGO را در نشست آتی ارائه کند. 
در پایان نشست دکتر آذر مهری معاون دانشجویی گزارشی از تشکیل کمیته دانشجویی با حضور دانشجویان مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه کرد و گفت: در شش‌ماهه دوم چهار کارگاه و سخنرانی با مشارکت دانشجویان دکتری تخصصی برگزار خواهد شد. وی گفت برگزاری کارگاه و سخنرانی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان محسوب خواهد شد.
خبرنگار و عکاس: لیلا روستا

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد