کد خبر: ٩٠٨٧٨/ ١٢:١٠ - سه شنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 1091
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان امام خمینی, گروه خبری RSS
انجام موفقیت‌آمیز عمل پیوند قلب در روز عید قربان درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)
در روز عید قربان قلب جوان 30 ساله یزدی که دچار مرگ مغزی شده بود به یک بیمار بستری در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اهدا شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، دوشنبه 21 مردادماه 98 در روز عید قربان قلب جوان 30 ساله یزدی که دچار مرگ مغزی شده بود به یک بیمار بستری درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اهدا شد. خانم 39 ساله‌ای که از 5 سال پیش و بعد از زایمان دچار نارسایی قلبی شده بود با این عمل جان دوباره یافت.
 قلب اهدایی در مدت‌زمانی حدود یک ساعت و ۱۵ دقیقه به تهران رسید و مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و در زمان معین به مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) منتقل شد.
پیوند قلب این بیمار در اتاق عمل قلب از ساعت 14 شروع و تا 30: 20 شب به طول انجامید این عمل با سرپرستی دکتر مهرداد صالحی جراح قلب و تیم پیوند قلب دکتر علیرضا بخشنده جراح قلب، دکتر مهرزاد رحمانیان جراح قلب و تیم بیهوشی دکتر کیانوش صابری و دکتر محمود آل محمد و محمدرضا رجبی پرفیوژنیست، فاطمه زرگران کوردیناتور پیوند قلب انجام گرفت و بیمار باحال عمومی خوب به ICU جراحی قلب منتقل‌شده است.
توضیح اینکه عمل پیوند قلب، کبد، کلیه، ریه و پانکراس و… در این مجتمع انجام می‌شود متوسط زمان انجام پیوندها درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) کمتر از میزان استاندارد است که حاکی از تبحر و هماهنگی اعضای تیم درمانی و آمادگی اتاق عمل است.
خبرنگار: شهره بیات

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1398/05/23 12:48
0
0
خدا روح جوان از دست رفته رو قرین رحمت کنه و عزیزی که خدا بهش لطف پیوند داد حفظ کنه .
کاربر مهمان
1398/05/23 10:0
0
0
دکتر صابری پنجه طلا سلام خدا شما را حفظ کند بی نظیر هستید خدیجه ظفرقندی بیمار شما که از نزدیک با کار شما اشنا است و این حرف را میزند بی نظیرید خدا حفظ تان کند
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#