گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 97/11/01 - 13:17
  • تعداد بازدید خبر : 6414
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه

گفت و گو با دکتر ابوالفضل هاشم پور برگزیده چهارمین جشنواره ابن سینا/عشق و علاقه فراوان به ورزش و تلاش همیشگی از عوامل موفقیتم است

دکتر ابوالفضل هاشم پور به دانشجویان توصیه کرد تا می توانند با امید و تلاش، به فعالیت های خود ادامه دهند.

84311.mp3 گفت و گو با دکتر ابوالفضل هاشم پور برگزیده چهارمین جشنواره ابن سینا/عشق و علاقه فراوان به ورزش و تلاش همیشگی از عوامل موفقیتم است

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی، دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌منظور حمایت و تشویق فعالیت‌های ارزشمند دانشجویان، پنجمین جشنواره دانشجویی ابن سینا را با شعار دانشجو، نشاط، تعالی و آرمان‌گرایی 7 اسفند 97 برگزار خواهد کرد.
این جشنواره صرفاً برای دانشجویان ایرانی و بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود و دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای عمومی، دکترای تخصصی، دستیاری و فلوشیپ می‌توانند با ارائه مستندات خود در محورهای مختلف آن شرکت کنند.
برای آشنایی بیشتر دانشجویان با این جشنواره، با برگزیدگان چهارمین دوره گفت و گو کردیم که در ادامه می‌خوانید:

لطفاً خودتان را معرفی کنید و بفرمایید در چه حیطه ای برگزیده شدید؟
دکتر ابوالفضل هاشم پور هستم، رزیدنت ارشد رشته تخصصی پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و در بخش ورزشی چهارمین جشنواره به عنوان دانشجوی برگزیده، انتخاب شدم.

جشنواره چهارم ابن سینا را چطور دیدید؟
بسیار جشنواره باشکوه و خوبی بود و واقعاً در تمام ابعاد از جمله نحوه برگزاری، تقدیر، انتخاب نفرات برگزیده و ... بسیار عالی و در شأن دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران، به عنوان بزرگترین و با سابقه ترین دانشگاه علوم پزشکی کشور، عمل شده بود که همینجا از متولیان این رویداد مهم بخصوص ریاست دانشگاه، معاونت دانشجویی و فرهنگی، معاونت آموزشی، مدیریت تربیت بدنی، مدیریت روابط عمومی و دیگر عزیزان، تشکر می کنم.

آیا در دوره های قبلی هم در جشنواره شرکت کرده بودید؟ توضیح دهید؟
خیر. بنده اولین بار بود که در این جشنواره شرکت کردم.

چطور شد که با جشنواره دانشجویی ابن سینا آشنا و در آن شرکت کردید؟
از طریق اطلاع رسانی های معاونت محترم دانشجویی و مدیریت محترم تربیت بدنی، با جشنواره آشنا شدم. سال 95 هم امکان شرکت در جشنواره را داشتم و از اینکه شرکت نکردم، افسوس می خورم.

احتمال می دادید که در جشنواره برگزیده شوید؟ عوامل موفقیت خود را بیان کنید؟
بله احتمال می دادم. بنده سابقه چندین ساله در فعالیتهای ورزشی شامل قهرمانی، مربیگری، داوری، فنی و مدیریتی دارم و با توجه به سوابقم که فراتر از فعالیتهای ورزش دانشجویی است، احتمال می دادم که برگزیده شوم. عامل مهم موفقیت بنده، عشق و علاقه فراوان به ورزش و تلاش همیشگی در این زمینه است که هم اکنون بیش از 3 دهه، این تلاش ادامه دارد.

مشوق شما در این رشته ورزشی چه کسانی بودند؟ ورزش در زندگی شما چه تأثیری گذاشته است؟
بنده در رشته های مختلفی فعالیت کرده و می کنم که شامل انواع رشته های رزمی و قدرتی، از جمله کیوکوشین کاراته و پاورلیفتینگ است و در یازده رشته ورزشی، سوابق قهرمانی و... دارم. در بعضی رشته ها تا سطوح بین المللی و جهانی هم پیش رفته ام.
از ابتدای شروع ورزش در سنین کودکی، پدر و مادرگرامی ام و در درجات بعدی مربیان ورزش در مدارس دوران ابتدائی که در واقع شناسایی استعداد ورزشی ام را ایشان انجام دادند و سپس مربیان دوران نوجوانی ام، مشوق اصلی من بودند.
پس از تأهل، همسرم و هم اکنون که خداوند، بزرگترین هدیه اش را که دخترم است، به من ارزانی داشته، او هم مشوق من است و در جلسات ورزشی در کنار من، تمرین و ورزش می کند و این لحظات، بهترین و زیباترین لحظات زندگی ام است.

چه پیشنهادی برای بهتر برگزار شدن جشنواره دارید؟
در کل نحوه برگزاری جشنواره با توجه به تجربه دوره های قبل، بسیار عالی است ولی متوجه شدم که از این دوره، مقرر شده است که دانشجویانی که در دوره های قبل در یک بخش برگزیده شده اند، امکان شرکت در این جشنواره را در آن بخش ندارند و می توانند در سایر بخش ها شرکت کنند. این در حالی است که در دوره های قبل، افرادی بوده اند که تا چهار دوره پیاپی در جشنواره شرکت کرده و برگزیده شده اند. به نظر من این تصمیم جدید، به نوعی به ضرر دانشجویانی است که فعالیتشان مداوم است و در کاهش انگیزه این عزیزان، تاثیر دارد.

چه توصیه ای برای سایر دانشجویان دانشگاه در خصوص جشنواره ابن سینا دارید؟
دانشجویان، قشر فعال و پرانرژی و فهیم جامعه هستند و باید از حداکثر پتانسیل خود، جهت رشد و ارتقاء استفاده کنند. گر چه مشکلات اقتصادی امروزه، متاسفانه مانع اصلی رشد و پویایی این عزیزان است.
به عنوان دانشجویی از بطن این اجتماع، آرزو می کنم هر چه زودتر شاهد حل تمام مشکلات در زمینه های مختلف و شکوفایی هر چه بیشتر دوستانم باشم و توصیه می کنم دانشجویان تا می توانند با امید و تلاش، به فعالیتهای خود ادامه دهند.

حرف آخر؟
بی شک دانشگاه علوم پزشکی تهران، سرآمد دانشگاه های کشور در عرصه های مختلف است. از صمیم قلب آرزوی موفقیت، سلامتی و بهروزی دارم برای تمام کسانی که قلبشان برای اعتلای دانش، فرهنگ و دانشجو می تپد. با تشکر.خبر: حسین شیخ محمدی

  • گروه خبری : معاونت دانشجویی,مديريت تربيت بدني,گروه خبری RSS
  • کد خبر : 84311
خبرنگار
فرزاد  سلطانپور

فرزاد سلطانپور