گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 98/07/23 - 14:55
  • تعداد بازدید خبر : 257
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

  برگزاری ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی با عنوان 'َ Application of self-nanoemulsifying drug delivery system in H-pylori eradication” در دانشکده داروسازی

ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی با عنوان 'َ Application of self-nanoemulsifying drug delivery system in H-pylori eradication” در دانشکده داروسازی برگزار شد.

93404.mp3   برگزاری ژورنال کلاب گروه زیست مواد دارویی با عنوان 'َ Application of self-nanoemulsifying drug delivery system in H-pylori eradication” در دانشکده داروسازی
 
به گزارش روابط عمومی دانشکده داروسازی، این جلسه با ارائه دکتر امیرحسین میری دستیار گروه زیست مواد دارویی در حضور جمعی از اساتید و دانشجویان روز سه شنبه 23 مهر 98 برگزار شد.  
دکتر میری گفت: امروزه یکی از نگرانی های مهم در دارودرمانی، عوارض جانبی تعداد قابل توجهی از داروها به واسطه توزیع سراسری آنها در بدن است. بنابراین یکی از راه های کاهش عوارض جانبی، دارورسانی موضعی به بافت است. به عنوان مثال در عفونت هلیکوباکترپیلوری، معمولا آنتی بیوتیک ها به صورت خوراکی تجویز شده که به واسطه جذب در روده و توزیع سیستمیک منجر به بروز عوارض جانبی می شوند. همچنین حضور آنتی بیوتیک ها در روده بزرگ می تواند منجر به اختلال در فلور طبیعی روده شده و در نتیجه علاوه بر عوارض جانبی معمول، سلامتی بیمار را با خطرات جدی تری مواجه کند.
در این مطالعه سعی بر استفاده سامانه های خود نانوامولسیون شونده هدفمند شده می باشد که سامانه هایی ماندگار در معده محسوب شده و ظرفیت بارگذاری دارو در آن ها به میزان مناسبی میباشد. از طرفی این سامانه ها قادرند تا از داروی انکپسوله شده در برابر آنزیم های معده و محیط اسیدی معده محافظت کنند و دارو را بطور هدفمند به دیواره معده برسانند. همچنین در این گونه سامانه ها، میتوان از روغن های آنتی باکتریال یا سورفاکتانت های آنتی باکتریال جهت تامین کردن اثرات هم افزایی به منظور ریشه کن کردن هر چه بهتر عفونت هلیکوباکتر استفاده کرد. بنابراین با طراحی دقیق این گونه سامانه ها جهت ریشه کن کردن عفونت باکتریایی، میتوان امیدوار بود که در بحث درمانی زخم معده و سرطان معده یک تحول راهبردی رخ دهد.
خبر: مژگان یزدی
 
  • گروه خبری : دانشکده داروسازی
  • کد خبر : 93404
کلمات کلیدی
خبرنگار
مهدی  گلپایگانی

مهدی گلپایگانی