گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 99/09/04 - 20:42
  • تعداد بازدید خبر : 888
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بازدید معاون علمی رئیس جمهور از مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران

دکتر سورنا ستاری از آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران و تجهیزات ساخت ایران و نیز مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دیدن کرد.

164095.mp3 بازدید معاون علمی رئیس جمهور از مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران آزمایشگاه پیش بالینی،  معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با هیئت همراه،  4 آذر 99  از بخش‌های مختلف آزمایشگاه پیش بالینی بازدید کرد.
این بازدید که با حضور دکتر احسان شریف معاون علمی و پژوهشی آزمایشگاه صورت گرفت، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بخش‌های مختلف و تجهیزات ساخته شده در شرکت‌های دانش‌بنیان این آزمایشگاه آشنا شد.
وی همچنین با کارکنان این آزمایشگاه دیدار کرد و در جریان فعالیت‌های آزمایشگاه پیش بالینی قرار گرفت.
احسان شریف  در این دیدار به نیاز حمایت بیشتر از این آزمایشگاه اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که آزمایشگاه خدمات تخصصی به محققان مختلف ارائه می‌دهد، نیاز به حمایت و ارتقا دارد.
سورنا ستاری در آخر این بازدید ضمن اظهار خرسندی از وجود و فعالیت چنین مرکزی، لزوم حمایت از چنین مراکزی را حائز اهمیت دانست.
برای آشنایی با امکانات و خدمات به وب سایت آزمایشگاه پیش بالینی اینجا کلیک کنید.

بازدید از مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

دکتر سورنا ستاری  همچنین از آخرین دستاوردها و محصولات شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی تهران بازدید کرد.
در این بازدید دکتر محمدعلی صحرائیان معاون تحقیقات دانشگاه و دبیر ستاد سلولهای بنیادی معاونت علمی و دکتر حمیدیه رئیس مرکز جامع سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه وی را همراهی میکردند.
دکتر ستاری از مجموعه اتاق های تمیز سلول و ژن درمانی مرکز و شرکت های مستقر در آزمایشگاهها بازدید به عمل آورد و آخرین وضع پروژه های شرکت ها، روند تجاری سازی محصولات دانش بنیان، پرونده های فنی رجیستر شده در سازمان غذا و دارو  و میزان سرمایه های جذب شده در شرکت ها را جویا شد.
وی همچنین از محل اختصاص یافته به اولین شتاب دهنده تخصصی سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی کشور که در ساختمان مرکز جامع سلولهای بنیادی دانشگاه تاسیس خواهد شد بازدید کرد و  تسریع در این پروژه مهم را خواستار شد.
در این بازدید دکتر صحرائیان ضمن تشریح زیرساخت های تامین شده در دانشگاه گزارشی از فعالیت های مرکز جامع به ویژه در زمینه جذب ایرانیان مقیم خارج از کشور و تربیت دانشجویان پسادکترای این مرکز ، حمایت دانشگاه در طراحی و احداث بزرگترین مجموعه اتاق های تمیز سلولی کشور و اختصاص بخش قابل توجهی از فضای های ازمایشگاهی متمرکز و یکپارچه به مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه به معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ارائه کرد.
دکتر حمیدیه  در خلال این بازدید ضمن معرفی شرکت های مستقر، تشریح پروژه های محصول محور شرکت ها به دکتر ستاری، به دستاوردها تا این مقطع اشاره داشت و محصولات تجاری سازی شده شرکت های مستقر را معرفی کرد
 وی همچنین پرونده های فنی رجیستر شده شرکت ها در سازمان غذا و دارو را دستاورد ارزشمندی برای دانشگاه دانست و بر ادامه روند فعال سازی کریدور از ایده تا بازار در دانشگاه در قالب شتاب دهنده در حال احداث دانست.

  • گروه خبری : گروه خبری RSS,آزمایشگاه پیش بالینی,گروه خبری اینستاگرام
  • کد خبر : 164095
خبرنگار
زهرا  قدیری

زهرا قدیری

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید