گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/02/13 - 09:26
  • تعداد بازدید خبر : 12
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آموزش مجازی آشنایی با داروهای تزریقی در معاونت غذا و دارو

آموزشی مجازی آشنایی با داروهای تزریقی باهدف افزایش آگاهی دبیرستان دخترانه بتول بقاء منطقه 6 تهران برگزار شد.

172828.mp3 آموزش مجازی آشنایی با داروهای تزریقی در معاونت غذا و دارو

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت غذا و دارو، آموزشی مجازی باهدف افزایش آگاهی دبیرستان دخترانه بتول بقاء منطقه شش تهران در خصوص آشنایی با داروهای تزریقی 12 اردیبهشت 1400برگزار شد.

دکتر حسین پور کارشناس دارویی اداره نظارت و پایش فرآورده‌های سلامت معاونت غذا و دارو به انواع اشکال دارویی اشاره و مطالبی در خصوص مزایا و معایب هریک از راه‌های تجویز داروها ارائه کرد.

همچنین  در ادامه به عوامل مؤثر بر انتخاب شکل دارویی توسط پزشک، باورهای غلط در مورد داروهای تزریقی و موارد خاصی که داروهای تزریقی تجویز و مصرف می‌شوند؛ اشاره کرد.

وی در پایان گفت: بعضی از افراد بر اساس باورهای غلط تمایل بیشتری به دریافت داروهای تزریقی دارند و از طرف دیگر برخی از پزشکان نیز برای جلب رضایت بیماران خود اقدام به تجویز داروی تزریقی در موارد غیرضروری می‌کنند و همان‌طور که گفته شد داروهای تزریقی باید فقط در موارد خاصی که ذکر شد استفاده شوند و در غیرازاین موارد توجیهی برای مصرف آن‌ها وجود ندارد لذا هرگز برای دریافت داروهای تزریقی و سرم به پزشک خود اصرار نکنید بلکه برعکس تمایل خود را برای همکاری در مصرف داروهای خوراکی و موضعی به پزشک معالجتان ابراز کنید.

 

  • گروه خبری : معاونت غذا و دارو
  • کد خبر : 172828
کلمات کلیدی
خديجه  آب پر
خبرنگار

خديجه آب پر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید