گالری عکس مرتبط
  • تاریخ انتشار : 1400/02/13 - 07:56
  • تعداد بازدید خبر : 14
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آموزش مجازی توصیه‌های تغذیه‌ای در پیشگیری از کروناویروس در دبیرستان دخترانه بتول بقا

آموزش مجازی تغذیه مناسب به‌منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن به دبیرستان دخترانه بتول بقا در معاونت غذا و دارو برگزار شد.

172680.mp3 آموزش مجازی توصیه‌های تغذیه‌ای در پیشگیری از کروناویروس در دبیرستان دخترانه بتول بقا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت غذا و دارو، به مناسب هفته سلامت آموزش مجازی باهدف آگاهی دانش آموزان دبیرستان دخترانه بتول بقا به‌منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن روز چهارشنبه 8 اردیبهشت 1400 در معاونت غذا و دارو برگزار شد.
مهندس بیتا نافعی کارشناس نظارت و پایش فرآورده‌های سلامت معاونت غذا و دارو توصیه‌های تغذیه‌ای به‌منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن مبنی بر دریافت متنوع و متعادل از تمام گروه‌های غذایی طی وعده‌ها و میان وعده‌های منظم در طول روز ارائه داد.
وی همچنین به اهمیت دریافت مایعات کافی و منابع طبیعی ویتامین سی، روی و آهن و ویتامین‌های گروه ب و انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی تأکید کرد.

کارشناس نظارت و پایش فرآورده‌های سلامت معاونت غذا و دارو در خصوص توصیه‌های تغذیه‌ای در دوران ابتلا به کرونا گفت: با مصرف روزانه منابع غذایی ویتامین C مثل مصرف سبزی و سالاد همراه با غذا، میوه‌های حاوی ویتامین C مثل پرتقال، نارنگی، لیموشیرین، کیوی و سبزی‌های دارای ویتامین C مثل انواع کلم، گل‌کلم، شلغم، فلفل سبز و فلفل دلمه‌ای، جعفری، پیازچه، شاهی، گوجه‌فرنگی که از منابع غذایی خوب ویتامین C هستند؛ از خودتان مراقبت کنید.

همچنین توصیه‌های تغذیه‌ای در دوران ابتلا به کرونا در صورت وجود بی‌اشتهایی، اسهال و استفراغ مطابق با دستورالعمل وزارت بهداشت اعلام شده عمل کنند.

وی در آخر گفت: مراقب خود باشد و پیشگیری را جدی بگیرید. مدت شست‌و‌شوی دست‌ها حداقل به‌اندازه ۲۰ ثانیه برسانید و تمامی قسمت‌های دست (انگشتان خصوصاً انگشت شست، کف دست و مچ دست) باید شسته شود؛ در صورت عدم دسترسی به آب از ژل‌های ضدعفونی‌کننده  با پایه الکل که نیاز به شستشو با آب ندارند، برای شستن دست استفاده کنید.

  • گروه خبری : معاونت غذا و دارو
  • کد خبر : 172680
کلمات کلیدی
خديجه  آب پر
خبرنگار

خديجه آب پر

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید